İnceleme: TP-Link Archer MR600

Dilediğiniz her yerde kullanabileceğiniz Archer MR600, standart bir routerden farklı olarak SIM kart yuvasına sahip.

İnceleme: Huawei MatePad Paper
İnceleme: Huawei Watch GT Runner
İnceleme: Tokina opera 50mm f/1.4 FF 

Son iki yıldır Korona salgını nedeniyle herkesin çalışma planlarında değişiklik yaptığı bir gerçek. Salgının ilk günlerindeki kadar korkutucu bir ortam olmasa da çoğu kişi insanlardan biraz daha uzakta çalışmayı tercih ediyor. Kimi şehirden uzakta bir yazlıkta, kimisi de belki dağ başında bir karavanda çalışmaya devam ediyor. Ancak nerede çalışırsanız çalışın gidilecek yerde güçlü bir internet bağlantısının olması isteniyor.

Archer MR600 k1 - İnceleme: TP-Link Archer MR600

TP-Link’in mobil WiFi (MiFi) cihazları ile her yerde internete kolayca bağlanılabiliyor. Bu cihazlardan M7000 modelini geçtiğimiz aylarda incelemiştik. Şimdi de TP-Link’in Archer MR600 Dual Band Gigabit Router ürününü inceledik. Dilediğiniz her yerde kullanabileceğiniz Archer MR600, standart bir routerden farklı olarak SIM kart yuvasına sahip. Bu sayede internet kesintisi olmaması gereken işyerleri/evler için ideal bir çözüm oluşturuyor. Sabit internette kesinti/sorun yaşandığında mobil interneti devreye almak mümkün oluyor.

MiFi cihazlar her türlü çalışma disiplini için uygun bir internet aracı. Ancak sabit bit yerde çalışanlar için de biraz önce bahsettiğimiz gibi Archer MR600 gibi diğer çözümler var.

Archer MR600 k3 - İnceleme: TP-Link Archer MR600

Hem Kablolu Hem Kablosuz Bağlantı İçin…

MiFi cihazlar bildiğiniz gibi sadece kablosuz bağlantı desteği sunuyor. Ama yazlık evinizde ya da karavanda hem kablolu hem kablosuz bağlantı isteyenler için Archer MR600 kullanılabilir. Bu ürün, hem sabit internet için kullanılabiliyor hem de kasa üzerinde yer alan SIM kart yuvasına takılan bir data hattı ile mobil internet de sağlıyor. Bu cihazın üzerinde hem WAN hem de LAN girişleri yer alıyor. Böylece ister sabit ister mobil bağlantı yapıldığında birden fazla cihaz, kablo ile ağa dahil olabiliyor.

Bu cihazı evinizde modeme bağlı bir yönlendirici olarak kullanabilir, yazlığa ya da tatile giderken söküp götürebilir ve tatil sonunda tekrar yönlendirici olarak kullanabilirsiniz. Hem de sabit internette bir kesinti ya da sorun olduğunda mobil interneti devreye alarak her zaman çevrimiçi kalma garantisiyle…

Archer MR600 k2 - İnceleme: TP-Link Archer MR600

4G yönlendiriciler, MiFi cihazlarına oranla daha çok cihazı ağa dahil edebiliyorlar. Gigabit Ethernet bağlantı noktaları, akıllı TV, oyun konsolu, NAS, harici hard diskler ve daha fazla yüksek yoğunluklu kablolu cihazlar için verimli bağlantı hızları ve güvenilirlik sağlıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0