İnceleme: Lowepro M-Trekker BP150

Lowepro’nun en yeni sırt çantalarından biri olan M-Trekker BP150 modelini inceledik.

Epson Projeksiyon Cihazları Nar Teknoloji’de…
Bu tripoda bayılacaksınız!
İnceleme: Joby GorillaPod Mobile Rig

Yazar: Ömer Serkan Bakır

Lowepro’nun bu modelini Kayseri ve Kapadokya’ya yaptığımız fotoğraf gezisinde detaylı bir şekilde kullanma fırsatım oldu. Lowepro bu sırt çantası modelini daha çok aynasız fotoğraf makineleri için tasarlamış gibi gözükse de biz her iki sistemi de farklı ortamlarda denedik. Fotoğraf gezimiz sırasında çantaya iki adet DSLR gövde, iki objektif, hard disk, şarj cihazları gibi aksesuarları kolayca sığdırabildim.

lowe1 - İnceleme: Lowepro M-Trekker BP150

Lowepro M-Trekker BP150 diğer fotoğraf çantalarına göre oldukça ince bir yapıya sahip. Hatta bu özelliği ile diğer fotoğrafçıların da ilgisini çekiyor. Modern çizgilere sahip bu modelde ekipmanlara arka taraftan erişilebiliyor. Böylece hırsızlığa karşı koruma sağlanabiliyor.

Çantanın ana bölmesine erişim, ön yüzeyi düz bir zemine yerleştirerek sağlanıyor. Böylece çantanın kapağı çok daha kolay açılıyor ve içerisinden bir şey alıp, yerleştirmek sorun olmuyor.

lowe2 - İnceleme: Lowepro M-Trekker BP150

Çantanın üst tarafındaki bölme çift fermuarla açılıyor ve buraya eldiven, şapka ya da farklı aksesuarlar konabiliyor. Bu bölme hızlı ve rahat bir şekilde erişilmesi istenilen eşyalar için ideal…

Çanta oldukça ince bir yapıda olmasına rağmen biraz önce söylediğim gibi iki DSLR gövde sığabiliyor. Ben bizzat Canon EOS 5D M3 ve 5D M4 gövdelerle kullandım. Ancak daha rahat bir kullanım istenirse aynasız makineler ve objektiflerle de kullanılabilir ve çok daha fazla ekipman sığabilir. Ayrıca iç kısımda yer alan özel bölmeye 10-13” civarı tablet sığabiliyor.

m trekker150 1 - İnceleme: Lowepro M-Trekker BP150

Çantanın sağlam dış kumaşı, aşınmaya ve yıpranmaya dayanıklı polyster/pamuk karışımı olan Gray Cantex denilen bir malzemeden yapılmış. Pek çok Lowepro çantada olan yağmurluk bu modelde de yer alıyor. Aşırı yağmurlu havalarda bu yağmurluk tüm ekipmanınızı sorunsuzca koruyabiliyor. Çantanın alt tarafına orta boy bir tripod bağlanabiliyor.

Tüm Lowepro modellerindeki gibi bu sırt çantasında da esnek iç bölmeler istediğiniz gibi şekillendirilebiliyor. Çantanın içerisinde değerli eşyalar, filtreler, hafıza kartları ve evraklar için de özel fermuarlı gözler yer alıyor. Çantanın sağ ve sol tarafında iki adet yan cep bulunuyor. Bu bölmelere en çok küçük su şişesi, matara gibi eşyalar konabilir. Güvenlik sorunu yoksa cep telefonu gimbalı ya da mini tripodlar da sığabilir.

m trekker150 2 - İnceleme: Lowepro M-Trekker BP150

Çantanın kullanırken en beğendiğim yanlarını şöyle sıralayabilirim:

* İnce ve hafif bir yapısı

* Geniş iç hacmi

* Kaliteli ve sağlam dış kumaşı

* Kalabalık yaratmayan yumuşak sırt askıları

YORUMLAR

WORDPRESS: 0