OM SYSTEM İki Yeni Objektif Duyurdu

OM Digital Solutions iki yeni Micro Four Thirds System standart uyumlu M.Zuiko PRO objektif tanıttı.

OM SYSTEM OM-1
OM SYSTEM OM-1 Mark II
Yeni OM SYSTEM Markası Duyuruldu

OM Digital Solutions iki yeni Micro Four Thirds System standart uyumlu M.Zuiko PRO objektif tanıttı. Yeni objektifler; M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II ve M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO.

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II (35mm eşdeğeri: 24-80mm), 24mm eşdeğerinden geniş açıya kadar tüm zoom aralığında F2.8 parlaklığına sahip yüksek performanslı, standart bir zoom lensidir. Bu, popüler klasik Micro Four Thirds M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO standart zum lensin (29 Kasım 2013’te piyasaya sürüldü) halefidir ve en son teknolojilere sahip gelişmiş görüntü kalitesi ve hava koşullarına dayanıklı performans sunar.

M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO (35mm eşdeğeri: 80-300mm), orta aralık 80mm eşdeğerinden telefoto 300mm eşdeğerine kadar geniş bir odak uzaklığı aralığını kapsayan kompakt, hafif bir telefoto zoom lensidir. Bu yüksek performanslı M.Zuiko PRO lens, sabit maksimum F4.0 diyafram değerine sahip dünyanın en kompakt, hafif modelidir.

Her iki lens için de zorlu ortamlarda bile stressiz çekim için güvenilir, hava koşullarına dayanıklı performans

Gelişmiş IP53 toza ve su sıçramasına dayanıklı performans ve -10°C’ye kadar donmaya dayanıklı performans. Her iki lens de, geleneksel IPX1 derecesini ve ayrıca toz geçirmezlik testlerini çok aşan, IPX3 ve daha yüksek su sıçramasına dayanıklılık testlerinden geçer. Her ikisi de, daha da zorlu koşullarda gönül rahatlığı için IP53 toz geçirmez ve su sıçramasına dayanıklı performansa sahiptir. Ayrıca -10°C’ye kadar düşük sıcaklıktaki ortamlarda da çalışabilirler ve bu lensleri toza, su sıçramasına ve donmaya karşı dayanıklı bir kamera gövdesiyle eşleştirmek, yağmur, kar ve hatta tozlu ortamlar gibi zorlu ortamlarda çekime iç huzur ile devam etmeyi mümkün kılar.

Flor kaplama eklendi

Su, yağ ve toz tutmama performansına ek olarak, çoğu lensin önündeki flor kaplama da sürtünmeyi azaltmada etkilidir. Her iki lens de kirlendiğinde bir üfleyici veya bezle kolayca temizlenebilir ve kullanıcıların hemen çekime devam etmelerini sağlar.

EZ M1240II PRO MF  Product 090 - OM SYSTEM İki Yeni Objektif Duyurdu

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II

Sabit maksimum F2.8 diyafram açıklığına sahip standart bir zoom lensinde daha da iyileştirilmiş yüksek görüntü kalitesi ve kompakt, hafif tasarım

Tüm yakınlaştırma aralığında mükemmel çözünürlük için 9 grupta 14 elemanlı optik tasarım. Bu model, bir DSA lensi de dahil olmak üzere 4 asferik lens ile 9 grupta (1 EDA lens, 2 asferik lens, 1 DSA lens, 2 ED lens, 1 HD lens, 2 HR lens) 14 elemanlı bir optik tasarım kullanır. bir M.Zuiko PRO lensin kompakt, hafif formu ve üstün tasvir performansı. Yakınlaştırma sırasında meydana gelen sapmaları etkili bir şekilde telafi etmek, geniş açı 24 mm eşdeğerinden orta telefoto 80 mm eşdeğerine kadar tüm yakınlaştırma aralığı boyunca çerçevenin merkezinden kenarlarına kadar yüksek çözünürlük sağlar. Bu yüksek performanslı lens, Yüksek Çözünürlüklü Çekim modunu kullanırken kamera gövdesinin yüksek görüntü kalitesi performansından tam olarak yararlanır.

Her zamankinden daha net, daha keskin görüntüleme. En son üretim teknikleri, küresel olmayan lenslerde yüzey saçılmasını bastırarak, geleneksel ürünlere kıyasla parlamaları önemli ölçüde azaltarak daha net tasvir performansı sağlar. SIFIR (Zuiko Ekstra Düşük Yansıma Optik) kaplama dahil optimum kaplama yerleşimi, arkadan aydınlatmaya karşı direnci artırır.

Makro çekim dahil çok çeşitli uygulamalar için çok yönlü özellikler

Maksimum 0,6x görüntü büyütme ile yakın çekim performansı. Bu lens, tüm zoom aralığında 20 cm’lik en yakın odaklama mesafesine sahiptir. Geniş açı ucunda, kullanıcılar gelişmiş bir perspektif duygusuyla makro çekimin ve telefoto ucunda, gerçek yakın çekim için yarı makro lenslere rakip olan maksimum 0,6x görüntü büyütmenin keyfini çıkarabilirler. Objektif, çeşitli makro çekim stilleri yapabilir ve yakın plan çekim için yararlı olan Odak İstifleme desteği içerir.

