Korkmayın flaş kullanın!

Flaşları en çok aydınlatmanın yetersiz olduğu durumlarda ya da aydınlatma kontrastını azaltmak için kullanırız. Tepe flaşlarını ister ana ışık kaynağı, istersek de yardımcı ışık olarak kullanmak bizim elimizdedir.

Olympus OM-D Üçlemesine Yeni Üye E-M10
Manfrotto Filtreler Türkiye’de…
Tamron Görüntü Ustaları

Nedense ülkemizde fotoğraf eğitimi veren üniversiteler ve özel kurumlar fotoğraf makinelerine takılan tepe flaşlarına karşı çoğu zaman ön yargılı yaklaşırlar. Özellikle fotoğraf kurslarında anlatılan yüzeysel bilgilerle, kulaktan kulağa yayılan “tepe flaşı kullanımı kötüdür” ifadesi sonuçta birçok fotoğraf severin yetersiz gün ışığı ile fotoğraf çekmelerine neden olur.

metzgrs - Korkmayın flaş kullanın!

Hemen belirtelim, gün ışığı fotoğraf çekmek için tabi ki her zaman birinci önceliğiniz olabilir. Ancak tepe flaşları, farklı kullanım alanları ile yanınızda her zaman hazır bir ışık kaynağıdır. Hatta artık ışığın yeterli olduğu durumlarda bile harici flaşlarınızı kullanarak daha profesyonel bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.

gorsel2 - Korkmayın flaş kullanın!

Flaşları en çok aydınlatmanın yetersiz olduğu durumlarda ya da aydınlatma kontrastını azaltmak için kullanırız. Tepe flaşlarını ister ana ışık kaynağı, istersek de yardımcı ışık olarak kullanmak bizim elimizdedir. Yardımcı ışık kaynağı olarak tepe flaşları daha çok açık havada kullanılır. Örneğin açık havada fotoğraf çekiyorsunuz ve konunuzun bir kısmı aydınlıkta kalıyor, diğer kısmı ise parçalı bir ışık altında ve daha karanlık… Bu gibi durumlarda tepe flaşınızı kullanarak konunuzun üzerindeki kötü ışığı ve sert gölgeleri ortadan kaldırabilir ve kontrastı kontrol edebilirsiniz. Ana ışık kaynağı olarak da yine flaşınızı gün ışığının yetersiz olduğu hallerde kullanabilir, konunuzu görünür kılabilirsiniz.

gorsel1 - Korkmayın flaş kullanın!

Günümüzde üretilen gelişmiş tepe flaşlarından beklenen en büyük özellik, ışık niteliğinin ve çakma şiddetinin her seferde aynı olmasıdır. Bu konuda dünyaca ünlü Metz flaşları gerek ürün çeşitliliği gerekse de üstün kalitesi ile haklı bir üne sahiptir. Metz flaşları içerisinde iki kalem pil ile çalışan basit olanlardan gelişmiş modellere kadar pek çok seçenek bulunabilir.

Metz flaşları Türkiye distribütörü Zoom İthalat

1938 yılında kurulmuş olan Alman markası Metz flaşların Türkiye distribütörü olan Zoom İthalat, her markaya uygun bu flaşları uygun fiyatlarla tüketiciye ulaştırmaktadır.

Onlarca yıldır flaş pazarında en tanınan ve üstün markalardan biri olan ve çok çeşitli ürün gamı ile her kesimden fotoğraf meraklısına hitap eden Metz flaşlar içerisinde size uygun bir model mutlaka vardır.

www.zoomithalat.com

metzproduct1 - Korkmayın flaş kullanın!

Metz tepe flaşı modellerine ulaşmak için:

http://www.zoomithalat.com/product_types/tepeflaslaridslr

YORUMLAR

WORDPRESS: 0