iPhone 6s’in kamerası 12MP oldu

iPhone 6s’in kamerası 12MP oldu

Apple, yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı tanıttı. Yeni modellerle birlikte kamera özellikleri de değişti. iPhone 6s modellerinde kullanılan 12 milyon piksellik iSight kamera, daha net ve ayrıntılı fotoğraflar çekebiliyor.

HUAWEI Mate 50 Pro Satışta…
Nokia Lumia 925
Samsung GALAXY Note 3

Apple, yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6s (4.7”) ve iPhone 6s Plus’ı (5.5”) tanıttı. Yeni modellerle birlikte kamera özellikleri de değişti. iPhone 6s modellerinde kullanılan 12 milyon piksellik iSight kamera, daha net ve ayrıntılı fotoğraflar çekebiliyor.

iPhone6s 2Up HeroFish PR - iPhone 6s’in kamerası 12MP oldu1080p HD videodan dört kata kadar daha yüksek çözünürlüğe sahip, göz alıcı 4K videolar kaydediyor. iPhone 6s, ayrıca, yeni 5 milyon piksel FaceTime HD kamerasıyla otoportre değerinde selfie’ler de çekiyor. Ve sevdiğiniz anları yeniden yaşamanın yeni bir yolunu sunuyor: Live Photos. Bu özellik, fotoğrafınızdan hemen önceki ve sonraki anları hareketli ve sesli bir şekilde kaydediyor ve sadece bir bastırma hareketiyle görüntüyü harekete geçiriyor.

Çözünürlük her şey değildir!

iSight kamera, 12 milyon piksel çözünürlükte kaliteli fotoğraflar çekiyor. Ama kaliteli fotoğraflar için tek kriter elbette milyon piksel değil. İşte bu yüzden, iPhone’a teknoloji harikası bir sensör, yeni bir görüntü sinyali işlemcisi, gelişmiş piksel teknolojisi, Focus Pixels, iyileştirilmiş yerel ton eşleme ve optik görüntü stabilizasyonu gibi birçok özellik eklenmiş.

Live Photos

Hareketsiz bir fotoğraf karesi, zamanın içinde dondurulmuş bir andır. Live Photos ile bu anları unutulmaz ve capcanlı anılara dönüştürebilirsiniz. Bir Live Photo’nun merkezinde, 12 milyon piksel çözünürlüğe sahip harika bir fotoğraf yer alır. Ama bu fotoğrafla birlikte, çekildiği anın öncesi ve sonrası da hareketli ve sesli olarak kaydedilir.

Fotoğrafın herhangi bir yerine bastırarak, istediğiniz zaman bu anlara hayat verebilirsiniz. Hatta Live Photo’nuzu Kilit Ekranı’nda duvar kağıdınız olarak ayarlayıp, iPhone 6s’inizi cebinizden her çıkardığınızda o anı yeniden yaşayabilirsiniz. Üstelik Live Photos’u diğer Apple aygıtlarınızda da görüntüleyebilirsiniz.

4K video kaydı

Galibiyet getiren o son sayı. Doğaçlama gelişen dans partisi. Bir çocuğun ilk kez bisiklet sürüşü… Bazı şeylerin mutlaka videoya çekilmesi gerekir. Ve şimdi, o anları HD videodan dört kat daha yüksek bir çözünürlükte kaydedebilirsiniz. 4K videolarınızı çekerken veya oynatırken, sekiz milyon piksele yakından bakabilirsiniz. iPhone 6s Plus ile fotoğrafların yanı sıra videolarınızda da optik görüntü stabilizasyonu özelliğini kullanabilir, böylece daha düşük ışık koşullarında bile pürüzsüz ve muhteşem videolar çekebilirsiniz.

iPhone 6s’te çektiğiniz 4K videolar öyle harika görünür ki, tüm dünyayla paylaşmak istersiniz. iOS için iMovie ile 4K çözünürlükte filmler çekebilir ve sadece birkaç dokunuşla YouTube’a yükleyebilirsiniz. iPhone 6s ile iki 4K videoyu sorunsuz bir şekilde düzenleyerek birçok PC’yi bile zorlayan resim içinde resim ve bölünmüş ekran gibi efektler oluşturabilirsiniz.

6skamera - iPhone 6s’in kamerası 12MP olduiSight Kamera Özellikleri:

1.22µ piksele sahip yeni 12 milyon piksel iSight kamera

Live Photos

Focus Pixels özelliğine sahip otomatik netleme

Optik görüntü stabilizasyonu (yalnızca iPhone 6s Plus’ta)

True Tone Flash

Panorama (63 milyon piksele kadar)

Fotoğraflar için otomatik HDR

Pozlama denetimi

Arka arkaya çekim modu

Zamanlayıcı modu

f/2.2 diyafram

Beş bileşenli mercek

Karma kızılötesi filtresi

Arka aydınlatma sensörü

Safir kristal mercek kapağı

Otomatik görüntü stabilizasyonu

Gelişmiş yerel ton eşleme

Gelişmiş pürüz azaltma

Yüz algılama

Fotoğraflara konum bilgisi ekleme

iPhone6s 4Color RedFish PR - iPhone 6s’in kamerası 12MP olduVideo Özellikleri:

Saniyede 30 kare 4K video kaydı (3840 x 2160)

Saniyede 30 veya 60 kare 1080p HD video kaydı

Saniyede 30 kare 720p HD video kaydı

Video için optik görüntü stabilizasyonu (yalnızca iPhone 6s Plus’ta)

True Tone Flash

Saniyede 120 kare 1080p ve saniyede 240 kare 720p ağır çekim video desteği

Stabilizasyon özelliğine sahip hızlı çekim video

Sinematik video stabilizasyonu (1080p ve 720p)

Kesintisiz otomatik netleme özelliğine sahip video

Gelişmiş pürüz azaltma

4K video kaydederken 8 MP fotoğraf çekme

Videoyu oynatırken yakınlaştırma

3 kat yakınlaştırma

Yüz algılama

Videolara konum bilgisi ekleme

Apple iPhone 6s ile çekilmiş fotoğraf ve videoları burada bulabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0