Lenovo’dan “convertible” ürünler

Lenovo, Microsoft Windows 8 işletim sistemine sahip “convertible” (dönüştürülebilir) ultrabook ailesinin üyeleri, Lenovo IdeaPad Yoga ve ThinkPad Twist’i tanıttı. Cihazlar, stand, bilgisayar, çadır ve tablet olmak üzere 4 farklı moddan herhangi birinde performans göstermek için katlanabilir bir ekrana sahip.

Dell XPS 13 Ultrabook
HP Folio13 Ultrabook
Lenovo U310 Ultrabook ile tanışın

Lenovo, Microsoft Windows 8 işletim sistemine sahip “convertible” (dönüştürülebilir) ultrabook ailesinin üyeleri, Lenovo IdeaPad Yoga ve ThinkPad Twist’i tanıttı.

Lenovo’nun “convertible” serisiyle tüketiciler olağanüstü çok yönlülüğün tadını çıkarabiliyor. Cihazlar, stand, bilgisayar, çadır ve tablet olmak üzere 4 farklı moddan herhangi birinde performans göstermek için katlanabilir bir ekrana sahip; böylece tüketiciler Windows 8’den en iyi şekilde ve diledikleri modda yararlanma imkanına sahip oluyor. Cihazlar aynı zamanda, bir dizüstü bilgisayarın üretkenliğini bir tabletin dokunmatik deneyimiyle birleştirerek en iyi Windows 8 deneyimi sunmayı hedefliyor.

İlk kez geçen yıl Las Vegas’ta Consumer Electronics Show’da sergilenen ve Türkiye’deki tüketiciler tarafından yaklaşık 1 yıldır büyük bir merakla beklenen Lenovo IdeaPad Yoga, dünyanın ilk çok fonksiyonlu ultrabook’u olarak adlandırılıyor. IdeaPad Yoga’nın yenilikçi menteşesi, 360 derece dönüşe sahip olduğundan, cihazı tek bir hareketle dizüstü bilgisayardan tablete dönüştürmek mümkün. 3’üncü nesil Intel Core işlemci teknolojisine sahip cihaz, Windows 8 işletim sistemine sahip.

Yoga, üstün teknolojisinin yanı sıra hafifliği ve inceliğiyle de tüketicileri etkiliyor. 16,9 mm incelikteki cihaz, sadece 1,47 kg. ağırlığa sahip. 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama alanı da donanımın diğer bileşenleri. Kullanıcılara 8 saate kadar pil ömrü sunan IdeaPad Yoga, kullanıcının belirlediği Windows 8 işletim sistemi ara yüzünü sunarken, tablet konumuna geçtiğinde ise Metro ara yüzünü kullanıcının karşısına getiriyor. Böylece dokunmatik tecrübesini en üst düzeye çıkaran Lenovo IdeaPad Yoga, iş ve özel yaşamı bir araya getiren çoklu işlevli bir performans sunuyor.

ThinkPad Twist - Lenovo’dan “convertible” ürünler

Bu yıl 20’inci senesini kutlayan Lenovo’nun profesyonellere yönelik ThinkPad serisinin convertible modeli ise ThinkPad Twist adını taşıyor. Dayanıklılığı ve üstün performansıyla efsane yaratan ThinkPad’in Twist modeli, kurumsal hayatta da yeni bir dönem başlatıyor. Yoga gibi Twist de Windows 8 işletim sistemine sahip. 12.5 inç genişliğinde, kırılma ve çizilmeleri önlemek için magnezyum alaşımlı yapı IPS Gorilla Glass dokunmatik ekrana sahip Twist’in bu ekranı dönerek tablet konumuna getirilebiliyor. 

ThinkPad Twist, yazı yazmanız gerektiğinde dizüstü bilgisayara, hareket halinde olduğunuzda tablete ve sunumları paylaşmak istediğinizde de standa dönüşüyor. Hassas denetim için çok noktalı dokunuş özellikli ekrana sahip bu ince tasarımın kapağı arkaya eğildiğinde cihaz çadır şekline dönüşüyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0