Fujifilm 80 yaşında!

FUJIFILM kuruluşunun 80. yıldönümünü kutladı. Shigehiro Nakajima başkanlığındaki Fujifilm Holdings Corporation, kuruluş yıldönümü nedeniyle yeni bir kurumsal slogan geliştirdi: “Value from Innovation” (İnovasyondan yaratılan değer).

Micro Four Thirds’ün Japonya başarısı
Huawei P30 Serisi Paris’te Tanıtıldı
Zeytinburnu Uluslararası Fotoğraf Festivali

FUJIFILM kuruluşunun 80. yıldönümünü kutladı. Shigehiro Nakajima başkanlığındaki Fujifilm Holdings Corporation, kuruluş yıldönümü nedeniyle yeni bir kurumsal slogan geliştirdi: “Value from Innovation” (İnovasyondan yaratılan değer) Fujifilm Grubu, bundan böyle global faaliyetlerini bu sloganı benimseyerek yürütme kararı aldı.

fuji80 - Fujifilm 80 yaşında!

FUJIFILM Holdings Corporation, 2000 yılından bu yana fotoğraf filmlerine yönelik talepte yaşanan hızlı düşüşün etkisiyle, bir dizi yapısal reform gerçekleştirdi. Şirket, fotoğraf filmlerinden oluşan temel faaliyet alanını değiştirdi ve birçok farklı alanlarda faaliyet gösteren yepyeni bir şirket olarak yeniden doğdu. 

Bugün, Fujifilm Grubu altı farklı alanda odaklanmakta ve bu alanlarda yönetim kaynaklarına yatırım yapmaktadır:

-Tıbbi ekipmanlar, eczacılık ve kozmetik ile ilgili alanları da kapsayan Sağlık

-Birçok farklı baskı ekipmanının geliştirildiği Grafik Sistemleri,

-Likit kristal ekranlara yönelik optik film ve dokunmatik paneller için parçalar gibi Yüksek Fonksiyonlu Malzemeler,

-Televizyon mercekleri ve uydu optik sistemleri parçalarının da aralarında bulunduğu Optik Cihazlar,

 -Dijital kameraların ve photobook albümlerinin geliştirilmesiyle ortaya çıkan Dijital Görüntüleme ve Baskı,

 -Fuji Xerox'un kompozit ekipman ve cihazlarından oluşan kapsamlı ürün serisiyle birlikte çözüm hizmetlerini de içeren Belge Çözümleri
Yeni kurumsal slogan, Fujifilm'in takip ettiği yeni yönü ve gelecekteki hedeflerini sergilemek için geliştirildi. Bu slogan, Fujifilm'in müşterileri ve diğer paydaşlarıyla arasındaki iletişimi derinleştirme çalışmalarının yanı sıra şirketin kurumsal markasının değerini arttırmaya yönelik üstlendiği sorumlulukları ifade etmektedir.
Yeni kurumsal slogan, “Value from Innovation” (İnovasyondan yaratılan değer) şeklindedir. Bu slogan, Fujifilm'in potansiyelini ortaya çıkartmakla beraber yarının işlerine ve yaşam tarzına yönelik ufku genişleten yenilikçi teknolojileri, ürünler ve hizmetleri sürekli olarak yaratmaya yönelik taahhüdünü anlatmaktadır. Ayrıca şirketin kendisine ait orijinal teknolojisini; yenilik yaratmak amacıyla hem kurum içinde hem de kurum dışında yer alan, dünyanın dört bir tarafındaki insan kaynaklarıyla, uzmanlıklarla ve teknolojilerle bir araya getirme arzusunu da yansıtmaktadır. Üstlenilen bu sorumlulukları açık bir şekilde telaffuz etmek için yeni bir marka beyanı oluşturuldu. “Value from Innovation” (İnovasyondan yaratılan değer)  sloganı bu marka beyanının temel noktalarını ifade etmektedir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0