Nikon Capture NX-D artık ücretsiz

Nikon, yeni bir RAW görüntü geliştirme ve ayarlama yazılım uygulaması olan Capture NX-D'nin resmi sürümünün piyasaya çıkışını açıkladı. Capture NX-D, kullanıcıların basit işlemlerle RAW fotoğrafları tam ölçekli olarak geliştirebilmesine olanak sağlamak için geliştirilmiş bir yazılım uygulaması.

Xerox PrintBack yazılımını ücretsiz sunuyor
Nikon’un fikirleri Dassault Systèmes’le hayat bulacak
Instagram’daki fotoğraflarınızı kolayca bastırın

Nikon, yeni bir RAW görüntü geliştirme ve ayarlama yazılım uygulaması olan Capture NX-D'nin resmi sürümünün piyasaya çıkışını açıkladı. Capture NX-D ücretsiz olarak  http://www.nikonsupport.eu/tr_TR/answers/298/ adresinden indirilebilecek.

nikon capture nx d - Nikon Capture NX-D artık ücretsiz

Capture NX-D, kullanıcıların basit işlemlerle RAW fotoğrafları tam ölçekli olarak geliştirebilmesine olanak sağlamak için geliştirilmiş bir yazılım uygulamasıdır. Uygulama, ister Nikon DSLR'da, ister değiştirilebilen objektifleri olan Nikon 1 fotoğraf makinesinde, COOLPIX kompakt fotoğraf makinesinde veya RAW fotoğrafları destekleyen başka herhangi bir fotoğraf makinesinde olsun, RAW biçiminde çekilen fotoğrafların yüksek kalitede son işlemden geçmesine olanak sağlıyor.

Nikon D810 DSLR fotoğraf makinesiyle çekilen RAW fotoğraflar için destek, Capture NX-D'ye de eklendi. Ayrıca, özel Picture Control oluşturmayı kolaylaştıran Picture Control Utility 2 de ürünle birlikte verilecek. Capture NX-D'den başlatılabilen bu uygulama, iki uygulama arasında Nikon D810 ve daha önceki Nikon fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğrafların geliştirilip ayarlanmasında kullanılabilecek bir iş birliğine olanak sağlar.

Nikon, gelen pek çok talebe yanıt olarak, otomatik rötuş fırçasının eklenmesi dahil olmak üzere, yazılım işlevlerini de güncelleyerek, görüntü işleme ve kullanımda iyileşmeler sağladı. Ayrıca, Nikon uygulamanın gelecekteki sürümlerine geliştirmeler, yeni özellikler ve ileride çıkacak fotoğraf makinesi modelleriyle uyumluluk avantajını da eklemeyi sürdürecektir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0