Yeni AMD FirePro Profesyonel Ekran Kartları

AMD yaptığı bir açıklamada, çift AMD FirePro profesyonel grafik çözümlerinin (GPU) yeni Mac Pro’da benzeri görülmemiş düzeyde performans sağladığını duyurdu. Çift AMD FirePro profesyonel ekran kartı, OpenCL işlem gücünü 4K ekran desteğiyle birleştiriyor.

LG Mini Beam Projektör
BenQ Android Tabanlı Smart Projektörler
ASUS, ilk ProArt bilgisayar kasasını duyurdu

Çift AMD FirePro profesyonel ekran kartı, OpenCL işlem gücünü 4K ekran desteğiyle birleştiriyor.

fireprologo - Yeni AMD FirePro Profesyonel Ekran Kartları

AMD yaptığı bir açıklamada, çift AMD FirePro profesyonel grafik çözümlerinin (GPU) yeni Mac Pro’da benzeri görülmemiş düzeyde performans sağladığını duyurdu.  AMD FirePro D300, D500 ve D700 profesyonel GPU’lar çok geniş uygulama yelpazesinde olağanüstü işlemci gücü ve kararlılık sunuyor.  Sektör tarafından benimsenmiş OpenCL (Açık Bilişim Dili) desteği sayesinde, Mac Pro kullanıcıları 4K çözünürlükteki videoların kurgusunu pürüzsüzce yapabilirken fondaki efektlerin dönüştürülmesini aynı anda gerçekleştirebiliyor ve üç adede kadar 4K çözünürlükte monitöre güç verecek performans da arta kalıyor.

Yeni AMD FirePro GPU’lar AMD’nin ödüllü Yeni Nesil Grafik Çekirdeği tasarımı üzerinde geliştirildi.  Bu mimari, dönüştürme ve işleme yüklerini akıllı olarak yönetmek üzere tasarlandığından, AMD FirePro GPU’larla gerek AMD gerek Apple tarafında tam destek gören OpenCL ile birleştiğinde, tek bir kompakt çözümde olağanüstü işlem ve grafik performansı sağlıyor.

Mac Pro için çift AMD FirePro GPU seçenekleri, GPU başına 6GB’a kadar VRAM ve 2048 dizi işlemcisine sahip ve 7 teraflops’a kadar işlemci gücü sunuyor.  OS X Mavericks için optimize edilmiş OpenGL ve OpenCL, Mac Pro ve çift grafik işlemcisinin tüm gücünü açığa çıkarıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0