Canon EOS M’de 400mm’yi denedik

Canon’un geçen hafta duyurduğu ilk aynasız fotoğraf makinesi EOS M’in ilk incelemesini Canon Türkiye ofisinde yaptık. Canon’un merakla beklenen bu ilk aynasız modeli, EOS görüntüleme mirasını şık ve kompakt bir tasarımın içinde birleştiriyor.

Canon, EURO 2012’de futbola odaklanıyor
Canon EOS 5D MarkIII çekim örnekleri
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II

Canon’un geçen hafta duyurduğu ilk aynasız fotoğraf makinesi EOS M’in ilk incelemesini Canon Türkiye ofisinde yaptık. Canon’un merakla beklenen bu ilk aynasız modeli, EOS görüntüleme mirasını şık ve kompakt bir tasarımın içinde birleştiriyor. Model iki yeni lens, EF-M 22mm f/2 STM pancake, EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM ve yeni kompakt EX Speedlite flaşı Speedlite 90EX ile birlikte sunuluyor.

IMG 6269k - Canon EOS M’de 400mm’yi denedik

Görüntülerinde çok daha ileri bir düzeyi yakalamak isteyenler ise EOS M modeline, yeni bayonet adaptörü EF-EOS M’i takarak Canon’un EF objektiflerinden istediklerini kullanabilecekler. Biz de EOS M’in ön incelemesinde Canon EF 400mm f/2.8’i EF-EOS M bayoneti kullanarak EOS M modeline taktık. İlginç bir görüntü oluşturan bu ikili sonuçta birbirini anlayarak güzel sonuçlar almamızı sağladı. Henüz demo ürünler test edildiği için çektiğimiz fotoğrafları paylaşamıyoruz. Ürün piyasaya çıkmadan bir süre önce detaylı testimizi ve çektiğimiz fotoğrafları sizlerle paylaşacağız.

IMG 6279 - Canon EOS M’de 400mm’yi denedik

İlk izlenim…

Eylül ayında piyasaya çıkacağı açıklanan EOS M modelini ilk inceleyenlerden biri olarak kısaca şunları söyleyebilirim. Canon, ilk aynasız modeli EOS M ile fotoğrafçılığa yeni giriş yapan ya da işi profesyonel fotoğrafçılık olmayan kullanıcıları hedeflemiş diyebiliriz. Bunu EOS M gövde yapısını detaylı incelediğinizde anlayabiliyorsunuz. Gövde yapısı ve tasarımı oldukça küçük ve ince… Gövde üzerindeki düğmeler ise tam anlamıyla daha amatör kullanıcıların anlayacağı şekilde yerleştirilmiş.  Ancak tüm bu basitlik ve sadelik sizi şaşırtmasın, EOS M DSLR kalitesinde görüntü seviyesine sahip. Uzun süredir üzerinde çalışan bu yeni ürün, Canon’un EOS görüntüleme mirasını sürdürüyor. Yüksek ISO değerlerindeki başarısı, hızlı ve kolay kullanımı, yüksek çözünürlük değeri, hibrit AF sistemi, tam kontrollü, hassas dokunmatik ekranı, gelişmiş efektleri, stereo full HD video kaydı gibi öne çıkan özellikleri EOS M’i sınıfında başarılı modellerden biri haline getiriyor.

EOS M için son söz olarak şunu söyleyebilirim, “bu daha başlangıç!”

Ömer Serkan Bakır

IMG 6288 - Canon EOS M’de 400mm’yi denedik

 

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0