Carry Speed CS-Pro MK II

Carry Speed CS-Pro MK II

CS-Pro MK II modelinin en önemli parçalarından biri kaymaz, esnek ve geniş omuz askısı. Geniş neopren malzemeden üretilen omuz pedi, fotoğraf makinesinin ağırlığını dağıtarak size daha esnek ve güvenli bir kullanım imkanı sağlıyor.

Nikon Türkiye Marka Elçileri
Kara Kıta’nın vahşi doğasını keşfetmeye ne dersiniz?
ASUS ProArt Display PA278CV

ADVERTORIAL

Yakın bir zamana kadar, daha çok DSLR makinelerin içerisinden çıkan standart askıları kullanırken, şimdilerde ise çapraz fotoğraf makinesi askıları hızla daha fazla tercih edilir oldu. Standart makine askıları uzun süreli kullanımlarda makinenin tüm ağırlığını direkt boyuna verdiği için ağrı, tutulma, terleme gibi problemler yaratabiliyor. DSLR makinelerin ağırlıkları düşünüldüğünde de bu durum kullanıcı tarafında pek de hoş karşılanmıyor. Bir süredir fotoğraf makinesi askıları konusunda yeni yeni ürünlerin piyasada satıldığını görebilirsiniz. Ancak özellikle çapraz fotoğraf makinesi askıları en çok tercih edilen ürünlerden… Bu askıların en ilgi görenlerinden biri ise, Kamer İthalat tarafından ülkemize getirilen Carry Speed markasına ait. İncelediğimiz Carry Speed CS-Pro MK II modeli ise, hem giriş seviyesindeki, hem de orta ve profesyonel düzeydeki tüm DSLR fotoğraf makineleri ile güvenle kullanılabilecek olan bir ürün.

cspro grs - Carry Speed CS-Pro MK II

Geniş omuz pedi

CS-Pro MK II modelinin en önemli parçalarından biri kaymaz, esnek ve geniş omuz askısı. Geniş neopren malzemeden üretilen omuz pedi, fotoğraf makinesinin ağırlığını dağıtarak size daha esnek ve güvenli bir kullanım imkanı sağlıyor.

cdprotrp - Carry Speed CS-Pro MK II

Makinenize bağlama

CS-Pro MK II çapraz fotoğraf makinesi askısını 1-2 dakikada hazır hale getirebiliyorsunuz. Öncelikle metal bağlantı parçasını (C-3 montaj plakası) makinenizin tripod yuvasına bir bozuk para (1TL ele iyi oturuyor) yardımıyla vidalıyorsunuz. Bu işlem çok önemli, bağlantı parçası makinenizin tripod yuvasına iyi oturmalı ve iyice sıkıştırıldığına emin olunmalı. Daha sonra bu bağlantı parçasındaki metal top kafayı kayışta bulunan metal yuvasına çevirerek vidalıyorsunuz. Bu özel parça sayesinde makineniz her yöne sorunsuzca dönebildiği gibi LCD’nin ve diğer parçaların çizilmesi de önleniyor. Kullanımınıza göre istenirse paslanmaz çelikten yapılmış o küçük topu bağlantı aparatında bulunan diğer yere de takabiliyorsunuz.

CS-Pro MK II modelinin makinenize takılması dediğim gibi 1-2 dakikada halledilebiliyor. Bağlama işlemi zor mu? Daha önce bu tarz askıları kullananlar için oldukça kolay. İlk kez böyle bir askı takacak olanlar için ise belki biraz daha dikkat ve 1-2 dakika daha yetecektir.

montaj aparati - Carry Speed CS-Pro MK II

Özel montaj plakası

Makinenizin tripod yuvasına bağladığınız askının montaj plakası özel olarak dizayn edilmiş. Eğer makinenizi bir tripoda bağlamanız gerekiyorsa bu montaj plakasını çıkarmanıza gerek yok. Montaj plakasındaki diğer yuvalara tripodunuzu hemen takabilir ya da tripod bağlantı aparatını da bu montaj plakasına bağlayabilirsiniz.

CS PRO MK II - Carry Speed CS-Pro MK II

Ağır objektifler için özel bağlantı

CS-Pro MK II modeli esasında diğer markalarda pek görmediğimiz bir özelliğe daha sahip. Eğer 70-200mm f/2.8 gibi ağır bir objektif kullanıyorsanız size bu ürünle farklı bir çözüm sunuluyor. Metal montaj plakası bu kez objektifinizin tripod bağlantı noktasına takılıyor. CS-Pro MK II’nin kutusundan çıkan bir diğer bağlantı aparatı sayesinde de DSLR makineniz buraya bağlanabiliyor. Böylece hem objektifiniz hem de makineniz aynı askı üzerine bağlanmış oluyor. Böylece yine kolay kullanım ve esneklik sağlanıyor. Henüz bunu deneyemedik, ancak CS-Pro MK II modelini hem giriş seviyesi, hem de profesyonel DSLR makinelerde kullandık. Normal bir boyun askısına göre müthiş bir ergonomi ve fayda sağladığı zaten ortada. Belki ilk bakışta ortalama 150 TL olan fiyatı size biraz fazla görünebilir. Ancak özellikle uzun yürüyüşlerde ve seyahatlerde kullandığınız zaman verdiğiniz paranın hakkını aldığınızı anlayacaksınız.

Detaylı bilgi için: http://kamerithalat.com/?ynt=urun&eyl=detay&id=2159

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0