Yeni fotoğraf özellikleriyle Xperia XZ

Yeni fotoğraf özellikleriyle Xperia XZ

Sony Mobile, akıllı telefonlarına Xperia XZ modelini ekledi. Sony’nin Xperia X serisinin ilk amiral gemisi akıllı telefonu Xperia XZ şu ana kadar Xperia’nın en iyi fotoğraf kalitesini sunmak için yeni ve gelişmiş bir kamera teknolojisiyle geliyor.

Çift Leica kameralı Huawei P9
HUAWEI Mate 40 Serisi Tanıtıldı
4 Kameralı realme 5i

Sony Mobile, akıllı telefonlarına Xperia XZ modelini ekledi. Sony’nin Xperia X serisinin ilk amiral gemisi akıllı telefonu Xperia XZ şu ana kadar Xperia’nın en iyi fotoğraf kalitesini sunmak için yeni ve gelişmiş bir kamera teknolojisiyle geliyor.

Xperia XZ cameraYeni model bir akıllı telefonda bulunan en gelişmiş kameraya sahip, çünkü Sony’nin kamera teknolojisindeki mirasını dijital görüntüleme mühendislerinin işbirliği ile birleştiriyor. Xperia XZ modelinde Sony’nin başarılı sensörüne güçlendirilmiş, iki yardımcı sensör ekleniyor ve Sony’nin üçlü görüntü algılama teknolojisi ortaya çıkıyor. Bu teknoloji, hareket halinde ve neredeyse her durumda gerçek hayatın renkleriyle göz dolduran fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Sony’nin orijinal Exmor RS mobil görüntü sensöründen oluşan üçlü görüntü algılama teknolojisi, Exmor RS’in, güçlü ve yüksek kaliteli görüntü harmanı ve net sonuçlar elde etmek üzere tasarlanmış, hareketli nesneleri akıllıca izleyebilen Öngörücü Hibrit Odaklama ile birleşiyor. Buna ek olarak, uzaklık sensör teknolojisine sahip Lazer otomatik odaklama, ışık düzeyinin yetersiz olduğu durumlarda net fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Size ise çevredeki ışık kaynağına bağlı olarak beyazlık dengesini doğru bir biçimde ayarlayabilen renge duyarlı RGBC-IR sensör teknolojisi sayesinde gerçek hayatın müthiş renklerinin tadını çıkarmak kalıyor.

23MP ana kamera, sadece net çekimlere değil, aynı zamanda deklanşör tuşuna bastığınız anda hızla kamerayı açıp 0,6 saniye gibi bir zaman diliminde fotoğraf çekmenize olanak tanıyor. Yeni Xperia XZ’de fotoğraf çekme deneyimini daha da zenginleştirmek için objektif hızı ve odaklama kontrolü gibi yaratıcı opsiyonlar ve manuel ayarlarda daha fazla esneklik isteyenler için gelişmiş özellikler eklendi. Günümüzde videolar, eşsiz anları yakalamak ve sosyal medyada paylaşmak için çok daha popüler hale geliyor. Bu bağlamda, her iki yeni model de Sony’nin Handycam kayıt özelliği olan kameraları ve videolar çekmenize olanak tanıyan Akıllı Aktif Mod’a sahip SteadyShot teknolojileriyle geliştirilen görüntü sabitleme sisteminin evrimine önemli katkılar sağlıyor. Şimdi 5 eksenli sabitleme teknolojisi sayesinde, yürürken veya aşırı yakın plandan dahi daha kaliteli videolar çekebilirsiniz.

Xperia XZ black (2)Xperia XZ, mükemmel selfie’ler için, üst düzeyde yüksek hassasiyete sahip 13MP ön kameraya sahip. Ön kameranın ISO 6400 derecesinde yüksek hassasiyeti ve 22mm/90 derece geniş açılı lensi, ışığın yetersiz olduğu durumlarda ve grup selfie’lerinde dahi mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Xperia XZ, aynı zamanda detaylarla dolu, keskin ve canlı görüntüler alabilmeniz için en yüksek kalitede 4K kayıt imkânı sunuyor.

Telefonunuzda kusursuz deneyim sağlamak için, Xperia XZ Qualcomm Snapdragon 820 işlemciyle birlikte geliyor. Şimdiye kadar üretilen en ileri teknolojiye sahip mobil işlemci olan Snapdragon 820, X12 LTE sayesinde bağlantı, grafik, fotoğraf özelliklerini, güç ve pil verimliliğini en üst düzeyde destekliyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0