Drone Fotoğrafçılığı

Drone Fotoğrafçılığı

Günden güne drone (insansız hava aracı) modelleri ile fotoğraf-video çekenler arttıkça daha kaliteli işler de ortaya çıkmaya başlıyor. Artık “drone fotoğrafçılığı” diyebileceğimiz yeni bir kavram daha hayatımıza girmiş durumda...

Qualcomm’da drone’lara kafayı taktı
DJI Phantom 3 Standart
Drone ile 5 Kıta, 18 Destinasyon

Günden güne drone (insansız hava aracı) modelleri ile fotoğraf-video çekenler arttıkça daha kaliteli işler de ortaya çıkmaya başlıyor. Hatta pek çok firma, en iyi drone fotoğrafları yarışmaları bile düzenliyor. Hava fotoğrafçılığı alanında çok büyük bir boşluğu dolduran drone’lar, pek çok telif ve hukuki sorunu da gündeme getirmeye devam ediyor. Yasak hava sahaları, askeri bölgeler ve izinsiz uçuşlar nedeniyle zaman zaman problemler de yaşanabiliyor. Çoğu ülke insansız hava araçları için henüz net bir karar almış değil. Pek çok drone kullanıcısı ise bu işi hobi amaçlı yapıyor. Ticari kullanımlarda ise daha profesyonel drone modelleri kullanılıyor. Ortalama 1.000-1.500 dolarlık bir harcama ile yüksek kaliteli fotoğraf ve video çekebileceğiniz modeller bulmak mümkün.

lily2 - Drone FotoğrafçılığıArtık “drone fotoğrafçılığı” diyebileceğimiz yeni bir kavram daha ortaya çıkmış durumda. Düğün fotoğrafçılığından reklam çekimlerine, spor karşılaşmalarından seyahatlere kadar geniş bir kullanım alanı bulunan drone’lara ilginç bir ürün daha ekleniyor. Lily adındaki bu ürün, diğer drone’lardan farklı olarak bir kumanda cihazı ile kontrol edilmiyor. Kullanıcının üzerindeki bir takip cihazı ile çalışan cihaz, havaya fırlatıldığında çalışmaya başlıyor ve kullanıcısını takip ediyor. Özellikle aksiyon sporları ile uğraşanlar için bulunmaz bir ürün olan Lily, su geçirmiyor, 30 metre yükseğe çıkabiliyor ve ortalama 20 dakika havada kalabiliyor.

lily1 - Drone Fotoğrafçılığı2016 yılının başında satışa çıkacak olan ürünün açıklanan satış fiyatı ise 1000 dolar.

Ürünle ilgili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Ürün videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0