Nikon ME-W1 Kablosuz Mikrofon

Nikon yeni ME-W1 Kablosuz Mikrofonu satışa sundu. Taşınabilir ve kullanımı kolay olan bu yönsüz/monaural mikrofon, 50 metreye kadar uzaklıktan net ses kaydı da yapabiliyor.

İnceleme: Joby GorillaPod Magnetic Tripod
Amazfit Akıllı Saatleriyle Türkiye’deki İddiasını Artırıyor
Farklı bir ışık: Lume Cube

Nikon yeni ME-W1 Kablosuz Mikrofonu satışa sundu. Taşınabilir ve kullanımı kolay olan bu yönsüz/monaural mikrofon, 50 metreye kadar uzaklıktan net ses kaydı da yapabiliyor.

ME W1 with ME1 - Nikon ME-W1 Kablosuz MikrofonMikrofon girişi olan tüm fotoğraf makineleriyle uyumlu olan ME-W1 Kablosuz Mikrofon çok kullanışlı bir ekipmandır. Doğrudan kaynaktan net, kesintisiz ses kaydetmek için tasarlanmıştır ve dinleyenlerin kolayca fark edebilecekleri yüksek ses kalitesi sunar. Bluetooth ile iletişim kuran bir mikrofon alıcısı ile vericisinden oluşan sistemi kurmak ve kullanmak basittir. Tek pille üç saate kadar sürekli kullanım sunabilen ME-W1; sunumları, sokak röportajlarını ve profesyonel kalitedeki video bloglarını kaydetmek için idealdir. Ayrıca bir canlı müzik performansını stereo olarak kaydetmek isterseniz Nikon ME-1 Stereo Mikrofonu ME-W1'in harici mikrofon girişine takmanız yeterlidir.

Kaynaktan, kaliteli ses

Nikon'un yeni ME-W1 Kablosuz Mikrofonu doğrudan kaynaktan kaydedilmiş net sesle çok daha güçlü video kayıtları sağlar. Hareketli olmanız gerektiğinde ya da gürültülü ortamlarda çekim yaparken kablosuz bir mikrofon son derece değerli bir ekipman haline gelebilir. Mikrofonu doğrudan kaynağın yanında konumlandırma özgürlüğü sayesinde filminize kolayca ayrı bir duygu katmanı ekleyebilir, bir konuşmacının sesini tam güçte yakalayabilir veya erişilmesi güç konumlardan ortam sesi kaydedebilirsiniz. ME-W1 sayesinde hem mikrofon vericisi hem de alıcısı ses kaydı yapar. Ses yalnızca mikrofondan veya hem mikrofon hem de alıcıdan kaydedilebilir. Böylece yalnızca konunuza odaklanmak veya karşılıklı bir konuşmayı kaydetmek kolaydır. Röportaj veya 'çekerken anlatma' tarzı video bloglar çekerken tek yönlü ya da çift yönlü ses kaydı inanılmaz faydalıdır.

Çok yönlü

Geniş bir yelpazedeki fotoğraf makineleriyle uyumlu olan ME-W1 Kablosuz Mikrofon yalnızca Nikon D-SLR kullanıcılarına avantaj sağlamakla kalmaz. Mikrofon girişi olan herhangi bir Nikon 1 veya COOLPIX fotoğraf makinesini doğrudan kullanabilir ve ayrıca, isteğe bağlı özel kablolar kullanarak çeşitli üçüncü taraf cihazları da ME-W1'e bağlayabilirsiniz. Ses girişi monauraldır. Bununla birlikte, stereo kayıt yapmak isterseniz Nikon'un isteğe bağlı ME-1 Stereo Mikrofonunu ME-W1'in harici mikrofon girişine takmanız yeterlidir. Bir müzik performansı ya da keynote sunumu kaydederken ses kalitesini ya da yön özelliğini etkilemeksizin hareket özgürlüğü ve video kompozisyonu elde edersiniz. 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0