Bir MSC mekanizması, yüksek hızlı, sessiz AF sağlar

İki mercekten oluşan kompakt, hafif odaklama birimi, lineer motor tahrikli MSC (Film ve Fotoğraf Uyumlu) mekanizmasıyla çalışır ve yüksek hızlı, sessiz AF sağlar. Bu tasarım, hareketsiz görüntü ve video çekmeyi kolaylaştırır. Objektif, gelişmiş kamera kontrol teknolojisi sayesinde OM SYSTEM OM-1 üzerinde yaklaşık 50 fps (AF/AE izleme) ardışık çekim yapabilir.

Hızlı ayar değişiklikleri için mükemmel kontroller

Manuel Odak Kavrama mekanizması ile anında manuel odaklamaya geçmek için odak halkasını kendinize doğru çekin ve lensi tek parmakla kontrol etmek için L-Fn (lens işlevi) düğmesini kullanın. Bu özellikler, kullanıcıların gecikmeden çekime devam etmek için ayarları gerektiği gibi hızla değiştirmesine olanak tanır.

EZ M4015 F4 PRO  Product 092 - OM SYSTEM İki Yeni Objektif Duyurdu

M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO

Dünyanın en kompakt, hafif ve yüksek görüntü kaliteli telefoto zoom lensi

80 mm’den 300 mm’ye kadar tüm yakınlaştırma aralığında mükemmel çözünürlük. Bu lens, yüksek çözünürlüğü ile tanınan M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO ile aynı temel yapıyı kullanır ve 9 grupta 15 elemanlı (2 ED lens, 1 Super ED lens) optik bir tasarım içerir. lens, 1 HR lens ve 2 asferik lens). Özel lenslerden oluşan etkili bir yerleşim, telefoto lenslerde meydana gelen renk sapmalarını tamamen bastırmaya yardımcı olur ve kompakt ve hafif bir form korurken tüm zoom aralığı ve çerçeve boyunca maksimum diyafram değerinden yüksek çözünürlüklü görüntüleme sağlar. Lens ayrıca arkadan aydınlatmalı sahneler gibi zor koşullarda bile net tasvir performansı için hayaletleri ve parlamaları tamamen ortadan kaldıran ZERO (Zuiko Ekstra Düşük Yansıma Optik) kaplamaya sahiptir. Bu yüksek performanslı lens, Yüksek Çözünürlüklü Çekim modunda bile kamera gövdesinin yüksek görüntü kalitesi performansından tam olarak yararlanır.

Geri çekme mekanizması, sabit diyafram değeri, 300 mm eşdeğeri (35 mm eşdeğeri) telefoto zoom lensi olarak bu modeli dünyanın en kompakt, hafif modeli yapar, yaklaşık 99,4 mm uzunluğunda (kullanımdayken 124 mm uzunluğunda) ve yaklaşık 382 g ağırlığındadır, bu da onu inanılmaz bir hale getirir. kompakt ve hafif. Objektif, çekim sırasında kullanım kolaylığına odaklanılarak tasarlanmıştır ve sadece zoom halkasını çevirerek objektifi geri çekmeyi ve saklamayı mümkün kılan bir mekanizma ile donatılmıştır. Ayrıca, lens uzunluğunu tüm odak uzaklığı boyunca aynı tutan ve yakınlaştırma sırasında ağırlık merkezi değişikliklerini bastıran bir iç yakınlaştırma sistemi kullanır. Önde kompakt, hafif lensler kullanmak ağırlık hissini büyük ölçüde azaltır, telefoto lenslerde yaygın olan lensin önündeki uzun lens çerçevesini ve ağırlığı ortadan kaldırarak çekimi daha kolay ve daha dengeli hale getirir.

70 cm’lik en yakın odak mesafesi (tüm odak uzaklıklarında) ve maksimum 0,41x görüntü büyütme ile makro yetenekleri

Bu model, tıpkı M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO gibi, tüm zoom aralığında 70 cm’lik en yakın odaklama mesafesine sahiptir. Telefoto ucunda, maksimum 0,41x görüntü büyütmeye kadar yakın çekim yapmak mümkündür. Bir telefoto zoom olmasına rağmen, bu lens aynı zamanda çok çeşitli uygulamalar için üstün yakın çekim performansına sahiptir. Farklı odak konumlarında birden fazla çekim yapan ve ardından çekimi otomatik olarak birleştiren Odak İstifleme de desteklenir. Uyumlu bir kamerayla eşleştirildiğinde bu mod, önden arkaya tamamen odaklanmış makro fotoğraflar çekmenizi sağlar.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0