Fujifilm EF-X500 Flaş

Fujifilm’in, X serisi aynasız fotoğraf makinesi aksesuarlarına EF-X500 harici flaş da dahil oldu. Yüksek hızlı enstantanelerde flaşlı fotoğrafçılığa olanak veren ve çoklu ünitelerle senkron olabilen EF-X500, çarpıcı özellikleriyle ön plana çıkıyor.

The North Face 2013 Sonbahar Koleksiyonu
SmallRig Ürünleri Türkiye’de…
Yansıtıcılar – Reflektörler

Fujifilm’in X serisi fotoğraf makineleriyle uyumlu “EF-X500”, flaşlı fotoğrafçılıkta yeni bir dönemin kapılarını aralıyor.

Fujifilm’in, X serisi aynasız fotoğraf makinesi aksesuarlarına EF-X500 harici flaş da dahil oldu. Yüksek hızlı enstantanelerde flaşlı fotoğrafçılığa olanak veren ve çoklu ünitelerle senkron olabilen EF-X500, çarpıcı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Maximum rehber sayısı 50 olan flaş, FP modunu destekleyerek, herhangi bir enstantane hızında patlayabiliyor. Bu da fotoğrafçının anı yakalamak için sadece çekime konsantre olmasına ve maksimuma yakın bir diyaframla “bokeh” etkisi üretmesine imkan veriyor.

ffflasEF-X500, multi-flaş ayarı ile bir nesneyi veya arka plana düşen ışığı serbestçe kontrol edebiliyor. TTL pozlama kontrolü hem tekli flaş, hem de multi-flaş ayarlarında erişilebilir olduğu için çekimlerde büyük avantaj sağlıyor. Toza ve hava etkisine karşı dayanıklı ilk Fujifilm flaşı olan EF-X500, aynı özelliğe sahip X serisi fotoğraf makinelerine fotoğrafik bir özgürlük veriyor ve tam bir uyumluluk ile çalışıyor. Ön tarafı deri ile kaplı olan flaş, X serisi fotoğraf makinelerinin tasarımıyla da uyumlu.

“EF-X500 harici flaş” teknik özellikleri:

FP flaş (yüksek hızlı flaş senkron): Odaksal düzlemli bir perde ile donanmış olan fotoğraf makinelerinde enstantane hızı yüksek olduğunda birinci ve ikinci obtüratör perdeleri aynı anda bir yandan bir yana hareket eder ve pozlamayı aralarındaki dar ve dikey bir aralıktan yapar. Konvansiyonel bir flaştan gelen ışık sensörün yalnızca küçük bir bölümüne ulaşır. Bu yüzden flaşlı fotoğrafçılıkta yavaş bir enstantane hızı kullanılması zorunludur ve mümkün olan enstantane hızının ciddi bir biçimde sınırlanmasına yol açar.

EF-X500 modeli, birinci ve ikinci perdenin sensöründe boydan boya giderken, devamlı olarak ışık çıkartır. Böylece herhangi bir enstantane hızında flaşlı fotoğrafçılığa fırsat veren FP modunu destekler. “Bokeh” etkisi yaratmak için maksimuma yakın bir diyafram ile çekim yapıldığında; enstantane hızı yükseğe gitme eğilimi gösterir. Bu flaş modu ile fotoğrafçı, enstantane hızını düşünmeden çekime fokuslanabilir. 

Kablosuz multi-flaş: EF-X500’ün multi-flaş ayarı ile bir nesneye veya arka plana düşen ışık serbestçe kontrol edilerek yaratıcı bir sonuç elde edilir. TTL ışıklama kontrolü, hem tekli flaş hem de multi-flaş ayarlarında erişilebilir olduğu için çekimdeki zahmetli ışık çıkışı ayarları yapmaya gerek kalmaz. 

Toza ve hava etkisine karşı dayanıklılık: EF-X500, toza ve hava koşullarına karşı dayanıklı olan ilk Fujifilm flaşıdır. Hava koşullarına karşı mühürlü X serisi fotoğraf makineleriyle kullanıldığında fotoğrafik alanlarınızı genişletirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0