Adobe Photoshop CS6 için önemli güncelleme

Adobe, Windows ve Macintosh’lardaki Adobe Photoshop CS6 için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı. Bu güvenlik güncelleştirmesi saldırı altında olan bir işletim sisteminin saldırganın kontrolüne geçmesine olanak sağlayabilecek bir güvenlik açığını engellemektedir.

Adobe Photoshop Lightroom 4 kullanıma hazır
Photoshop CS6 Beta sürümü çıktı
iPad için Photoshop Touch

Adobe, Windows ve Macintosh’lardaki Adobe Photoshop CS6 için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı. Bu güvenlik güncelleştirmesi saldırı altında olan bir işletim sisteminin saldırganın kontrolüne geçmesine olanak sağlayabilecek bir güvenlik açığını engellemektedir. Bir saldırganın güvenlik açığından yararlanabilmesi için, Windows ya da Macintosh’da Photoshop CS6 üzerinden kötü niyetli bir üçüncü parti dosyanın kullanıcı tarafından açılması gerekmektedir. Adobe Photoshop, bu güvenlik açığını kullanan herhangi bir saldırıya maruz kalmamıştır.

cs6 ps boxshot - Adobe Photoshop CS6 için önemli güncelleme

Adobe’nin yaptığı açıklamaya göre, Windows ve Macintosh için Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1) ve Adobe Photoshop CS5 (12.0.05), bu güvenlik açığından etkilenmemektedir. Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1), Adobe Photoshop CS5 (12.0.05) ve önceki sürüm kullanıcıları için güncelleme yüklenmesi gerekmemektedir.

Adobe, Windows ve Macintosh için Adobe Photoshop CS6 (13.0) kullanıcılarılarının ise güncelleme yapması gerektiğini açıklamaktadır.  Adobe’nin, bu güvenlik açığını gidermek için yayımladığı Adobe Photoshop CS6 (13.0.1), kod çalıştırma gerektirebilecek yığın taşması (CVE-2012-4170) güvenlik açığı sorununu gidermektedir.

Adobe, Adobe Photoshop CS6 (13.0) kullanıcılarının teknik notta verilen talimatları uygulayarak ürünlerini güncellemelerini önermektedir. Güncelleme için;

http://blogs.adobe.com/photoshopdotcom/2012/08/photoshop-cs6-13-0-1-update-now-available.html. adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0