Fujifilm orta format aynasız yaptı!

Fujifilm orta format aynasız yaptı!

Fujifilm, Photokina’da merakla beklenen yeni orta format aynasız modeli GFX 50S’yi tanıttı. Fujifilm X serisi aynasız modellerinde APS-C sensör formatını kullanıyordu. Yeni aynasız GFX 50S modelinde ise 43.8x32.9mm boyutunda orta format bir sensör kullanılıyor.

Nikon Z 6II Temel Film Seti
Fujifilm’in ikinci aynasızı: X-E1
Nikon Z 8

Fujifilm, Photokina’da merakla beklenen yeni orta format aynasız modeli GFX 50S’yi tanıttı. Fujifilm X serisi aynasız fotoğraf makineleri ile geçtiğimiz yıllarda yakaladığı başarılı satış hedeflerini bu kez bir basamak yukarı taşıyarak profesyonel kullanıcıların da dikkatini çekmeyi başardı.

GFX Image13 - Fujifilm orta format aynasız yaptı!Fujifilm X serisi aynasız modellerinde bilindiği gibi APS-C sensör formatını kullanıyordu. Yeni aynasız GFX 50S modelinde ise 43.8×32.9mm boyutunda orta format bir sensör kullanılıyor. Yeni sensör full frame modellere göre 1.7 kat ve APS-C sensör kullanan modellere göre 4 kat daha büyük.

GFX Image08 - Fujifilm orta format aynasız yaptı!Yeni orta format aynasız GFX 50S, 51.4MP’lik CMOS sensöre sahip. İlginç bir şekilde bu modelde 4.3, 3:2, 1:1, 4:5, 6:7, 6:17 gibi farklı görüntü açıları kullanılabiliyor. Güçlü bir görüntü işlemci olan X-Processor Pro kullanan makine bu sayede yüksek performans elde edebiliyor.

GFX Front 63mm  EVF - Fujifilm orta format aynasız yaptı!Fujifilm GFX 50S, yeni ve farklı bir gövde yapısına sahip. Yeni tasarımda EVF vizör eğer istenirse ekstra satın alınabiliyor ve kolayca makineye takılabiliyor. Makine yeni G bayonet sistemi ile yine yeni duyurulan GF objektifleri kullanabiliyor. Makine ile birlikte 6 yeni objektif de duyuruldu. Makine ve objektiflerin ise en erken 2017 başlarında çıkması planlanıyor. GFX 50S’nin fiyatı henüz açıklanmadı, ancak 10.000 doların altında olması bekleniyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0