Olympus OM-D E-M5 İnceleme

Olympus OM-D E-M5 İnceleme

Olympus, 2014 yılında da yeni model yatırımlarına devam ediyor. Adından övgüyle söz edilen OM-D E-M1 modeli pek çok yerde yılın aynasız fotoğraf makinesi olarak değerlendiriliyor. OM-D serisinden çıkan bir önceki model E-M5 ise uygun fiyatı ve güncel teknik özellikleri ile fotoğraf severleri hala kendisine çekiyor.

İnceleme: Kioxia Exceria Plus 128GB microSD
İnceleme: Samsung Galaxy Note9
İnceleme: Huawei Watch GT Runner

Olympus, 2014 yılında da yeni model yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve adından övgüyle söz edilen OM-D E-M1 modeli pek çok yerde yılın aynasız fotoğraf makinesi olarak değerlendiriliyor. OM-D serisinden çıkan bir önceki model E-M5 ise uygun fiyatı ve güncel teknik özellikleri ile fotoğraf severleri hala kendisine çekiyor.

OMD lens - Olympus OM-D E-M5 İnceleme

Micro Four Thirds sensör boyutunda Olympus için yeni bir kapı açan OM-D serisi, çok hafif ve kompakt gövdeye sahip makinelerden oluşuyor. E-M5, retro tasarımlı iki renk seçeneği ve şık görünüşü ile de dikkatleri üzerine çekebiliyor. OM-D’nin yeni elektronik vizörü (EVF) 100% görüş açısı, yüksek-çözünürlük 1.44 milyon piksel ve 1.15x maksimum yakınlaştırma sağlıyor. EVF ayrıca her koşulda hassas odaklama için odak noktası büyütebilir ve size Highlight & Shadow Control, White Balance, Exposure Compensation, Aspect Ratio gibi özellikleri canlı olarak gösterir. OM-D E-M5’de kullanılan yeni elektronik vizör, optik vizöre alışık olan ve EVF vizörlerden şikayet eden fotoğraf severleri bile kendisine hayran bırakıyor.

P2180082 - Olympus OM-D E-M5 İncelemeFotoğraf: Ömer Serkan Bakır – 1/6sn, f/14, ISO 1250

Hızlı AF

Sınıfındaki en hızlı otomatik odak sistemlerinden birine sahip olan makine, FAST AF özelliği ile hem daha hızlı ve hem daha hassas. Yeni 3D boyutlu AF izleme özelliği ile objeler hareket ederken bile hiçbir anı kaçırmayacaksınız. Buna ek olarak, yeni yüksek hassasiyetteki görüntü alıcısı düşük ışıkta bile daha üstün odaklama sağlar.

axis - Olympus OM-D E-M5 İnceleme

5-Eksenli Bulanıklık Giderme

OM-D dünyanın ilk 5 eksenli bulanıklık giderme teknolojisi ile donatılmış ve 2 eksenli bilindik teknolojinin telafi edemediği dikey, yatay ve rotasyonel sarsıntıdan oluşan bulanıklığı giderir. Gövde içinde bulunan bu sistem bütün lenslerle kullanılabilirken, eşsiz 5 eksenli tasarımı yüksek yakınlaştırmalı telefoto fotoğraflar, makro yakın çekimler ve uzun pozlamalarda çok efektiftir. Ayrıca, deklanşöre yarı basarak bu özelliği EVF’de en keskin gerçekçi görüntüyü almak için kullanabilirsiniz. 5-EKSEN IS özelliğine sahip yeni görüntü alıcısı 5 farklı hareketten oluşan bulanıklığı telafi eder: 1)Dikey 2)Yalpalama 3)Yatay ilerleme 4)Dikey ilerleme ve 5)Rotasyonel hareket. Sonuç olarak standart 2 eksenli makinelerin telafi edemediği yürüme veya nefes alma düşük frekanslı sarsıntıları da telafi edebilir.

Toza ve Neme Dayanıklı Tasarım

Olympus OM-D E-M5’in toza ve neme karşı ekstra dayanıklı gövdesi ile zor şartlarda da sorunsuz bir şekilde fotoğraf çekmek mümkün. Ayrıca yukarı ve aşağı hareketli LCD’si ile de farklı açılardan kadrajlar yapmak mümkün.

P2190173 - Olympus OM-D E-M5 İncelemeFotoğraf: Ömer Serkan Bakır – 1/500sn, f/11, ISO 200

Olympus OM-D E-M5 Teknik Özellikler:

•Yenilikçi elektronik EVF vizör

•Yeni nesil 16 milyon piksel LiveMOS Sensör

•Güçlü TruePic VI görüntü işlemcisi

•Video ve fotoğraflar için 5-eksenli bulanıklık önleme

•ISO hassasiyeti 25,600

•Hızlı otomatik odaklama sistemi

•9 fps ardışık çekim

•Hızlı-tepkime veren dokunmatik panel

•Canlı İzleme / EVF değişimi için göz sensörü

•Toz ve su sıçramasına dayanıklı

•Magnezyum katkılı gövde

•EVF yaratıcı kontrol fonksiyonları

•3inç hareket edebilen OLED monitör

•Stereo ses, alan derinliği ve Sanat Filtre ile Full HD Video

www.zoomithalat.com

YORUMLAR

WORDPRESS: 0