Nikon 1 J5

Nikon 1 J5

Nikon 1 aynasız fotoğraf makinesi serisine Nikon 1 J5'i eklediğini duyurdu. Yüksek çekim hızlarına, üst düzey görüntü kalitesine ve 4K film çekimi özelliğine sahip bu yeni Nikon 1 fotoğrafçılığınızı hızla ileriye taşıyacak.

Nikon efsane tasarımını Z fc ile buluşturdu!
Nikon Z 9 modelini duyurdu
İnceleme: Nikon Z 7II

Nikon 1 aynasız fotoğraf makinesi serisine Nikon 1 J5'i eklediğini duyurdu. Yüksek çekim hızlarına, üst düzey görüntü kalitesine ve 4K film çekimi özelliğine sahip bu yeni Nikon 1 fotoğrafçılığınızı hızla ileriye taşıyacak. Hız, görüntü kalitesi ve taşınabilirliğin uygun bir dengesini sunan Nikon 1 J5, birçok kompakt fotoğraf makinesinde bulunan sensöre göre dört kat daha geniş yeni arka aydınlatmalı CX biçimli sensör kullanıyor.

J5 BK - Nikon 1 J5Fotoğraf makinesinin yüksek hızlı otomatik netleme özelliği sayesinde kullanıcılar, düşük ışıkta güvenle çekim yapma veya yeni Spor modunun Sürekli AF özelliğiyle aksiyonu 20 fps'de kolayca dondurma özgürlüğüne sahiptir. Eğilebilen dokunmatik ekran ve manuel kontroller yaratıcı fikirleri en iyi şekilde kullanmak için her türlü olanağı sunarken 1 NIKKOR objektifler her tür sahnenin canlı ayrıntılarla yakalanabilmesini sağlar. Konu paylaşmak olunca Wi-Fi ve NFC özelliği etkinleştirilmiş Nikon 1 J5, yüksek kaliteli fotoğrafları akıllı bir cihaz ile her zamankinden daha hızlı şekilde yüklemenizi sağlar.

Elinizde Nikon 1 J5 varken akıllı cihazla veya kompakt fotoğraf makinesiyle çekim yapmanın getirdiği kısıtlamaları çok geride bırakabilirsiniz. Bu, mümkün olabilecek en fazla miktarda ışığı yakalamak için özel olarak tasarlanan arkadan aydınlatmalı büyük CX formatlı sensöre sahip ilk Nikon 1 fotoğraf makinesidir. Her piksel, renkler ve ince ayrıntılarla dolu 20,8 milyon piksel görüntüler sağlamak için kusursuz bir şekilde oluşturulur. Fotoğraf makinesinin 160 ila 12.800 geniş ISO aralığının yanı sıra yeni nesil EXPEED 5A görüntü işlemcisinin gelişmiş kumlanma azaltma becerileri sayesinde ne tür sahneler çekerseniz çekin kristal berraklığında görüntüler elde edersiniz. Fotoğraf makinesinin ışık hızında otomatik netleme, akıllı kumlanma azaltma ve net görüntüleme teknolojisinin altında Nikon'un EXPEED 5A işlemcisi yatıyor. Artırılmış işlem hızları sayesinde fotoğraf makinesi, 20,8 milyon piksel sensörden alınan verileri fotoğraflara ve 4K filmlere kolayca aktararak fotoğraf makinesinin pek çok yaratıcı moduyla ve son derece yüksek arka arkaya çekim hızlarıyla rahatlıkla başa çıkabilir.

J5 BK back - Nikon 1 J5Hiçbir şey kaçırmayın

Son derece yüksek sürekli çekim hızları ve olağanüstü Nikon 1 karma otomatik netleme sistemi sayesinde hiçbir şey Nikon 1 J5'in yakalayamayacağı kadar hızlı hareket etmez. Bu fotoğraf makinesi, bir DSLR'nin bile ıskalayabileceği aksiyon çekimleri elde etmeyi sağlar. Sürekli AF ile 20 fps gibi rekor bir hızla çekim yapabilir veya netlemeyi ilk çerçevede sabitleyerek 60 fps'yi bulan hızın keyfini çıkarabilirsiniz. Fotoğraf makinesinin arka arkaya çekim modlarına kolayca erişmek için Çevirmeli Ayar Düğmesini Spor moduna almanız yeterlidir. Çekim yapmak istediğiniz hızı seçebilir ve hızlı aksiyon sekanslarını tek bir çekim grubu olarak anında görüntüleyebilirsiniz. Ne çekerseniz çekin Nikon'un çığır açan karma AF sistemi her çekimin nokta atışı olmasını sağlar. Konunuza kilitlenmek için 171 otomatik netleme noktası kullanan sistem, 105 kademe ölçümlü AF noktası ve hızlı kontrast ölçümlü AF arasında anında geçiş yapmayı sağlar. Kademe ölçümlü AF harekete çok hızlı bir şekilde odaklanır. Kontrast ölçümlü AF, çerçevenin kenarlarını genişletir ve düşük ışık koşullarında bile çevresel konuları keskin bir biçimde netleyebilmenizi sağlar.

Nikon 1'in sunduğu yenilikler

Nikon 1'in getirdiği yenilikler, sıradanı olağanüstü hale getirmek için hızlı ve kolay yollar sunar. Etkileyici makine içi becerileri için Canlı Görüntü Kontrolü artık Nikon'un Yaratıcı Palet işlevini sunmaktadır ve eskisinden daha fazla moda sahiptir. Bu iki harika özelliğin birleşimi, çekim yapmadan önce bir fotoğrafın görünümünü ayarlamak için size çeşitli yollar sunar. Canlı Görüntü Kontrolü, deklanşör hızına, diyaframa, parlaklığa ve kontrasta ince ayar yapmanıza olanak tanır. Dokunmatik ekrandaki kadranı kaydırarak kolayca kullanabileceğiniz Yaratıcı Palet, hedeflediğiniz görünümü elde etmek için sanatsal, stüdyo kalitesinde filtreler uygulamanıza imkan tanır. Her iki modda da LCD ekranda yaptığınız değişikliklerin yol açtığı etkileri izleyebilirsiniz. Burada gördüğünüz, deklanşöre bastığınız anda elde edeceğiniz görüntünün bire bir aynısıdır. Tüm Nikon 1 fotoğraf makinelerinde olduğu gibi, Hareketli Enstantane Çekim özelliği tek tıklamayla fotoğraflar oluştururken Nikon'un kendini ispatlamış En İyi Anı Çekme özelliği, Akıllı Fotoğraf Seçici, Etkin Seçim ve Yavaş Görünüm seçenekleriyle büyülü anı yakalar.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0