Lenovo Depolama Çözümleriyle Pazarda

“Lenovo Storage” markasıyla depolama çözümleri pazarına giren Lenovo, ev kullanıcılarına ve kurumlara, uygun maliyetli, yüksek teknolojiye sahip, esnek ve kurulumu kolay cihazlar sunacak.

WD’nin Yeni SSD Sürücüleri Türkiye’de
LaCie CloudBox
SanDisk’ten mobil uygulama performansına katkı

“Lenovo Storage” markasıyla depolama çözümleri pazarına giren Lenovo, ev kullanıcılarına ve kurumlara, uygun maliyetli, yüksek teknolojiye sahip, esnek ve kurulumu kolay cihazlar sunacak.

Lenovo px Family - Lenovo Depolama Çözümleriyle Pazarda

Bilişim teknolojileri dünyasına damgasını vuran “büyük veri” her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Mobil erişimdeki artış, sosyal ağların gelişimi, internete bağlanabilen yeni cihazlar, mobil alışveriş seçenekleri ve online paylaşımlardaki artış, artık büyük bir “dijital evren” yaratmış durumda… Öyle ki araştırmalar, 2009’da 0.8 Zettabytes (Zb) olan veri miktarının 2020’ye kadar 35.2 ZB’ye çıkacağını öngörüyor. Bu 44 kat büyüyen veriyi saklamak, korumak ve yönetmek ise bireysel ve kurumsal kullanıcıların en çok önem verdikleri konuların başında geliyor.

Pazarın bu dinamiklerinden yola çıkan Lenovo ve EMC, depolama alanında büyük bir işbirliğine imza attı. Böylece 1980’den bu yana pazarda yer alan ve 425 milyon kullanıcı sayısıyla liderliğini koruyan, 2008’den bu yana da EMC şirketi olarak yoluna devam eden Iomega ürünleri, bundan böyle Türkiye’de “Lenovo Storage” markasıyla pazarda yer alacak. 

Lenovo Storage Müdürü Eftal Sezer ise depolama alanında son yıllarda büyük bir gelişme kaydedildiğini belirtiyor. “Depolama teknolojileri iş yapış şekillerini de kökten değiştiriyor. Örneğin Lenovo Storage cihazlarını kullananlar, dünyanın neresinde olursa olsun, diledikleri ağa ve internete bağlanarak dosya paylaşabiliyor” diyen Sezer, bu teknolojinin KOBİ’ler için büyük bir fırsat olduğunu dile getiriyor. Sezer ayrıca, kendi bellek ve işlemcisine sahip olan bu cihazları kullanmak için herhangi bir bilgisayara ihtiyaç bulunmadığını da hatırlatıyor ve ekliyor: “Ağ erişimi sayesinde bulunduğunuz her yerden depolama yapabilen bu cihazlar, özellikle KOBİ’lere yönelik uygun fiyatlı kişisel bulut depolama ortamları da sunuyor. Daha büyük işletmelerdeki veri depolama ihtiyacına yönelik çözümler de portföyde yer alıyor. Bu cihazlarda EMC’nin yazılım çözümlerinin kullanılması ise güvenliği yüksek ölçüde artırıyor.”

Kurulumu kolay, fiyatı avantajlı 

Ürün portföyünde 2 TB’dan 48 TB’a kadar cihazların bulunduğu Lenovo Storage ailesi, kullanıcıların ihtiyaç, talep ve bütçelerine uygunlukta depolama çözümleri sunuyor. Yedekleme, uzaktan erişim, sanallaştırma, uçtan merkeze replikasyon, sanal desktop uygulamalarıyla kişisel bulut teknolojileri sağlayan bu çözümlerle IP Video gözetim yapmak da mümkün. Aynı anda 150 kullanıcıya kadar uzaktan bağlanma imkanı sunan Lenovo Storage Ailesi, kolay kurulum ve kullanım özellikleriyle de dikkat çekiyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0