Olympus OM-D E-M1 Mark II

Olympus OM-D E-M1 Mark II

Olympus, Photokina Fuarı’nda yeni amiral gemisi OM-D E-M1 Mark II modelini tanıttı. OM-D E-M1 Mark II, 20.4 MP’lik Live MOS sensör kullanıyor. 5 eksenli görüntü sabitleme özelliği daha önceki modellerde olduğu gibi bu makinede de oldukça başarılı bir şekilde uygulanıyor.

Fujifilm X-T1
Fujifilm orta format aynasız yaptı!
Olympus OM-D Üçlemesine Yeni Üye E-M10

Olympus, Photokina Fuarı’nda yeni amiral gemisi OM-D E-M1 Mark II modelini tanıttı. Olympus’un en üst seviyedeki aynasız modeli olan E-M1’in pek çok yenilikle güncellenmiş versiyonu olan E-M1 Mark II, özellikle hızlı oto fokus, seri çekim, sağlam gövde, 4K video imkanı, yüksek pil ömrü gibi özelliklerle öne çıkıyor.

ID: 24462OM-D E-M1 Mark II, 20.4 MP’lik Live MOS sensör kullanıyor. 5 eksenli görüntü sabitleme özelliği daha önceki modellerde olduğu gibi bu makinede de oldukça başarılı bir şekilde uygulanıyor. 121 noktalı çapraz tip odak noktası, yeni AF sistemi ile birleşerek yüksek hız ve performans yanında hassaslık da sağlıyor.

E-M1 Mark II, TruePic VIII görüntü işlemcisine sahip. Bu yükse hızlı görüntü işlemcisi pek çok alanda makineyi bir adım öne çıkarıyor.

Yeni modelde yüksek hızlı seri çekim modları da bulunuyor. Tam çözünürlükle AF/AE kilidi ile RAW formatta 60fps’ye kadar çekim yapılabiliyor. Otofokus açıkken de RAW formatta 18fps seri çekim hızı yakalanabiliyor.

ID: 24464Profesyonel Çekim modu deklanşöre yarım bastığınızda çekimi 14fps'lik bir ön tampon bellek ile tam çözünürlükte başlatıyor. Deklanşöre tam olarak bastığınız anda, kesintisiz çekim başlıyor. Yeni model de tek tek özelliklere baktığınızda pek çok yenilik ve geliştirme yapıldığını göreceksiniz. Birçok kullanıcı için sorun olan pil ömrü de E-M1 Mark II’de geliştirilmiş ve çok daha uzun çekim süresi sağlanmış. Ayrıca yeni piller daha kısa sürede şarj olabiliyor.

OM-D E-M1 Mark II’in diğer bazı teknik özellikleri şöyle: 60sn-1/8000sn enstantane hızı, sessiz çekim modu, EVF (2360K), 3” hareketli dokunmatik LCD, çift SD kart yuvası, 4K video kayıt, ISO 200-25.600, düşük ISO 64 modu, dahili Wi-Fi, USB 3.0, 574 gram gövde ağırlığı…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0