Canon EOS RP

Canon, R serisi full frame aynasız fotoğraf makineleri ailesinin en yeni ürün olan EOS RP modelini duyurdu.

Panasonic Lumix GH3
İnceleme: Nikon Z 6II
Fujifilm orta format aynasız yaptı!

Canon, R serisi full frame aynasız fotoğraf makineleri ailesinin en yeni ürün olan EOS RP modelini duyurdu. EOS R Sistemine adım atmak isteyen gelişmiş amatörler için küçük, hafif ve pratik full frame aynasız bir model olan EOS RP, 26.2MP’lik CMOS sensörle geliyor.

37 EOS RP FrontSlantLeft Drop In Filter Mount Adapter EF EOS R EF40mm F2.8 STM - Canon EOS RP

Seyahat, manzara, portre fotoğrafçılığı ve video çekimi için ideal olan EOS RP, dünyanın en hızlı otomatik netleme sistemleri de dahil olmak üzere, EOS R Sisteminin tüm avantajlarını kullanabiliyor. Canon’un bugüne kadarki en küçük, en hafif full frame dijital değiştirilebilir objektif kamerası olan EOS RP, Canon’un EF ve EF-S lens portföyünün tamamını kullanabiliyor.

Sessizlik, hız ve kalite
EOS RP, Canon’un en yeni DIGIC 8 işlemcisi ve 26,2 MP’lik full frame CMOS sensörü, ISO 40.000 – ISO 102.400 aralığı, Çift Piksel CMOS AF, DLO (Dijital Lens Optimize Edici) düzeltmesi, yeni nesil CR3 14 bit RAW dosya formatı gibi özelliklerle geliyor. EOS RP’nin gövde ağırlığı ise 485 gram. Çeşitli durumlarda çekim yapmak üzere tasarlanan kamera, toz ve neme karşı dayanıklılık sağlamak için sızdırmazlık malzemeleri de dahil olmak üzere yüksek hassasiyetli dış gövde parçalarına sahip bir magnezyum alaşımlı şasisinin etrafına inşa edilmiş.

26 EOS RP Top RF35mm RF35mm F1.8 MACRO IS STM - Canon EOS RP

4K/25fps video kaydı

DIGIC 8 işlemcisi ile EOS RP, 25 fps’de 4K çözünürlükte ve 60 fps’de Full HD çekim yapabiliyor. 4K hızlandırılmış, aralıklı zamanlayıcı, Movie Servo AF ve HDR filmleri içeren özellikler sayesinde kullanıcılar hızlı ve yavaş hareket dizilerini yakalamanın yanı sıra genişletilmiş bir dinamik aralık elde edebiliyor. Çift Piksel CMOS AF doğru odaklanma ve yüz algılamasını sağlarken, Movie Digital IS, çekim elde tutulduğunda titremeye karşı koymak için 5 eksenli film stabilizasyonu sağlar.

8 EOS RP Back Body - Canon EOS RP

Canon EOS RP Temel Özellikler:

  • 26,2 MP full frame (tam kare) CMOS sensör
  • Magnezyum alaşımlı hafif ve dayanıklı gövde
  • Çift Piksel CMOS AF
  • 4K/25fps video
  • DIGIC 8 işlemci
  • EF ve EF-S lenslerle uyumluluğu sağlayan üç EF-EOS R adaptör seçeneği
  • Wi-Fi ve Bluetooth

YORUMLAR

WORDPRESS: 0