Canon PowerShot S120

Canon büyük beğeni toplayan PowerShot serisini PowerShot S120 modeli ile güçlendirdi. PowerShot S120, dünyanın f/1.8 diyafram açıklıklı lense sahip en ince fotoğraf makinelerinden biri.

Panasonic DMC-CM10
DJI Phantom 3 duyuruldu
Canon PowerShot SX720 HS

Canon büyük beğeni toplayan PowerShot serisini PowerShot S120 modeli ile güçlendirdi.

PowerShot S120, S serisinin ilk modeli ve dünyanın f/1.8 diyafram açıklıklı lense sahip en ince fotoğraf makinelerinden biri. Ultra geniş f/1.8, 24mm 5x optik zoom lensinin sunduğu esneklikle çok farklı konuların çekimi yapılabiliyor. Konu seçeneklerinde müthiş bir esneklik sunan geniş diyaframı ve f/1.8, 24mm 5x optik zoomu sayesinde bu lens, karanlık çekim ortamlarında bile net sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. 24mm ultra geniş açısıyla geniş kapsamlı sahnelerin çekimi için ideal ve 5x zoom lensinin sunduğu çok yönlülükle konulara daha fazla yakınlaşmak kolaylaşıyor. Bu özellik esnek diyafram aralığıyla birleştiğinde, çok farklı çekim senaryoları için ideal bir özellik seti ortaya çıkıyor.

PowerShot S120

S120 modelinin ince ve kompakt gövdesinde çok farklı manuel kontrol seçenekleri yer alıyor. Wi-Fi işlevi kullanılarak taşınabilir cihazlar ve sosyal ağlarla doğrudan görüntü paylaşımı yapılabilirken, önemli ayarları yapmanın çok çeşitli yolları var. Özel kontrol tuşlarının kullanılması veya 7,5 cm (3,0’’) dokunmatik ekran ya da S serisindeki ikonik Lens Kontrol Halkası aracılığıyla ayar yapılabilmesi fotoğrafçıların her zaman kontrol sahibi olabilmelerini sağlıyor.

Manuel Kontroller

Canon’un EOS DSLR modelleriyle benzer kontrol seviyeleri sunan bu modellerin her ikisi de önemli poz ayarları üzerinde tam manuel kontrol imkanı sunacak şekilde tasarlanmış. Bu fotoğraf makineleri aynı zamanda maksimum yaratıcı kompozisyon ve çekim sonrası işlemden geçirme özgürlüğü elde edilmesi için çoklu en/boy oranında çekim yapılabilmesini sağlıyor.

İki yeni Yaratıcı Filtrenin (Yıldız ve Arka Planda Odaksızlık) geliştirilmesi ve HDR modunun becerilerinin artırılması da çekimde yaratıcılığı teşvik edecek. Kusursuz düşük ışık ve yüksek ISO performansıyla birleştiğinde, üç farklı ön ayar seçeneğine (Yıldız Gece Çekimi, Yıldız İzleri ve Yıldız Zaman Aşımlı video) sahip olan Yıldız modu, kullanıcıların çok canlı yıldızlı gökyüzü çekimleri yapabilmelerine imkan tanıyor. Yeni Arka Planda Odaksızlık modu, fonu otomatik olarak bulanıklaştırarak anında sığ alan derinliği efekti üretirken, geliştirilmiş HDR modu, HDR görüntü çekimlerinde elde çekim imkanı sunuyor.

Hep bağlantıda kalın

Her iki modelde de mevcut olan Canon’un Wi-Fi işlevi değerli anılarınızın kablosuz olarak paylaşılabilmesine imkan tanıyor. Çekimlerinizi mevcut İnternet bağlantısını kullanarak veya akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar aracılığıyla sosyal ağlara yükleyebilirsiniz. Bu fotoğraf makineleri mobil GPS etiketlemeyi de destekliyor. Canon’un akıllı telefonlar ve tabletlere yönelik özel uygulaması kullanılarak çekimlere konum bilgileri eklenebiliyor. Yeni Görüntü Eşitleme işlevi değerli görüntülerinizi güvence altına alıyor. Kullanıcılar Görüntü Eşitleme özelliğini kullanarak, Wi-Fi aracılığıyla görüntü seçip gönderebiliyor.

PowerShot S120 Temel Özellikler:

  • 24mm, f/1.8, 5x zoom lens
  • HS Sistemi: 12.1 MP CMOS, DIGIC 6
  • 5 eksenli video sabitlemesiyle Akıllı IS
  • 9,4 kare/sn'ye kadar çıkan süper hız
  • 7,5 cm (3,0") dokunmatik ekran
  • Lens Kontrol Halkası, Tam Manuel ve RAW
  • Full HD (60 kare/sn)
  • Wi-Fi; Mobil GPS
  • Yıldız Modu
  • Opsiyonel 40m Sudan Koruma Kılıfı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0