Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4

Alpha E-mount değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi kullanıcıları, Carl Zeiss’ın yeni Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4 objektifini taşıması kolay zoom içinde deneyimleyebiliyor. Carl Zeiss’e özgü olan optik yüzeylerin üzerindeki ünlü T* kaplama, doğal renk yeniden üretiminin yanı sıra yüksek netlik ve açıklık için parlama ve gölgelenmeyi de azaltıyor.

Tokina SZX 400mm f/8
OM SYSTEM İki Yeni Objektif Duyurdu
Panasonic Lumix G X 35-100mm f/2.8

Alpha E-mount değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi kullanıcıları, Carl Zeiss’ın efsanevi optik kalitesini kompakt, taşıması kolay zoom içinde deneyimleyebiliyor. Pratik 4x zoom aralığı (35 mm eşdeğeri 24-105 mm), SEL1670Z’yi manzara ve portrelerden hızlı enstantanelere kadar geniş aralıktaki günlük fotoğraf çekim koşulları için ideal hale getiriyor.

SEL1670Z A 1200 - Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4

Tüm zoom ayarlarında yüksek kontrast ve çözünürlük sunan ayrıca her yere götürülebilen bu üst düzey lensin ayırt edici özelliklerini oluşturuyor. Gelişmiş asferik lens (AA lens) teknolojisi, bir AA lens elemanı ile üç normal asferik elemanı birleştirerek görüntü kalitesinden fedakarlık etmeksizin lens büyüklüğü ve ağırlığını azaltıyor. Carl Zeiss’e özgü olan optik yüzeylerin üzerindeki ünlü T* kaplama, doğal renk yeniden üretiminin yanı sıra yüksek netlik ve açıklık için parlama ve gölgelenmeyi de azaltıyor.

Maksimum diyafram açıklığı tüm odak uzaklıklarında F4’te sabit kalıyor. Bu, görüntü yaklaştırıldığında, yüksek ISO ayarlarına olan ihtiyacı azaltırken, hızlı akan aksiyonu dondurmak için yüksek deklanşör hızlarının kullanılmasına da izin veriyor. Ek bir rötuş olarak, dairesel diyafram açıklığı da mükemmel yumuşaklıkta, doğal arka plan netlik bozma (bokeh) efektleri sağlayabiliyor. Sony’nin Optik SteadyShot görüntü sabitleme sistemi daha keskin görüntüler için düşük deklanşör hızları veya loş ışıkta dahi el titremesinin etkilerini azaltıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0