HTC 10 çıktı!

HTC 10 çıktı!

HTC, 12 aydır kapalı kapılar ardında üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi akıllı telefonu HTC 10’u tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tanıttı. HTC 10, 12 milyon piksellik yeni nesil UltraPiksel (piksel başına 1,55um) sensör kullanıyor.

HONOR Magic3 Serisi
LG V10 ile videoya manuel mod
Nokia 808 Pureview Kapadokya’da tanıtıldı

HTC, 12 aydır kapalı kapılar ardında üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi akıllı telefonu HTC 10’u tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tanıttı.

HTC 10 KarbonGri 6V - HTC 10 çıktı!Yeni bir telefon tasarlarken sadece kullanılan materyaller değil en küçük detaylar üzerinde de çalışan  HTC tasarım ekibi, HTC 10’da açma kapama düğmesini  de yeniden ince bir işçilikle şekillendirirken, hoparlörlerin daha şık görünürken aynı zamanda muhteşem bir ses kalitesine ulaştığı, parmak izi sensörününse hemen her açıdan ise parmak izini tanıyarak oldukça kolay bir kullanım sunduğu çok özel bir telefon yarattı. Günlük hayatta her türlü çarpma, darbe ve çizilme ile başa çıkabilmek üzere tasarlanan HTC 10, 168 saatin üzerinde bir süre boyunca -20 derecelik dondurucu soğuktan 60 derecelik kavurucu sıcaklığa kadar aşırı sıcaklık testlerinin yanı sıra, 10.000’i aşkın düşme, bükülme, çizilme, aşınma ve paslanma testlerinden de tam not aldı.

12MP’lik kamera…

HTC, HTC 10 ile beraber dünyadaki en iyi akıllı telefon kameralarından birini sunuyor. Dünya’da ilk kez hem ön hem arka kamerada sunulan optik imaj sabitleyici (OIS), f/1.8 diyafram açıklığına sahip lensleri, yeni ve daha büyük sensörlerleriyle HTC 10 keyifli bir kamera deneyimini mümkün kılıyor.

12 milyon piksellik yeni nesil UltraPiksel (piksel başına 1,55um), arka kamerada yer alan çok hızlı lazer otomatik odaklama (Laser Auto-Focus), geniş açılı objektif ve ekran flaşıyla desteklenen UltraSelfie ön kamerasıyla HTC 10, hem ön hem arka kamerasıyla loş ışıkta dahi net ve kaliteli fotoğraflar sunuyor.

htc lens - HTC 10 çıktı!HTC 10’un 0,6 saniyede hazır hale gelen kamerası ve 2. jenerasyon lazer odaklanma sistemi çok daha hızlı odaklanma sağlarken kesintisiz ve seri fotoğraf/video çekimi yapılmasına imkan tanıyor. Aynı zamanda, tek bir dokunuşla açılabilen Pro çekim modu ile RAW formatında fotoğraflar çekerek profesyonel fotoğrafçıların kullandığı gerekli tüm gelişmiş ayarlara ulaşılabiliyor.

88 puanlık DxOMark skoru ile, bugüne kadar herhangi bir akıllı telefonun ulaştığı en yüksek kamera kalite skorlarından birini elde eden HTC 10, liderliği Samsung Galaxy s7 edge ile paylaşıyor.

HTC 10, 4K videoyu dünyanın ilk stereo 24-bit Hi-Res sistemi ile birleştirerek standart kayıtlara göre 256 kat daha fazla detayı, iki kat daha yüksek bir frekans aralığında yakalıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0