Canon EOS 5DS/5DS R Ön İnceleme

Canon EOS 5DS/5DS R Ön İnceleme

Sitemizde 3 Şubat tarihinde bazı kısa özellikleri ve görseli ile duyurduğumuz 50 milyon piksellik Canon EOS 5DS ve EOS 5DS R modelleri bugün resmi olarak açıklandı. Bizde yüksek çözünürlüklü fotoğraf çeken kullanıcıların merakla beklediği bu modellerin öne çıkan özelliklerini sizler için inceledik.

Canon EOS 5DS İlk İzlenim
Hafif diye full frame aynasız alacaksanız tekrar düşünün!
50MP’lik Canon EOS geliyor!

Ayna mekanizmasını kontrol eden bir sistem ile ayna hareketinden kaynaklanan titreşimlerin önüne geçiliyor. Gelişmiş 61 noktalı AF sistemi (41 nokta çarpraz) hızlı ve en önemlisi de doğru netlik yapabiliyor. 150K piksel RGB-IR ölçüm sensörü ile tutarlı renk ve poz doğruluğu sağlanıyor.

Makineler üzerinde 3.2 inçlik sabit Clear View II LCD bulunuyor. Bu yeni LCD’nin yansıma ve parlamaları en aza indireceği iddia ediliyor. Makinelerin ilginç yanlarından biri de özelleştirilebilen hızlı kontrol ekranları… Simgelerin tipi, büyüklüğü ve konumuna siz karar verebiliyorsunuz. Böylece gereksiz bulduğunuz ya da kullanmayacağınız simgeleri ortadan kaldırıp, yaptığınız işe odaklanabilirsiniz.

Canon EOS 5DS ve EOS 5DS R öne çıkanlar:

* Yeni 50.6 milyon piksel full frame CMOS sensör

* Çift DIGIC 6 işlemci

* Tam çözünürlükte 5fps çekim hızı

* 61 noktalı (41 çapraz) AF

* 1.3x ve 1.6x kroplu çekim özelliği

* Düşük noise

EOS 5DS GUI fet

Yeni modellerin özelliklerini incelediğiniz zaman bunların kesinlikle profesyonel fotoğraf çekenler için tasarlandığını, video çekenlerin ise hala EOS 5D Mark III modelini kullanabileceklerini söylemek doğru olur.

Sayfalar

1 2 3

YORUMLAR

WORDPRESS: 0