Nikon Marka Elçisi Programı

Nikon Türkiye, "Nikon Marka Elçisi" programını duyurdu. Marka Elçiliği Programının arkasındaki kurucu fikir, fotoğraf endüstrisi ve bireyleri desteklemek ve yardımcı olmak için karşılıklı, yararlı bir kolektif yaratmak.

Sualtının başarılı fotoğrafçısı: Alp Baranok
Doğa ve kentsel peyzajın ustası: Turgut Tarhan
Hayatı sahnede geçen bir fotoğrafçı: Seda Açıkoğlu

ADVERTORIAL

Nikon Türkiye olarak Nikon Marka Elçisi programımızı duyurmaktan gurur duyarız. Marka Elçiliği Programının arkasındaki kurucu fikir, fotoğraf endüstrisi ve bireyleri desteklemek ve yardımcı olmak için karşılıklı, yararlı bir kolektif yaratmaktır. Hali hazırda kabul edilen teknik bilgilerin yanı sıra marka elçileri eğitim ve ilham yoluyla fotoğrafçıları güçlendirmek için kendi deneyimlerini kullanır.  İster bir fotoğraf meraklısı olun ister profesyonel bir fotoğrafçı, Nikon Marka elçilerinin rehberliği ve deneyimlerinden yararlanmak çok faydalı olacaktır.

nikonelci - Nikon Marka Elçisi ProgramıNikon Türkiye marka elçileri dünya çapında projeler yapmış çok yetenekli ve işlerine tutku ile bağlı olan fotoğraf sanatçılarımız; Altan Bal ve Muammer Yanmaz. Bu seçilmiş sanatçılar yıllar boyunca Nikon ile gelişip, teknoloji ve trendlerdeki değişim ve gelişimlerin kendi işleri üzerindeki olumlu etkilerinin temsilcisi oldular. Dijital medya alemi büyümeye devam ederken, teknik bilgilerini ve deneyimlerini takipçileri ve fotoğraf meraklıları ile paylaşmak isteyen Altan Bal ve Muammer Yanmaz bu bağlamda sosyal medyada da etkin bir şekilde yerini alıyor.

Nikon Marka Elçilerimizden biraz bahsedecek olursak;

Altan Bal; 1977 İstanbul doğumlu. Birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden derece ile mezun oldu. Bekar Odaları projesi İstanbul ve çeşitli illerde defalarca sergilendi. Bu çalışma Toplumbilim, Geniş Açı, İstanbul Dergisi’nde ve çeşitli dergilerde defalarca yayınlandı. Ali Akay’ın küratörlüğündeki Gelecek Demokrasi sergisine katıldı. BP ve İFSAK sponsorluğunda Kamyoncular çalışması 2008 yılında albüm olarak yayınlandı. Çeşitli illerde sergilendi. Kağıt Toplayıcıları 2004 yılında Fototrek Fotoğraf Merkezi tarafından cep albümü olarak yayınlandı. İstanbul Fotoğraf Bienali’ne ve Ulis Uluslararası Fotoğraf Festivaline katıldı. Fototrek’te düzenlenen ve kitabı da hazırlık aşamasında olan, “Gel Sen Ne Çektiğimi Bir de Bana Sor” adı altında fotoğrafçılarla söyleşiler yaptı. İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi ve FotoRöportaj.org kurucu üyesi. Halen İTÜ resmi fotoğrafçısı…

Muammer Yanmaz; 1969'da İstanbul doğumlu. Saint Michel Lisesi'nin karanlık odasında başladığı fotoğrafçılığı bir yaşam biçimine dönüştürdü. Reklam fotoğrafçılığının yanısıra fotoğraf projeleri üretiyor ve fotoğraf dersleri veriyor.

Sergiler:

2015 / Yüz Kumbarası / Fransız Kültür Merkezi

2012 / Yaşanmış Yüzler / Saint Michel Lisesi Jeanne D'arc Salonu

2009 / 40 Hayat / Nişantaşı City’s

2009 / 40 İstasyon Londra / İstanbul Galeri Artane

2008 / 40 İstasyon Londra / Londra Space Gallery

2006 / 40 Ayna / Beyoğlu Karşı Sanat galerisi

2006 / 40 Kadın Oyuncular / Beyoğlu Sanat Galerisi

2005 / 40 İstasyon Paris / Stuttgart Fransız Kültür Merkezi

2005 / 40 İstasyon New York / The Marmara New York Gallery

2005 / 40 İstasyon New York / Beyoğlu Mavi Jeans Galerisi

2003 / Kadın Yönetmenler / Ankara Kızılırmak Sineması

2002 / 40 İstasyon / Paris İstanbul Fransız Kültür Merkezi

2001 / 40 Yönetmen Beyoğlu Sineması Fuayesi / İstanbul Film Festivali

Ayrıntılı bilgi ve takip için: www.nikon.com.tr ve https://www.facebook.com/turkiye.nikon

YORUMLAR

WORDPRESS: 0