Canon Legria mini ile kendini ifade et!

Canon görüntüleme tutkularını açığa çıkarmaları ve paylaşmaları için kullanıcılarına esneklik ve özgürlük sunan yeni dijital kamera modeli LEGRIA mini’yi tanıttı. Bu yeni model, günümüzde bir hayli popüler hale gelen video çekimler aracılığıyla kendini ifade etme trendine yepyeni bir boyut kazandırıyor.

Pentax WG–10
Fujifilm Instax Mini 70
Sony’den su geçirmez video kamera

Canon görüntüleme tutkularını açığa çıkarmaları ve paylaşmaları için kullanıcılarına esneklik ve özgürlük sunan yeni dijital kamera modeli LEGRIA mini’yi tanıttı. Bu yeni model, günümüzde bir hayli popüler hale gelen video çekimler aracılığıyla kendini ifade etme trendine yepyeni bir boyut kazandırıyor.

LEGRIA mini_EU_3_BLK_PACKSHOT_FSL

LEGRIA mini; ultra geniş açılı bir Canon lensi, çok işlevli değişken açılı LCD ekranı ve yerleşik standı özelliklerini, birinci sınıf HD video görüntüleme sistemi ve sorunsuz Wi-Fi bağlantısıyla birleştiriyor. Tüm bu özellikleriyle LEGRIA mini, kullanıcılarına hikayelerini anlatmanın ve paylaşmanın yepyeni bir yolunu sunuyor.

Yeni bir perspektiften çekim yapın

LEGRIA mini'nin yenilikçi tasarımı, kullanıcılara hikayelerini anlatacakları ve tutkuları paylaşacakları farklı ve yaratıcı açıları keşfetme özgürlüğünü veriyor. Bu model siyah, gümüş ve beyaz renk seçeneklerinde sunulan, portatif ve hafif biçimiyle klasik kamera tasarımlarından farklı. Yerleşik standı sayesinde, elinizde tutmadan kayıt yapmanız için size daha fazla esneklik sunduğu gibi kullanıcının kamera arkasından kamera önüne geçip sahnenin bir parçası olmasına imkan tanıyor. Hobi ve eğlence uğraşlarınız hayat buluyor; örneğin gezileriniz yol filmlerine veya bir yemek pişirme seansınız videolu aşçılık dersine dönüşebiliyor.

LEGRIA mini, kolay kadrajlama için 160 derece Full HD video ve 170 derece fotoğraf çekimi yapabilen Canon tasarımlı bir ultra geniş açılı f/2.8 lensiyle kullanıcıların kendilerini çevreleyen dünyadan çok daha fazlasını yakalamalarını sağlıyor. Daha klasik bir tarzda video çekmek isteyenlerin tek yapması gereken kapasitif LCD ekrana dokunarak görüş alanını 71 derece yakın plan açısına getirmek.

Yenilikçi değişken açılı 6,8cm (2,7”) LCD dokunmatik ekran, arkaya veya konuya doğru çevrilebiliyor ve böylece kullanıcılar farklı çekim ve izleme seçenekleri ve stilleri elde edebiliyor. Örneğin, ekran öne bakacak şekilde çevrilip, kullanıcının kendini düzgün bir şekilde kaydetmesi sağlanabilip ekran kapatılarak yaratıcı dar açı çekimleri yapılabiliyor. Kameranın döndürme algısını değiştirme sistemi de cihaz nasıl tutulursa tutulsun görüntünün her zaman doğru yönde gösterilmesini garantiler nitelikte.

Yerleşik stant, elde tutmadan çekim yapmak için ideal; cihazı 60 dereceye kadar çok çeşitli açılarda destekler ve tripod kullanma ihtiyacını azaltıyor. Üstelik farklı yaratıcı çekim açıları da destekleniyor ve makyaj masasından çekilen bir güzellik tavsiyeleri videosunun ve dans stüdyosu zemininden çekilen bir dans figürünün çekimi için de ideal.   

Uzaktan Tarama özelliği LEGRIA mini kamerayla çekilen fotoğraf ve videoların tabletler veya geniş ekranlı monitörler gibi diğer cihazlarda Safari veya Internet Explorer vb. gibi tarayıcılarla izlenebilmesini sağlıyor ve özel yazılım kullanma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Apple iOS cihaz sahibi kullanıcılar, bir bilgisayar kullanmaya gerek olmadan doğrudan YouTube ve Facebook gibi sosyal medya platformlarına kablosuz yükleme yapabilmek için Canon’un ücretsiz ve kullanımı kolay Movie Uploader uygulamasının sağladığı avantajdan yararlanabiliyor. Diğer tipte cihazların kullanıcıları ise Canon Image Gateway hizmetine erişerek bilgisayar kullanmadan video yüklemesi yapabilir. Kameranın DLNA destekli olması, kullanıcıların videolarını uyumlu televizyon veya bilgisayarlarda kablosuz olarak izleyebilmelerini sağlıyor. 

Zaman Aşımlı Kayıt özelliği ile zamanlama ile oynama imkanı
Kullanıcıların Zaman Aşımlı Kayıt özelliği ile zamanlama ile oynayarak beş saniye ila on dakika arasında değişen entervallerde kayıt yapma seçeneğine sahip. Bu şekilde kullanıcılar, yoğun tempolu mekanların veya bir odanın yeniden dekore edilmesi gibi yavaş etkinliklerin ilginç çekimlerini yapabiliyor.

Maksimum 4x hızda kayıt kapasiteli Hızlı Çekim Video Çekim işlevi, aşçılık veya güzellik tavsiyeleri gibi eğlenceli öğretici/eğitici içeriğin oluşturulmasında yardımcı. Ağır Çekim özelliği ise 1/4 ve 1/2 hızlarda kayıt yapabiliyor. Bu özellik, dans figürlerinin öğretilmesi için yapılan çekimler gibi, kişi çekimlerinde kullanışlı. Ayrıca, görüntünün yatay yönde döndürüldüğü Ayna Görüntü Kaydetme/İzleme işlevi, kullanıcıların video çekimlerini gözden geçirerek mükemmelleştirmelerine imkan tanıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0