Küba’ya MSC farkıyla…

Küba’ya MSC farkıyla…

Dünyada ilgiyle karşılanan MSC Cruises’ın Küba cruise seferleri, Türkiye’de de ciddi ilgi görüyor. 2015 kış sezonunda 300 kişilik kısıtlı kapasite kısa sürede dolup, talepler gelmeye devam edince, MSC Cruises Türkiye ofisi, 2016-2017 kış aylarında 1,500 kişiyi Küba gemi seyahatine götürmek üzere kolları sıvadı.

Küba Gezi Notları
Küba’nın En Güzel Zamanı Ocak
Küba’dan neşeli kareler

Amerika Birleşik Devletlerinin 50 yılı aşkın bir zaman diliminden sonra, Küba ile diplomatik ilişkileri canlandırma kararı ve karşılıklı büyükelçilikler açma hususunda uzlaşmaları sonrasında, İsviçre merkezli Avrupa’nın da en büyük gemi firması olan MSC Cruises şirketi son derece akılcı bir hamle yaparak yıllardır turizm sayesinde ekonomisini güçlendirebilen Küba’ya, dünyada ilk defa 22 Aralık 2015’te gemi seyahatlerini başlatmıştı.

IMG 6921 - Küba’ya MSC farkıyla...MSC Cruises’a ait 65,542 Gross Ton ağırlığındaki MSC Opera gemisi, 02 Aralık 2015’te İtalya’nın Cenova limanından yola çıkarak, transatlantik seyahati sonrası Küba’ya varmış, dünyada ilk kez Küba içerikli cruise programları da MSC Cruises’ın bu seyahati ile başlamış oldu. Ve 22 Aralık hareketle de ilk defa Küba (Havana) başlangıçlı gemi seyahati gerçekleştirilmişti. MSC Cruises’in ilk seferindeki %100 doluluk oranının yanı sıra, tüm kış sezonu ve Nisan ayı dahil Küba programları yok sattı. Bunun üzerine MSC Cruises Armonia gemisini de, 2016 Kasım ayından itibaren, Opera gemisi ile birlikte Küba başlangıçlı Karayip ve Orta Amerika tur paketleri için planladı. Küba’da MSC’nin ikinci gemisi olacak Armonia, 2 ayrı program yapacak. Birinci program Opera ile aynı olan Jamaica, Cayman Adaları ve Meksika’yı içerirken; ikinci programda ise Orta Amerika’nın ilgi çekici ülkeleri Belize ve Honduras da Küba ve Meksika beraberinde yer almakta…

msc - Küba’ya MSC farkıyla...Dünyada ilgiyle karşılanan MSC Cruises’ın Küba cruise seferleri, Türkiye’de de ciddi ilgi gördü. 2015 kış sezonunda ilk sezon olması nedeniyle alınan 300 kişilik kısıtlı kapasite kısa sürede dolup, talepler gelmeye devam edince, MSC Cruises Türkiye ofisi, 2016-2017 kış aylarında 1,500 kişiyi Küba gemi seyahatine götürmek üzere kolları sıvadı. Böylelikle bu yıl yapılan satışın 5 katı bir kontenjan ile gelecek yılın Küba seyahatleri planlaması da yapılmış oldu.

www.msccruises.com.tr

YORUMLAR

WORDPRESS: 0