Pentax K-S2

Pentax K-S2 DSLR 20 milyon piksellik CMOS görüntü sensörünün yanı sıra su geçirmez özellikli gövde yapısı, dahili Wi-Fi kablosuz bağlantı ve NFC Yakın Saha İletişim teknolojisi ile öne çıkıyor.

Nikon D780
Canon EOS 7D’yi Mısır’da Test Ettik
Pentax Full Frame DSLR Yapıyor

Dayanıklı ve sağlam SLR fotoğraf makineleri ile kendini tanıtan Pentax Ricoh, 20 milyon piksel çözünürlüklü yeni Pentax K-S2 fotoğraf makinesini tanıttı. Pentax K-S2 DSLR 20 milyon piksellik AA filtresiz Prime II destekli CMOS görüntü sensörünün yanı sıra su geçirmez özellikli gövde yapısı, dahilî Wi-Fi kablosuz bağlantı ve NFC Yakın Saha İletişim teknolojisi ile öne çıkıyor. Yüksek görüntü kalitesi ve fonksiyonelliği beraber garantileyen Pentax K-S2 DSLR fotoğraf makinesi aile bireyleri ve fotoğraf çekmeye meraklı tutkunlar için ideal bir model.

K S2 10 orange copie - Pentax K-S2Pentax K-S2 dijital fotoğraf makinesi kompakt ve hafif gövde yapısında Pentax'a özgü su geçirmezlik, dahili sarsıntı azaltma sistemi ve loş ve zayıf ışıklandırılmış, hareketli sahneler içeren ya da zorlu hava koşulları gibi ortamlarda hassas ve hızlı otomatik netleme sağlayan Safox X AF odaklama teknolojisi gibi pek çok gelişmiş özelliği bir arada barındırıyor. Çok-açılı, 921K noktacıklı (RGB+Beyaz), 3.0 inç LCD ekran ve Hava Boşluksuz Gövde ile farklı görüntüleme biçimleri elde ediliyor. Tamamen yeni Self Shot Assist kendi kendine çekim yardımcısı mükemmel “selfie” çekimi sağlıyor. K-S2’nin çok açılı LCD ekranı ve ikinci deklanşör tuşu en kolay şekilde öz çekim yapabilmenize yardımcı oluyor.

Dijital fotoğrafların ve video görüntülerin sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşmanız için dahilî Wi-Fi ve NFC Yakın Saha İletişim Teknolojisi sayesinde kolayca gerçekleştirebilirisiniz. Android ve Apple iOS uygulama mağazalarından ücretsiz ve maliyetsiz olarak indirilerek kullanılabilen özel "Image Sync" uygulaması ile Pentax K-S2 fotoğraf makinesini uzaktan kumanda ile idare edebilir ve fotoğraf makinenizden resimlerinizi ve videolarınızı sosyal ağlarınızda kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Dahili Yakın Alan İletişimi Near Field Communication (NFC) özelliği ile fotoğraf makinenizi akıllı telefonunuza ya da tabletinize bağlamak tek bir tuşla mümkün. K-S2 ile yeni dahil olan ve netliği iyileştiren Clarity Enhancement özelliği görüntülerinize çok daha gerçekçi bir doku görünümü katıyor. Bu teknoloji aslen görüntüleme cihazlarında tam ekranda en iyi görüntüleri elde etmek üzere geliştirildiğinden, çok daha geniş ve çok daha yavaş bir ton değişimi sağlıyor.

Pentax K-S2 dijital fotoğraf makinesinin Clarity Enhancement özelliği görüntülere daha gerçekçi doku etkisi sağlıyor. Orijinal olarak, ekrana sahip cihazlarda tüm ekrana uygun görüntüleri geliştirmek amacıyla geliştirilen bu yenilikçi  teknoloji daha kapsamlı ve daha geçişli ton değişiklikleri sağlıyor. Pentax K-S2 kitinde yer alan yeni geliştirilmiş smc Pentax-DA L 18-50mm F4-5.6 DC WR RE mercek ile sunuluyor. Bu ultra ince mercek, 7 adet dairesel diyafram bıçağı ile muhteşem Bokeh görüntüler elde edilmesini sağlıyor.

Pentax K-S2 gövde olarak siyahi beyaz ve turuncu vurgularla üç farklı renk seçeneği ile fotoğraf severlerin beğenisine sunuluyor. Ayrıca K-S2'ye renk siparişi ile sahip olabilir, kişisel tarzlarınızı ve beğenilerinizi modaya uygun şekilde yansıtabilirsiniz. İki adet dış mekan temalı ürünle beraber yedi adet tema seçeneği sunuluyor. Doğa Koleksiyonunda, Orman Yeşili, Çöl Beji ve Taş Grisi olarak üç seçenek, Spor Koleksiyonunda ise, beyaz ve Limon Rengi, Siyah ve Pembe, Yarış Çizgili Beyaz ve Yarış Çizgili beyaz olarak dört seçenek bulunuyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0