Canon, 100 milyonuncu EF objektifi üretti

Dünya çapında, 100 milyonuncu objektifi üreten ilk şirket olma özelliğini taşıyan Canon, bu son başarıya, Mayıs 2013 tarihinde elde ettiği 90 milyonuncu objektif rekorundan yaklaşık sadece 11 ay sonra ulaştı.

Pentax Ricoh’tan İki Yeni Objektif
Canon üç objektifini yeniledi
Irix 15mm f/2.4

Canon objektif üretiminde yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Şirket 100 milyonuncu EF serisi değiştirilebilir objektifi üretti.

EF 200 400mm f4L IS USM EXTENDER 1.4P - Canon, 100 milyonuncu EF objektifi üretti

Dünya çapında, 100 milyonuncu objektifi üreten ilk şirket olma özelliğini taşıyan Canon, bu son başarıya, Mayıs 2013 tarihinde elde ettiği 90 milyonuncu objektif rekorundan yaklaşık sadece 11 ay sonra ulaştı.

Geçtiğimiz 27 yıl içinde, Mart 1987 tarihinden itibaren şirketin patentli EF objektifleri ve EOS SLR fotoğraf makinelerinin üretilmesiyle birlikte Canon, görüntüleme sektöründe hep ön saflarda yer almış ve Ultrasonik Motor (USM), Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisi ve çok katmanlı kırınımlı optik (DO) eleman gibi çeşitli teknolojik yeniliğe ve dünya ilklerine öncülük etmişti. Kısa bir süre önce Canon’un EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x ürünü, dünyanın yerleşik 1,4x genişletici donanımına sahip olan ilk süper telefoto zum objektifi oldu.

Canon’un kapsamlı EF lens serisi dünyada hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar tarafından beğeniyle kullanılmaya devam ediyor ve günümüzde bu seri 80'in üzerinde model seçeneğiyle pazardaki en geniş seri olma özelliği taşıyor. Yapılan en son yenilikler sayesinde EF serisi yeni alanlarda kullanılmaya başlandı ve Ocak 2013 tarihinde şirket, dijital sinematografi için EF Sinema lenslerini lanse ederken, Eylül 2012 tarihinde Kompakt Sistemli Fotoğraf Makineleri EOS M serisi için EF-M lenslerini kullanıma sundu.

Canon, kapsamlı görüntüleme teknolojilerini, işinin özünü oluşturan optik uzmanlığı esas alarak iyileştirmeye ve gündelik kullanıcılardan, ileri düzeyde amatörlere ve profesyonellere kadar herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak olağanüstü ve güvenilir lensler ve fotoğraf makineleri üreterek fotoğraf ve video kültürünü genişletmeye devam edecek

YORUMLAR

WORDPRESS: 0