41MP’lik Nokia Lumia 1020

Piyasadaki rakip cihazlardan farklı olarak, Nokia’nın, optik görüntü sabitleyicinin de dahil olduğu yenilikçi PureView teknolojisine sahip olan 41 milyon piksellik akıllı cep telefonu Nokia Lumia 1020 tanıtıldı.

Nokia 808 Pureview Kapadokya’da tanıtıldı
LG G2 OIS Teknolojisiyle Geliyor
Nokia 7.1 Satışa Sunuluyor

Piyasadaki rakip cihazlardan farklı olarak, Nokia’nın, optik görüntü sabitleyicinin de dahil olduğu yenilikçi PureView teknolojisine sahip olan 41 milyon piksellik akıllı cep telefonu Nokia Lumia 1020 tanıtıldı.

nokia lumia 1020 color range - 41MP’lik Nokia Lumia 1020

Nokia Pro Camera adlı yeni bir uygulamayla bir araya gelerek herkesin profesyonel fotoğraflar çekebilmesine olanak tanıyor. Bu teknoloji ile kullanıcılar fotoğraf çekmeden önce ya da sonra görüntüde istedikleri alanı seçerek detaylarda farklı hikayeler yaratabiliyor. Ayrıca, ayarların final fotoğrafı ya da videoyu nasıl etkileyeceğini görsel olarak gösteren bir ara yüze sahip olan Nokia Pro Camera, çekim yapmayı, düzenlemeyi ve fotoğraflarla videoları emsalsiz bir netlikte paylaşmayı her zamankinden daha kolay kılıyor.

Kolay Paylaşım

Dual capture (çift çekim) denen yeni bir özellik kullanan Nokia Lumia 1020, sınırsız düzenleme fırsatı tanıyan 38 milyon piksel yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekiyor ve Windows Phone 8 işletim sistemi üzerinden sosyal ağlar ile paylaşımı kolay 5 milyon piksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar üretiyor.

Optik Görüntü Sabitleyici

Nokia Lumia 1020’nin 41 milyon piksel, ZEISS optik sensörü, düşük ışık koşullarında bile net fotoğraflar çekmeye olanak tanıyan optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip. Ayrıca Nokia’nın 140dB’ye kadar sesleri kaydedebilen, ses basınç seviyesi bilinen akıllı telefon mikrofonlarından altı kat daha yüksek olan Rich Recording teknolojisi sayesinde en gürültülü konserlerde bile stereo sesli, net videolar çekebiliyor.

Nokia ayrıca Nokia Lumia 1020’nin ana görüntü düzenleme özelliklerini uygulama geliştiricilere de açan yeni bir görüntü yazılımı geliştirme paketini de (Software Development Kit – SDK) duyurdu. Yazılım geliştirme paketi, aralarında Vyclone, Yelp ve CNN’in de olduğu geliştiricilere developer.nokia.com’da, bu özellikleri ilerideki sürümlere entegre etmeleri için sunuldu.

Oggl PRO

Hipstamatic, Nokia Lumia 1020’ye özel bir uygulama olan Oggl PRO’yu vitrine çıkarıyor; bu uygulama, yaratıcı kullanıcılar için ileri akıllı telefon kamera kontrollerini sunuyor. Ayrıca popüler Path ve Flipboard uygulamalarının da yakın zamanda Windows Phone’da olacağı duyuruldu.

Nokia Lumia 1020’nin sarı, beyaz ve siyah renklerde, 2013 yılı son çeyrekte Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0