Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II

Canon, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı meraklıları için tamamen yeni bir kompakt telefoto objektif tanıttı. EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM modeli, görüntü kalitesini iyileştirirken kullanım kolaylığını da artırıyor.

Canon’dan 2 yeni objektif
Nikon’dan spor ve yaban hayat profesyonellerine…
Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD

Canon, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı meraklıları için tamamen yeni bir kompakt telefoto objektif tanıttı. EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM modeli, görüntü kalitesini iyileştirirken kullanım kolaylığını da artırıyor. Yeni objektif, seyahat ederken çok fazla eşya taşımak istemeyen ve yanına yalnızca telefoto lens almak isteyenler için ideal seçenek olacak.

EF100 400mm - Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS IIObjektifin tamamen yeniden tasarlanan optik yapısında artık tipik çekim koşullarına göre uyarlanmış üç IS moduyla birlikte uzun mesafeli çekimlerde görünür makine sarsıntısı efektlerini azaltan geliştirilmiş 4 duraklı optik Görüntü Sabitleyici yer alırken, Canon’un öncü halka tipli Ultrasonik Motoru hızlı ve sessiz otomatik odaklanma sunuyor.

Deklanşöre her basıldığında en yüksek kaliteye sahip sonuçları sunacak şekilde tasarlanan objektifin 21 elemanlı yapısında, Florit ve Süper Ultra Düşük Dağılımlı (Super UD) lens elemanı kombinasyonu ve EF lensinde bir ilk olmak üzere Canon’un yeni Hava Küresi Kaplama (ASC) teknolojisi kullanıldı. Yeni geliştirilmiş yansıma önleyici kaplama, hapsedilmiş havanın ince nano partiküllerinden inşa ediliyor. Bu durum görünür ışık lekelerini ve mercek parlamasını azaltmaya yardım eden bir ultra düşük yansıtmalı indeks katmanı oluşturuyor.

Canon fotoğrafçılarından alınan kapsamlı geri bildirimlerle güçlendirilen bu objektifte, diğer EF zoom lensleriyle uyumlu şekilde, klasik  döndürme zum mekanizması dahil olmak üzere bir dizi tasarım yükseltmesi yapıldı. Bu yeni mekanizma sayesinde zoom torkunu, hızlı zoomlamada pürüzsüz aksiyon sunan özel Zoom Dokunma Ayarı halkasıyla ayarlayabilir ve zoom ayarını istediğiniz odak uzaklığında kilitleyerek, görüntü kompozisyonunun zooma yanlışlıkla dokunma sonucu değişmesini önleyebilirsiniz. 

Objektifin tripod bileziği daha pürüzsüz ve rahat döndürme işlemi yapacak şekilde yerleştirildi ve tripod ayağı, gerektiği zaman çıkartılarak, genel lens gövdesi küçültülebiliyor. Yeni bir özel lens siperliği, ET-83D, yeni bir erişim penceresinin dahil edilmesi sayesinde, polarize filtrelerini siperliği çıkarmadan döndürmenize imkan tanıyor. En zorlayıcı çekim koşulları dahil olmak üzere her yerde kullanılmak üzere tasarlanan bu objektif, ünlü L serisinin DNA'sını ve dayanıklı yapısını devam ettiriyor. Kullanıcının taleplerine karşı her an hazır olmasını sağlayan tozlanmaya ve su sızdırmaya dayanıklı yapısıyla bu lense her türlü zorlayıcı çekim ortamında güvenebilirsiniz. Objektifin dayanıklılığını artırmak için ön ve arka elemanlarda florin kaplama kullanıldı. Böylece lens yüzeyine kir/toz yapışma ve görüntü kalitesini olumsuz etkileme olasılığı azaltıldı. 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0