Canon EOS Video Kameralar Türkiye’de

Yüksek görüntüleme performansının genişletilebilme kapasitesiyle birleştirildiği bu yeni video kamera, günümüzün sinema endüstrisinin üretim sürecinde ihtiyaç duyduğu iddialı talepleri karşılamak üzere üretilmiş. Yeni geliştirilen Süper 35 mm eşdeğerinde yaklaşık 8,29 milyon piksel CMOS sensör özelliğine sahip video kamera, iki model halinde sunulacak: EOS C300 ve EOS C300 PL.

Canon 80 milyonuncu EF objektifi üretti
Canon EOS M’de 400mm’yi denedik
Canon EF 85mm f/1.2L II

 Canon, EOS serisi içerisinde konumlandırdığı yeni dijital video kameralarını Türkiye’de de tanıttı.

canonCinemaEOS - Canon EOS Video Kameralar Türkiye’de

Yüksek görüntüleme performansının genişletilebilme kapasitesiyle birleştirildiği bu yeni video kamera, günümüzün sinema endüstrisinin üretim sürecinde ihtiyaç duyduğu iddialı talepleri karşılamak üzere üretilmiş. Yeni geliştirilen Süper 35 mm eşdeğerinde yaklaşık 8,29 milyon piksel CMOS sensör özelliğine sahip video kamera, iki model halinde sunulacak: EOS C300 ve EOS C300 PL.

* EOS C300 Dijital Video Kamera, Canon’un EOS tek lensli refleks (SLR) kameraları için geliştirilen birbirinden farklı değiştirilebilir EF lensleri ve yeni EF Sinema Lensi serisi ile uyum sağlaması için bir EF lens yuvası donanımına sahip.

* EOS C300 PL Dijital Video Kamera modelinde ise bir endüstri standardı olan PL lensleriyle kullanılmak üzere yerleştirilmiş bir PL lensi yuvası bulunuyor.

Bir EF lensi yuvası donanımı bulunan EOS C300, yüksek performanslı EF lenslerinden oluşan ünlü yıldızların desteğini arkasına alıyor. Bu yıldızlar arasında, dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçıların güvenini ve saygısını kazanmış EOS SLR kameralar için geliştirilen çok çeşitli değiştirilebilir EF lensi seçeneklerinin yanı sıra tanıtımı daha yeni yapılan Sinema EOS Sistemi’nin EF sinema lensleri de yer alıyor.

Canon EOS C300/C300 PL’nin yeni geliştirilen Süper 35 mm eşdeğeri CMOS sensöründe yaklaşık 8,29 milyon etkin piksel bulunuyor. Üstelik sahip olduğu piksel boyutu, klasik profesyonel video kameralardan çok daha büyük. Bu sayede daha fazla ışık alma becerisi elde ettiği için hassasiyeti artırıyor ve parazitlenmeyi önlüyor. Sensörün üç RGB temel renginin her biri için Full HD (1920×1080 piksel) video sinyali okuması yapabilme becerisi, 1000 yatay TV çizgisiyle yüksek çözünürlüklü çekim yapılırken harelenme görülme olasılığını azaltıyor.

EOS300Clens - Canon EOS Video Kameralar Türkiye’de

Daha da yükseltilen bir sinyal okuma hızıyla desteklenen CMOS sensörü, CMOS sensörlerinde sıkça karşılaşılan ve hızlı hareket eden konuları diyagonalde çarpık gösterebilen bir durumu, katlanır kapı asimetrisini azaltıyor. Bunun yanı sıra sensörün Canon’un yüksek performanslı DIGIC DV III görüntü işlemcisi ile güçlü birleşimi, yüksek hassasiyette gama işlemeyi kolaylaştırdığı gibi renk tonu geçişleri pürüzsüz çekimler elde edilmesini sağlıyor.

EOS C300/C300 PL modelinde, MPEG-2 Full HD (MPEG2 422@HL uyumlu) sıkıştırma özelliğine ek olarak, yüksek çözünürlüklü performans için 4:2:2 renk örneklemesi bulunuyor. Bu becerisi sayesinde parlak renk geçişlerinde “pürüz” görülme olasılığı oldukça azalıyor. 50 Mbps’lik maksimum kayıt oranı ile bu video kamera, yüksek kalitede video çekimini de destekliyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0