Nikon D7200

Nikon, DX biçimli fotoğraf makinesi yelpazesine yeni bir DSLR eklediğini duyurdu. Hızlı, çok yönlü ve eksiksiz bağlantı özelliklerine sahip gelişmiş D7200, FX modellerinde bulunan birçok özelliği bünyesinde topluyor.

Nikon D850 tanıtıldı
Canon EOS 750D ve 760D
Pentax K-3 DSLR

Nikon, DX biçimli fotoğraf makinesi yelpazesine yeni bir DSLR eklediğini duyurdu. Hızlı, çok yönlü ve eksiksiz bağlantı özelliklerine sahip gelişmiş D7200, FX modellerinde bulunan birçok özelliği bünyesinde topluyor.

D7200 18 105 front34l - Nikon D7200Nikon'un efsanevi profesyonel fotoğraf makinelerinde bulunan otomatik netleme sistemine sahip olan D7200, bir DX fotoğraf makinesinde ilk kez -3 EV hassaslığında konu çekimine olanak tanır. Fotoğraf makinesinin geniş ISO aralığı ve yüksek arka arkaya çekim hızları sayesinde karanlıkta keskin çekimler yapabilir, gece vakti video sahnelerini net olarak elde edebilirsiniz. Işık izi fotoğrafçılığına ve akıcı zaman aralıklı filmlere olanak tanıyan işlevlerin yanı sıra, uyumlu DX ve FX NIKKOR objektiflerin geniş yelpazesi yaratıcılık seçeneklerini çoğaltır. D7200 ayrıca NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliğini destekleyen ilk Nikon DSLR'dir. Artık kullanıcılar, etkileyici durağan görüntüleri akıllı cihazlarına NFC ile mi yoksa fotoğraf makinesinin Wi-Fi işleviyle mi aktaracaklarını seçebilirler. Filmler söz konusu olduğunda da, fotoğraf makinesinin hafif DX gövdesiyle çok yönlü video özellikleri, D7200'ü her türlü çekim ortamında tercih sebebi haline getirir. Özel film ayarları menüsü, gelişmiş ses denetimi seçenekleri ve en son nesil Picture Control ayarları olağanüstü esneklik sağlar. Bu fotoğraf makinesi ayrıca Nikon'un 50 m mesafeden net ses kaydı yapan, yeni, isteğe bağlı ME-W1 Kablosuz Mikrofonuyla da uyumludur.

Hayallerinizi gerçekleştirin

D7200, fotoğrafçılığınızı şimdiye kadarki en yüksek seviyeye çıkarmanız için ilham veren bir fotoğraf makinesidir. Geniş DX biçimli görüntü sensörü, EXPEED 4 görüntü işleme sistemi ve 100-25.600 değerlerine sahip ISO aralığıyla görüntüler, olağanüstü genişlikte bir dinamik aralığa, düşük kumlanmaya ve zengin renk geçişlerine sahip olur. Tüm konularda 24,2 milyon piksel baskı kalitesinde fotoğraflar ve karanlık koşullarda çekim yaparken bile net videolar elde edersiniz. Bu fotoğraf makinesinin konu ya da konum sınırlaması olmaksızın sunduğu olağanüstü esneklikteki çekim özelliği, Nikon'un FX biçimli fotoğraf makinelerinde bulunan profesyonel AF sistemini kullanması sayesinde elde edilir. -3 EV (ISO 100, 20°C/68°F) değerine kadar hassas olan Multi-CAM 3500 II 51 noktalı AF sistemi, hedefinize karanlıkta bile olağanüstü bir hassaslıkla kilitlenir. Merkezdeki on beş adet çapraz tip sensör üstün konu çekimleri sağlarken f/8 uyumlu olan bir merkez nokta, daha fazla objektif/teleobjektif dönüştürücü kombinasyonuna olanak tanır. Fotoğraf makinesinin, tek bir yüksek hızda arka arkaya çekimde 27 adede kadar 12 bit RAW görüntü ve 100 adede kadar yüksek kalite JPEG resmi yakalamaya olanak tanıyan geniş ön belleği sayesinde DX biçiminde 6 fps, 1,3x kesme modunda ise 7 fps hıza kadar çekim yapabilirsiniz. 1,3x kesme modu ayrıca NIKKOR objektifinizin telefoto menzilini artırma seçeneği sunar ve AF sisteminin 51 netleme noktasının tüm çerçeveyi kapsamasını sağlar.

Üst düzey paylaşım

D7200, Wi-Fi özelliğinin yanı sıra NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliğini destekleyen ilk Nikon D-SLR'dir. Fotoğrafları NFC uyumlu akıllı bir cihaza aktarmak için cihazla D7200'e dokunun. Böylece fotoğraf makinesinin LCD ekranında görünen görüntüyü aktarabilirsiniz. Akıllı telefonunuz veya tabletinizle etkileyici fotoğraflar yüklemek için dahili Wi-Fi özelliğini de kullanabilirsiniz. İlk olarak Nikon'un ücretsiz Wireless Mobile Utility uygulamasını indirin. Dahili Wi-Fi işlevi, fotoğraf makinenizin deklanşörünü akıllı cihazınızı kullanarak uzaktan serbest bırakmanızı sağlar ve çeşitli bakış açılarından çekim yapmak için fotoğraf makinenizi kolayca konumlandırmanıza olanak tanır. Kablosuz çekim ile kontrolü ele alın. WR-R10 Wireless Transceiver ve WR-T10 Wireless Transmitter kullanın ya da WR-1 Wireless Remote Controller ile fotoğraf makinesi ayarlarınızı kontrol edin. Ethernet'e ve kablosuz LAN'a bağlanmak için isteğe bağlı UT-1 Veri Aktarıcısı ile WT-5 Wireless Transmitter kullanın.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0