En son ne zaman aile fotoğrafı çektirdiniz?

En son ne zaman aile fotoğrafı çektirdiniz?

Nikon, Christian Lambiotte ile iş birliği yaparak aile fotoğrafı kuralları ve aile albümüne yakışır toplu fotoğraflar çekme ile ilgili uzman öneriler sunuyor.

Nikon D7100
Nikon AF-S 70-200mm f/4G ED VR
Nikon 1’e J.W. Anderson imzası

Düğün sezonu açılırken Nikon tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma tüm aile fotoğraflarının neredeyse beşte birinin (%18) düğünlerde çekildiğini ortaya koydu. Ancak erkek ve kız arkadaşlar fotoğrafa davet edilmeyi beklemesin, çünkü Avrupa'da araştırmaya katılanların yalnızca %16'sı erkek ya da kız arkadaşları toplu fotoğraflara dahil edeceklerini söylüyor. Aslında, katılımcıların neredeyse üçte biri (%32) bir akrabalarının partnerini aile fotoğrafına almak için ilişkilerinin en az bir yıldır devam ediyor olması veya çiftin en azından birlikte yaşıyor olmaları konusunda ısrarcı. Bir azınlık (%8) çift nişanlı olmadığı sürece buna izin vermeyeceğini söylüyor. Beşte birinden fazlası (%21) bir ilişki bittikten sonra aile fotoğrafını sergilemekten vazgeçmek zorunda kalmış; bu durum neden dikkatli davranmak istediklerini açıklıyor.

royalwedding3 - En son ne zaman aile fotoğrafı çektirdiniz?

Nikon, Christian Lambiotte ile iş birliği yaparak aile fotoğrafı kuralları ve aile albümüne yakışır toplu fotoğraflar çekme ile ilgili uzman öneriler sunuyor.

Gözünüzde canlandırın

Nikon’un Avrupa çapındaki aile fotoğrafları araştırması Polonya, Belçika, Rusya, Çek ve Slovak Cumhuriyetleri, Romanya, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya'da 9000 yetişkin ile gerçekleştirildi ve en çok 'selfie'leriyle tanınan neslin çok nesilli fotoğraflara şaşırtıcı şekilde önem verdiğini ortaya çıkardı. 18-34 yaşları arasındaki katılımcıların neredeyse yarısı (%47), toplu fotoğraflarda akrabaları bir araya getirmenin aile tarihi açısından önemli olduğunu söylese de %28'i düzenli olarak aile fotoğrafı çektirmediklerini ve daha çok çektirmeyi istediklerini itiraf ediyor.

Studio family - En son ne zaman aile fotoğrafı çektirdiniz?

Aile üyelerinin rolleriyle ilgili olarak, fotoğrafları çekmekten genelde ailenin en genç kuşağı sorumlu; aile fotoğraflarının neredeyse üçte biri (%32) onlar tarafından çekiliyor. Ailenin büyükleri ise kameranın önündeki yerlerini gururla alıyorlar: katılımcıların üçte birinden fazlası (%43) aile fotoğraflarında bulunması gereken en önemli kişilerin aile büyükleri olduğunu söylüyor. Onda birinden fazlası (%13) İngiliz kraliyet ailesinin gençlerini örnek alarak evcil hayvanlarını resme alırken küçük bir kısmı (%4) aile fotoğraflarını dikkat çekici hale getirmenin uyumlu giysiler giyerek başarılabileceğini düşünüyor.

Celebrity Magazine family - En son ne zaman aile fotoğrafı çektirdiniz?
Nereden ilham alıyorlar?

Söz konusu poz verme olunca, aileler ünlülerden çok gerçek kraliyet ailesini beğeniyor. En iyi resmi aile fotoğraflarını kimin çektirdiği sorulduğunda Avrupalılar; İngiliz, İspanyol, İsveç ve Belçika kraliyet ailelerini Beckhamlar, Obamalar ve Kardashianlar'dan daha iyi olarak değerlendirdi.

royal family got together after wedding Prince Charles - En son ne zaman aile fotoğrafı çektirdiniz?
Christian’dan grup portre fotoğrafları için en iyi öneriler:

 1. Bir aile fotoğrafı, çerçeveye tam oturmalıdır ve mümkünse yüksek bir bakış açısından çekilmelidir.
 2. Fotoğrafa girecek kişiler rahat giysiler giymelidir.
 3. Bir obje eklemek fotoğrafa derinlik ve ilgi çekicilik katabilir. Örneğin, fotoğrafladığım ailede müzisyenler bulunduğunu biliyorsam, kareye bir kuyruklu piyano ekleyebilirim.
 4. Çekim olabildiğince çabuk yapılmalıdır; beklemekten kimse hoşlanmaz! Fotoğraflayacağınız kişiler sabırsızlanmaya başlarsa fotoğraflarda gergin ve rahatsız görünürler.
 5. Fotoğraflayacağınız kişilere karşı sabırlı olun ve ne yapmalarını istediğinizi açıklayın; bu kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini sağlar.
 6. Giriş düzeyi bir Nikon fotoğraf makinesinin en iyi özelliklerinden biri, teknik için endişelenmenize gerek kalmadan fotoğraflayacağınız kişileri daha iyi tanımanızı ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamasıdır. Bu da fotoğrafların inandırıcı ve gerçek görünmesine yardımcı olur.
 7. Popüler kültür ve geleneksel aile fotoğrafları arasındaki fark genelde çekim sonrası rötuşlardır. Bu fotoğraflar geniş kitleler tarafından görülür ve fotoğraftaki aile veya kişilerin doğru yansıtılmasında fotoğrafçının rolü büyüktür. Fotoğraflar çok fazla Photoshop işleminden geçirilirse fotoğraftaki kişilerin 'sahte' olarak etiketlenmesi riski vardır, bu da popülerliklerini olumsuz etkileyebilir.
 8. Fotoğraflarınız için bir arka plan veya sahne hazırlamak için fazla endişelenmeyin, hikayeyi fotoğraftaki kişiler ve yüz ifadeleri anlatmalıdır.
 9. Barack Obama ve ailesini fotoğraflayan fotoğrafçılar bunu gerçekten iyi yapıyor. Fotoğrafların doğal, kurgulanmamış görüntüsü onları zamansız yapıyor.
 10. Fotoğrafladığım kişilere çektiklerimi göstererek ilerlemekten hoşlanırım, çekimin sonunda fotoğraftaki kişilere yaklaşık 10 resim gösteririm. Fotoğraflar üzerinde gereksiz rötuşlar yapmamak için son fotoğrafın doğal olmasını isterim.

YORUMLAR

WORDPRESS: 1
 • en az 20 yıl olmuştur 20 yıl önce fotoğraf çektirdim.