Yepyeni arayüzü ile Windows 8

Microsoft Türkiye, uluslararası lansmanı 25 Ekim’de yapılan Windows 8’in yerel tanıtımını 1 Kasım’da gerçekleştirdi. Türkçe dil desteği ve Türkçe uygulamaları ile öne çıkan Windows 8 yepyeni cihaz kampanyaları ve avantajlı güncelleme fırsatları ile geldi.

Huawei Watch 3 Serisi için Petal Haritalar kullanılabiliyor
Türkiye’nin güzellikleri Yandex Gezgin’de
Windows 8 uyumlu fotoğraf baskı uygulaması

Microsoft Türkiye, uluslararası lansmanı 25 Ekim’de yapılan Windows 8’in yerel tanıtımını 1 Kasım’da gerçekleştirdi. Türkçe dil desteği ve Türkçe uygulamaları ile öne çıkan Windows 8 yepyeni cihaz kampanyaları ve avantajlı güncelleme fırsatları ile geldi. Hızlı ve akıcı yepyeni arayüzü ile devrim yaratmaya hazırlanan Windows 8, kullanıcılara tarz ve ihtiyaçlarına uygun şekilde kişiselleştirilebilen kesintisiz bir deneyim sağlıyor.

win8 - Yepyeni arayüzü ile Windows 8

Microsoft Türkiye, tümüyle Türkçe olan ve Türkiye’nin önde gelen kurum ve markalarının Türkçe uygulamalarını bilgisayar ve tabletlere taşıyan yeni işletim sistemi Windows 8’i tanıttı. Hızlı, akıcı ve isteğe göre kişiselleştirilebilen yepyeni bir önyüz ile birlikte gelen Windows 8, kullanıcılara her alanda özgürlük sunuyor. Kullanıcılar Windows 8’in gelişi ile birlikte 1000’den fazla yeni tablet ve bilgisayar modeli ile tanışacak. Tabletlerin yanı sıra klavyesi takılıp çıkarılabilen, ekranı dönebilen, katlanabilen pek çok farklı form ve tasarıma sahip yeni cihazlar da ilk kez Windows 8 ile hayatımıza giriyor. Bulutun gücünü etkin biçimde kullanan Windows 8, sunduğu gelişmiş özellikleri ile her cihazdan kişisel bilgilere erişebilmeyi mümkün kılarak hayatı kolaylaştırıyor.

Bulut gücünden yararlanmayı sağlıyor

Microsoft, Windows 8 ile kullanıcılara bulutun gücünden yararlanabilme imkânı da sunuyor. Kullanıcılar isterlerse Microsoft hesabıyla giriş yaparak, tüm ayarlarını farklı cihazlara taşıyabiliyor, bulut üzerinde depolama özelliğini kullanabiliyor, e-postalarına her cihazdan aynı şekilde erişerek iletişim kurabiliyor, takvim ve rehberinde yer alan kişi bilgilerine kolayca ulaşabiliyor. Özetle buluta bağlı olan kullanıcılar Windows 8 sayesinde birçok hizmete istedikleri cihazdan alışık oldukları şekliyle ve her an erişebiliyorlar.

Windows Mağazası ile birlikte geldi

Windows 8 ile birlikte içinde binlerce uygulamanın yer aldığı Windows Mağazası’ndan kullanıcılar ücretli ve ücretsiz uygulamaları indirip Türk Lirası ile satın alabiliyorlar. Oyun, finans, medya, iş, sosyal paylaşım ve fotoğraf gibi farklı kategorilerdeki bu uygulamalar arasında şimdiden Türkiye’nin önde gelen markalarının geliştirdiği Türkçe uygulamalar da yer alıyor. Kullanıcılar isterlerse 2 uygulamayı yan yana yerleştirip aynı anda kullanabiliyor. Windows 8, klasik masaüstü uygulamalarını kullanmak isteyenler için de daha gelişmiş bir masaüstü deneyimi sunuyor.

Farklı ihtiyaçlar için farklı sürüm seçenekleri

Windows 8’in kullanıcılara 4 farklı sürüm ile sunuluyor: Son kullanıcılar için perakende olarak Windows 8 ve Windows 8 Pro, kurumsal kullanıcılara ise Windows 8 Enterprise ile piyasaya çıkıyor. Windows 8 ile birlikte, yeni cihazlarda önyüklü olarak sunulacak Windows ailesinin ARM tabanlı tabletler için geliştirdiği yeni üyesi olan Windows RT de piyasaya sunuluyor. Bunların yanı sıra kurumsal kullanıcılara ise Windows 8 Enterprise ile birlikte Windows To Go, DirectAccess ve BranchCache gibi mobil üretkenlikte yeni fırsatların yanı sıra BitLocker ve AppLocker gibi özelliklerle de uçtan uca güvenlik sağlanıyor. Windows 8, kullanıcıların en çok önem verdikleri uygulamalara ve içeriklere tek tıkla erişmesine imkân tanıyan, dokunmatik kullanım için mükemmelleştirilmiş yeni, hızlı ve akıcı bir “Başlangıç” ekranına sahip.

Windows To Go ile gerçek mobilite

Kurumların önemli ihtiyaçlarından biri olan mobilite ve çalışanların kendi cihzlarını işte kullanma talebi için Windows 8’in sunduğu en büyük yenilik “Windows To Go”. Kurumların çalışanlarına verecekleri bir USB bellek olan Windows To Go, takılıp çalıştırıldığı her bilgisayarı güvenli bir kurum bilgisayarı haline dönüştürüyor. Böylece çalışanlar tüm şirket uygulamalarına ve dosyalarına güvenli ve şifreli bir VPN bağlantısı ile istedikleri anda, istedikleri cihazdan ulaşabiliyorlar.

Yeni bilgisayar çağına yepyeni tasarımlar

Windows 8 ile birlikte bilgisayarlar için adeta yeni bir çağ da başlıyor. Birçok üretici şimdiye kadar tanışmamış olduğumuz farklı tasarımlara sahip yepyeni modellerini Windows 8 ile birlikte kullanıcılara sunuyor. Hem eğlenmek hem de çalışmak için tasarlanmış olan Windows 8’li tabletler hafif, son derece hızlı ve daha fazla taşınabilirlik için daha uzun pil ömrüne sahip özellikleri ile dikkat çekiyor. Windows 8 ile birlikte gelen dönüştürülebilir cihazlar ise bir tabletin stil ve hareketliliğinin yanı sıra klavye takılarak tüm gücüyle bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor. Windows 8’li hepsi bir arada cihazlar ise masaüstü cihazlarına yeni bir güç ve stil katıyor.  Tüm bu tasarımlarda 10 saniyenin altında başlama süresi ve dokunmatik ekranlar ile bilgisayarlarda adeta yeni bir çağ yaşanıyor.

Microsoft yükseltme için de cazip fırsatlar sunuyor

Ocak 2013 sonuna kadar geçerli olacak kampanya çerçevesinde, Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro’yu sadece 79TL’ye indirerek mevcut bilgisayarlarının işletim sistemlerini güncelleyebilecekler. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7’li bilgisayar satın almış kullanıcılar ise www.windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 TL’ye Windows 8 Pro'yu indirebiliyorlar.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0