Leica ve Huawei işbirliği genişliyor

​Huawei ve Leica Camera AG, mevcut stratejik işbirliklerini ortaklaşa yönetecekleri "Max Berek Innovation Lab" adında bir Ar-Ge merkezi kurdu.

Fotoğraf Dergisi’nin 135.sayısı yayında…
Ara Güler imzalı Leica M-P geliyor!
Magnum Fotoğrafçıları Samsung The Frame Serisinde…

Akıllı telefon kamerası pazarına en ileri yenilikleri sunmaya odaklanan laboratuvar Max Berek Innovation Lab, ismini mikroskopinin Alman öncüsü ve ilk Leica lenslerinin yaratıcısı Max Berek'ten alıyor. Max Berek Innovation Lab yeni optik sistemler, sayısal görüntü işleme, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik alanlarında Ar-Ge çalışmaları yürütecek.

1474876907_huawei_107HUAWEI ve Leica Camera AG, mevcut stratejik işbirliklerini ortaklaşa yönetecekleri "Max Berek Innovation Lab" adında bir Ar-Ge merkezi kurdu. Merkez, iki şirketin optik mühendislik alanında uzun süreli teknoloji işbirliğini duyurmasından yedi ay, dünya çapında başarı ve çok sayıda ödül kazanan HUAWEI P9 ve P9 Plus akıllı telefonların piyasaya sürülmesinden ise beş ay sonra faaliyete geçti.

Leica'nın, Almanya’daki genel merkezinde yer alan laboratuvar, çeşitli fotoğrafik uygulamalardaki ve mobil cihaz uygulamalarındaki görüntüleme kalitesini artırmak için optik sistemlerin ve yazılım tabanlı teknolojilerin gelişimini daha da ileriye taşıyacak. Ayrıca laboratuvar, sayısal görüntüleme, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) çözümleri de sunacak.

Leica Camera AG'nin büyük hissedarı ve Danışma Kurulu Başkanı Dr. Andreas Kaufmann Max Berek Innovation Lab'ı kurarak HUAWEI ve Leica Camera AG'nin başarılı stratejik ilişkilerinin kapsamını genişlettiğini ve görüntüleme alanında çığır açan teknolojilerin araştırılması ve geliştirilmesi konusunda işbirliğini genişlettiklerini vurguladı. HUAWEI'in kurucusu Ren Zhengfei ise, gelecekteki veri trafiğinin %90'ını görüntü ve videoların oluşturacağını ifade ederek, Max Berek Innovation Lab'ın görüntü ve video kalitesinde sürekli gelişmelere öncülük edeceğini, akıllı telefon kamerası pazarına en son yenilikleri getirirken tüketicilere daha büyük bir değer sunacaklarını belirtti.

Ar-Ge merkezi adını, mikroskopinin Alman öncüsü ve ilk Leica lenslerinin yaratıcısı anısına Max Berek'ten (1886 – 1949) alıyor. Max Berek aynı zamanda, Oskar Barnack tarafından icat edilen ve tasarlanan efsanevi 35 mm kamera için 20'den fazla lensin optik tasarımını yapmıştır. 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0