Fujifilm orta format aynasız yaptı!

Fujifilm orta format aynasız yaptı!

Fujifilm, Photokina’da merakla beklenen yeni orta format aynasız modeli GFX 50S’yi tanıttı. Fujifilm X serisi aynasız modellerinde APS-C sensör formatını kullanıyordu. Yeni aynasız GFX 50S modelinde ise 43.8x32.9mm boyutunda orta format bir sensör kullanılıyor.

Panasonic Lumix S1R ve Lumix S1
Hasselblad Lunar ile şaşırttı!
Sony A7 II Japonya’da çıkıyor

Fujifilm, Photokina’da merakla beklenen yeni orta format aynasız modeli GFX 50S’yi tanıttı. Fujifilm X serisi aynasız fotoğraf makineleri ile geçtiğimiz yıllarda yakaladığı başarılı satış hedeflerini bu kez bir basamak yukarı taşıyarak profesyonel kullanıcıların da dikkatini çekmeyi başardı.

gfx_image13Fujifilm X serisi aynasız modellerinde bilindiği gibi APS-C sensör formatını kullanıyordu. Yeni aynasız GFX 50S modelinde ise 43.8×32.9mm boyutunda orta format bir sensör kullanılıyor. Yeni sensör full frame modellere göre 1.7 kat ve APS-C sensör kullanan modellere göre 4 kat daha büyük.

gfx_image08Yeni orta format aynasız GFX 50S, 51.4MP’lik CMOS sensöre sahip. İlginç bir şekilde bu modelde 4.3, 3:2, 1:1, 4:5, 6:7, 6:17 gibi farklı görüntü açıları kullanılabiliyor. Güçlü bir görüntü işlemci olan X-Processor Pro kullanan makine bu sayede yüksek performans elde edebiliyor.

gfx_front_63mm__evfFujifilm GFX 50S, yeni ve farklı bir gövde yapısına sahip. Yeni tasarımda EVF vizör eğer istenirse ekstra satın alınabiliyor ve kolayca makineye takılabiliyor. Makine yeni G bayonet sistemi ile yine yeni duyurulan GF objektifleri kullanabiliyor. Makine ile birlikte 6 yeni objektif de duyuruldu. Makine ve objektiflerin ise en erken 2017 başlarında çıkması planlanıyor. GFX 50S’nin fiyatı henüz açıklanmadı, ancak 10.000 doların altında olması bekleniyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0