Pentax K-500 DSLR

Pentax, uygun fiyatlı yeni dijital SLR fotoğraf makinesi Pentax K-500 modelini duyurdu. Bu uygun fiyatlı model, kompakt, hafif, tutuşu kolay gövdesi gibi dikkat çekici özelliklerinin yanı sıra, yaklaşık 16.2 milyon piksellik bir çözünürlük değerine sahip.

Canon EOS 1D X
Pentax K-3 DSLR
Canon EOS 650D tanıtıldı

Pentax, uygun fiyatlı yeni dijital SLR fotoğraf makinesi Pentax K-500 modelini duyurdu. Bu uygun fiyatlı model, kompakt, hafif, tutuşu kolay gövdesi gibi dikkat çekici özelliklerinin yanı sıra, yaklaşık 16.2 milyon piksel ile yüksek çözünürlükte görüntü üretimi, ISO 51200’de hassasiyette çekim ve yaklaşık saniyede altı kare yüksek hızda sürekli çekim gibi diğer özellikleri ile günlük kullanımı amaçlayan tüm fotoğrafçılar için ideal bir görüntüleme aracı olarak karşımıza çıkıyor.

K500_1855_black

16.2 MP çözünürlük değeri

23.7mm ile 15.7mm boyutlarında geniş görüntü alanı sağlayan K-500’ün ileri teknoloji CMOS görüntü sensörü yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Bu yüksek performanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME M görüntü motorunu –yüksek sınıf modellerde bulunan yüksek performanslı görüntü motoru- bir arada sunan K-500, yaklaşık 16.28 etkin milyon piksel ile süper yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler sunuyor.

Yenilikçi SR mekanizması

Pentax tarafından geliştirilmiş SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizması, telefoto lens kullanırken, flaş aydınlatması olmadan karanlıkta çekim yaparken ya da günbatımı çekimlerinde bile kamera sarsıntılarının yarattığı olumsuz etkileri etkin olarak telafi ediyor. Bu yenilikçi mekanizma değiştirilebilir Pentax lenslerin neredeyse tamamına yakınında kullanılabiliyor SR mekanizmasının görüntü sensörünü her yöne çevirebilen esnek tasarımı sayesinde K-500, opsiyonel O-GPS1 GPS Birimi ile astoronomi fotoğrafçılığını son derece kolay hale getiren ASTRO TRACER modu gibi çekim esnasında fotoğrafçıya yardımcı olan çeşitli özellikler sunuyor.  

Yaklaşık saniyede 6 kare yüksek hızda sürekli çekim

Spor karşılaşmalarını, sahne performanslarını veya vahşi yaşamı görüntülerken, K-500’ün yüksek hızda sürekli çekim özelliği kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Fotoğrafçı hızlı hareket eden objeleri – saniyede 6 kare maksimum hızda (JPEG kayıt formatında) bir seri görüntü olarak kaydedebiliyor. K-500 modeli H.264 kayıt formatında Full HD(1920 x 1080 piksel) film kayıt özelliği ile farklı resim hızlarında (saniyede30, 25 veya 24 kare) yüksek çözünürlüklü video klipler kaydedilebiliyor. 

Yüksek hızlı AF

K-500 sahip olduğu 11 adet sensör sayesinde (orta bölümdeki 9 tanesi çapraz tip sensör olmak üzere) duyarlı ve yüksek hassasiyetli auto focus işlemi sağlayan ileri teknoloji SAFOX IXi+ AF sensör modülüne sahip. Spot ışıklı projektör ise çok az aydınlatmalı ortamlarda AF sistemine yardımcı oluyor. Alan seçimi genişletme özelliği sensör modülünün hareketli bir objeyi daha önce belirlenen oto-takip alanının dışında olsa bile çevresel odak sensörleri tarafından elde edilen uzaklık verisini değerleyerek takip etmeye devam etmesini sağlıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0