Karanlık Ağlardan Uzak Durun!

ESET, NOD32 ve Smart Security ürünlerinin 8‘inci sürümlerini kullanıma sundu. ESET NOD32 Antivirus 8 ve ESET Smart Security 8, Geliştirilmiş İstismar Önleyici ve kullanıcıları karanlık ağlardan uzak tutmaya odaklanan Botnet Koruması ile öne çıkıyor.

USB’ler tehdit olmasın!
Mobil güvenlikle ilgili 6 ipucu
NFT’ler çalınabilir mi?

Dünyanın en büyük antivirüs yazılım kuruluşlarından olan ESET, NOD32 ve Smart Security ürünlerinin 8‘inci sürümlerini kullanıma sundu. ESET NOD32 Antivirus 8 ve ESET Smart Security 8, Geliştirilmiş İstismar Önleyici ve kullanıcıları karanlık ağlardan uzak tutmaya odaklanan Botnet Koruması ile öne çıkıyor.

ESET Smart Security 8 - Karanlık Ağlardan Uzak Durun!

ESET NOD32 Antivirus 8 ve ESET Smart Security 8, bilgisayar sistemlerini hedef alan virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama teknikleri ve casus yazılımlar gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı en güçlü mücadeleyi vermek üzere hazırlandı.

Artan istismarlara karşı geliştirilen önleyici

Siber suçlular, bilgisayar sistemini kontrol altına almak için yazılımların doğasındaki güvenlik açıklarını veya atlamaları tespit ederek, istismara uğratmayı giderek daha yoğun şekilde deniyor. ESET bu nedenle, ilk kez 7‘nci versiyon ürünlerinde uygulamaya koyduğu “Exploit Blocker” yani “İstismar Önleyici” modülünü daha ileriye taşıdı ve bu kez “Geliştirilmiş İstismar Önleyici”yi devreye soktu. Bu özellik; internet tarayıcısı, PDF okuyucusu, e-posta uygulamaları ya da Microsoft Office bileşenleri gibi sıklıkla istismara uğrayan uygulamalara yönelik saldırılarda kullanıcıyı koruyor. Herhangi şüpheli bir davranış karşısında koruma süreçlerini devamlı uyanık tutan Geliştirilmiş İstismar Önleyici, java açıklarından yaralanmak için yapılan girişimleri de ortaya çıkarıyor.  

Karanlık ağlar: Botnetler

2013 yılında botnet faaliyetleri %86’lık değer ile siber suçlarda en çok büyüyen kategori oldu. Dünyada milyonlarca bilgisayar, uzaktan saldırmak ve kötü amaçlı yazılımları yaymak amacıyla etkilenmiş, büyük bir bilgisayar ağının parçası haline geldi. 2013 yılında pek çok yüksek profilli botnet saldırısı meydana geldi. Bu gelişmeleri dikkate alan ESET, Botnet Koruması özelliğini geliştirdi. Sadece ESET Smart Security 8’de bulunan bu özellik sayesinde, kullanıcıların haberi olmadan bilgisayarlarından spam posta gönderilmesi ya da uzak sunuculardan gelen kötücül ataklar engelleniyor. Bu özelliğin akıllı teknolojisi, karakteristik düzensiz ağ iletişim desenlerini ortaya çıkarıyor ve böylece kullanıcıyı botnet ağının bir parçası olmaktan koruyor. 

ESET Sosyal Medya Tarayıcısı

ESET’in yeni sürümleri, Anti-Phising özelliğiyle kimlik avı hırsızlığına karşı koruma sağlarken, sosyal medya tarayıcısıyla da Facebook ve Twitter’de kullanıcıları bulaşıcı içeriğe karşı koruyor. ESET Smart Security ayrıca, Anti-Theft, Ebeveyn Kontrolü ve Kişisel Güvenlik Duvarı gibi kanıtlanmış özellikler de içeriyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0