3 Yeni Telefon ve Fotoğraf Özellikleri

3 Yeni Telefon ve Fotoğraf Özellikleri

Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği en yeni akıllı telefon modelleri Mobil Dünya Kongresi’nde (WMC) tanıtılmaya devam ediyor. Tanıtılan modellerden HTC One M9, Samsung Galaxy S6 ve Lenovo VIBE Shot akıllı telefonların fotoğraf özellikleri...

Xiaomi 12T Serisi Türkiye’de
HUAWEI P40 Serisi Türkiye’de
Samsung Galaxy S20 Ultra 108MP’lik Kamera ile Çıktı!

Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği en yeni akıllı telefon modelleri Mobil Dünya Kongresi’nde (WMC) tanıtılmaya devam ediyor.

HTC, Samsung ve Lenovo’da pek çok yeniliği ve ürünü bu kongrede ziyaretçiler ile paylaşıyor. Bu üç markanın en çok ilgi gören 3 akıllı telefonunun ortak özellikleri ise, fotoğraf kalitesini bir üst basamağa taşıdıklarını iddia etmeleri. Henüz yeni duyurulan bu modellerin fotoğraf ve video kalitelerini henüz test etme imkanımız olmadı. Ancak sizlere kısaca bu üç modelin fotoğraf özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.

20150210 153912 - 3 Yeni Telefon ve Fotoğraf Özellikleri

HTC One M9

HTC One M9, 20 milyon piksellik ana kamerası ile daha net, daha doğal ve dengeli pozlama kontrolü sağlıyor.

htcm9 - 3 Yeni Telefon ve Fotoğraf ÖzellikleriHTC One M9 parlak, yaratıcı ve eğlenceli fotoğraflar çekmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. HTC One M9’un her anı olağanüstü kalitede çekmek üzere tasarlanan kameraları, anıları tekrar tekrar yaşamanıza imkân veriyor. 20 milyon piksellik ana kamerası her karmaşık ve canlı detayı vurgularken, çizilmelere karşı koruma sağlayan safir cam objektife de sahip. Ayrıca, 4K çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. HTC One M9, loş ışıktaki çekimleri güçlü bir UltraPiksel ön kamera ile gerçekleştiriyor. Standart kameralara kıyasla yüzde 300 daha fazla ışık yakalayan dinamik otomatik pozlama ve pikseller her ışıklandırma koşullarında daha net, daha doğal ve dengeli oto portreler sunuyor. HTC Akıllı Göz (Eye Experince) yazılımı ile HTC Sense 7 kreatif oto portreler çekmeyi kolaylaştırıyor.

Samsung Galaxy S6

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S6, 16MP’lik arka kamerası ile hızlı bir otomatik netleme sağlıyor.

s6 - 3 Yeni Telefon ve Fotoğraf ÖzellikleriSamsung Galaxy S6, canlı, parlak ve hızlı görüntüler sunan ön ve arka kameralar ile donatıldı. F1.9 mercekleri, hem ön (5MP) hem de arka (16MP) kameralarda yer alan yüksek çözünürlüklü sensörler, karanlıkta dahi herhangi bir akıllı telefonda elde edilebilecek en yüksek görüntü kalitesini sağlıyor. Ayrıca gerçek zamanlı otomatik netleme, zengin ve canlı renk tonlamaları, optik görüntü ve gelişmiş ışık duyarlılığı özellikleri ile mükemmel kamera çözümleri sunuyor. Üstelik yeni Hızlı Başlat özelliği kullanıcıların ana ekran düğmesini çift tıklayarak herhangi bir ekrandan kameraya yalnızca 0,7 saniye içinde hızlı ve doğrudan erişmelerini sağlıyor. Bu ileri kamera fonksiyonları, kullanıcıların en değerli ve kişisel anlarını kaliteden ödün vermeksizin istedikleri an ölümsüzleştirmelerini mümkün kılıyor.

Lenovo VIBE Shot

Lenovo’nun fotoğraf ve teknoloji tutkunları için tasarladığı VIBE Shot, 16MP’lik ana kameraya sahip.

lenovo vibe s shot - 3 Yeni Telefon ve Fotoğraf ÖzellikleriYüksek yetenekli bir dijital kamera arayışında olan fotoğraf tutkunları, mükemmel kamera kalitesi ve yüksek hızı için VIBE Shot'ın cazibesine kapılacak. VIBE Shot, yüksek ve hızlı otomatik kızılötesi odağı ile de dikkat çekiyor.

Hem akıllı ön ayarlara hem de gelişmiş profesyonel ayarlara sahip kullanıcılar, bir tuşla iki ayar arasında kolayca geçiş yaparak kamerayı istedikleri gibi kullanabilecekler. VIBE Shot, 5 inç FHD ekranı ve bir o kadar güçlü performansı sayesinde mükemmel sonuçlar veriyor. 6 parça lens yerleştirilmiş 16MP arka kamerası ve düşük ışık sensörü ile loş ışıkta bile mükemmel fotoğraflara hazır olun. Qualcomm Snapdragon işlemcide Android 5.0 Lollipop özelliğine ek 128 GB müzik, film ve fotoğraf depolamak için mikroSD seçeneği ve 32 GB gibi büyük bir depolama alanı sunuyor. VIBE Shot aynı zamanda 8 MP selfie kamerasına sahip.

 

HTC M9                          Samsung S6                 Lenovo VIBE Shot

20 MP sensör                      16 MP sensör                      16 MP sensör

F/2.2                                      f/1.9                                    f/2.0

4K video                               4K video                               FHD video

30fps                                     30fps                                   30fps 

5MP ön kamera                   5MP ön kamera                    8MP ön kamera

Çift LED flaş                        LED flaş                                Üçlü LED flaş

5 inç ekran                           5.1 inç ekran                         5 inç ekran

Super LCD 3                        Super AMOLED                    IPS

2840 mAh pil                        2600 mAh pil                         2900 mAh pil

157 gram                              138 gram                              145 gram

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0