Canon EOS 5DS/5DS R Ön İnceleme

Canon EOS 5DS/5DS R Ön İnceleme

Sitemizde 3 Şubat tarihinde bazı kısa özellikleri ve görseli ile duyurduğumuz 50 milyon piksellik Canon EOS 5DS ve EOS 5DS R modelleri bugün resmi olarak açıklandı. Bizde yüksek çözünürlüklü fotoğraf çeken kullanıcıların merakla beklediği bu modellerin öne çıkan özelliklerini sizler için inceledik.

Canon EOS 5DS İlk İzlenim
50MP’lik Canon EOS geliyor!
Hafif diye full frame aynasız alacaksanız tekrar düşünün!

50 milyon piksel çözünürlük değeri DSLR makineler için bir üst seviyeyi işaret ediyor. Nikon’un uzun süren yüksek çözünürlük değerlerindeki üstünlüğü de böylece Canon’a geçmiş oluyor. Çözünürlük değerinin birden bire bu kadar yükselmesi beraberinde bazı zorlukları da getiriyor. Bu zorluklardan birisi de yüksek ISO değerlerindeki kirlenmeler. Bu yeni modellerde ISO aralığı 100-6400 olarak belirlenmiş. Ancak zorlanarak 50-12800 seviyeleri de kullanılabiliyor. Neredeyse kompakt makinelerin bile çok daha yüksek ISO değerlerine çıktığı günümüzde Canon’un bu modellerinde maksimum 6400 ISO’da kalması, yüksek çözünürlük değerinde ortaya çıkabilecek sorunların da önünü almış oluyor.

canon5ds_01

EOS 5DS R modeli de elde edilebilecek keskinliği artırmak ve görüntü kalitesini bir üst seviyeye çıkarmak isteyenler için tasarlanmış. Her iki modelde de 1.3x ve 1.6x krop modu bulunuyor. Bu mod özellikle spor ve hayvan fotoğrafları çekmek isteyen ve tele objektif kullanan fotoğrafçılar için güzel bir özellik.

Çözünürlük değerini bu kadar yükseğe çıkardığınız zaman ortaya çıkan bir diğer sıkıntıda bu yüksek verileri işlemek! Yeni modellerde çift DIGIC 6 işlemci kullanılıyor. Böylece gerçekçi renk üretimi, hızlı performans, hızlı tepki süresi, daha düşük noise sağlanıp, en önemlisi de yüksek çözünürlüklü görüntü verileri işlenebiliyor. Makineler ile gelen pil ile yaklaşık 700 kare çekilebileceği söyleniyor ki bu da hiç fena sayılmaz.

EOS 5DS BCK

Sayfalar

1 2 3

YORUMLAR

WORDPRESS: 0