OM SYSTEM OM-1

OM Digital Solutions, yeni aynasız fotoğraf makinesi OM SYSTEM OM-1'i duyurdu.

Yeni OM SYSTEM Markası Duyuruldu
OM SYSTEM OM-1 Mark II
OM SYSTEM İki Yeni Objektif Duyurdu

Bu Micro Four Thirds System değiştirilebilir lensli aynasız fotoğraf makinesi, yüksek görüntü kalitesiyle birlikte mobilite için kompakt, hafif bir tasarıma sahip. Türkiye’de Nisan 2022 tarihinde satışa çıkması planlanan OM SYSTEM amiral gemisi kamerası olan bu model, müşterilere güçlü bir deneyim sunacak ve fotoğrafçıların kaliteli içerikler üretmesine yardımcı olacak.

OM 1 black  Product 000 1 - OM SYSTEM OM-1

OM SYSTEM OM-1, sensör boyutunun beklentilerini aşan yüksek görüntü kalitesi sunan yeni cihazların ve en son dijital teknolojilerin doruk noktasıdır. Ayrıca, geleneksel modelleri çok aşan ve temel performansı önemli ölçüde artıran otomatik odaklama ve sıralı çekim performansına sahiptir. İleri çekim tekniklerine veya özel ekipman veya becerilere ihtiyaç duymadan, fotoğrafçının Canlı Kompozit ve Yüksek Çözünürlüklü Çekim modu gibi özellikleri kullanmasını sağlayan hesaplamalı fotoğrafçılık teknolojisini erken bir aşamada dahil etmiştir. OM SYSTEM OM-1, her zamankinden daha fazla fotoğraf fırsatı için zengin bir ifade gücü yelpazesi sunmak için gelişmiş hesaplamalı fotoğrafçılık işlevlerine sahiptir.

Micro Four Thirds sisteminin üstün mobilitesi sayesinde, OM SYSTEM OM-1 herhangi bir zamanda herhangi bir yere götürülebilir ve herkesin yüksek görüntü kalitesiyle çok yönlü görüntüleme ifadelerini yakalamak için yüksek performansından yararlanmasına olanak tanır.

OM 1 EZ M1240II PRO W MF  Product 010 1 - OM SYSTEM OM-1

GENEL ÖZELLİKLER:

Sensör boyutunun beklentilerini aşan yüksek görüntü kalitesi

Bu model, yeni 20 Megapiksel Yığılmış BSI Live MOS sensörü ve önceki modellerden üç kat daha hızlı olan en yeni TruePic X görüntü işlemcisi dahil olmak üzere OM SYSTEM’e özgü üst düzey kompakt, hafif bir gövdeye sahiptir. OM SYSTEM OM-1, sensör boyutunun beklentilerini aşan yüksek görüntü kalitesi sunar. Şimdiye kadarki en yüksek çözünürlüğü sunan yüksek çözünürlüklü M.Zuiko Dijital lens performansından tam olarak yararlanmakla kalmaz, aynı zamanda yeni parazit işleme teknolojisi maksimum normal duyarlılığı ISO 25600’e ve genişletilmiş maksimum duyarlılığı ISO 102400’e yükseltir. En son görüntü işleme teknolojisi sayesinde dinamik aralığın iyileştirilmesi gölgelerden parlak noktalara kadar her zamankinden daha zengin bir ton ifadesi yelpazesi sunar.
Yüksek performanslı görüntü sabitlemenin OM SYSTEM avantajı, 5 eksenli senkronizasyon IS ile 8,0 adıma ve yalnızca gövde ile 7 adıma kadar telafi sağlar. Yeni Handheld Assist özelliği, daha önce bir tripod gerektiren yavaş deklanşör hızı efektlerini yakalamayı kolaylaştırıyor.

Fotoğrafçının görüntüleme ifadelerinin alanlarını daha da genişletmesini sağlayan hesaplamalı fotoğrafçılık işlevleri
OM SYSTEM OM-1’de, geleneksel olarak özel ekipman ve görüntülerin birleştirilmesi için bir bilgisayar gerektiren fotoğrafik ifadeler mevcuttur. Hesaplamalı fotoğrafçılık (gelişmiş dijital görüntü işleme) teknolojisi sayesinde, bu özellikleri erken bir aşamada bu değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesinde çekim özellikleri olarak benimsedik. OM SYSTEM OM-1, hesaplamalı fotoğrafçılık özelliklerini daha iyi ve daha da kolay hale getirmek için yeni TruePic X görüntü işlemcisi, yeni görüntü sensörü ve en son dijital teknolojilerin bir kombinasyonunu kullanır. Yüksek performanslı M.Zuiko PRO lenslerle eşleştirildiğinde, sistem yalnızca OM SYSTEM OM-1 ile mümkün olan daha geniş bir görüntüleme ifadesi yelpazesi yakalamayı mümkün kılar

High Res Shot (Yüksek Çözünürlüklü Çekim)

50 MP Elde Yüksek Çözünürlüklü Çekim için işlem süresi önemli ölçüde azaltıldı (Elde Yüksek Çözünürlüklü Çekim: birleştirmek için yaklaşık 5 saniye). Birden fazla görüntüyü birleştirerek yaklaşık 50 Megapiksel yüksek çözünürlüklü görüntüler yakalayabilmesi nedeniyle manzara fotoğrafları için popüler ; ve yaklaşık 80 Megapiksellik ultra yüksek çözünürlüklü görüntüler oluşturan Tripod Yüksek Çözünürlüklü Çekim. Bileşik işleme teknolojisi, şaşırtıcı derecede yüksek piksel sayısı ve düşük gürültü için gürültüyü yaklaşık 2 adım azaltır. Gelişmiş kullanılabilirlik için normal çekim ve Elde Yüksek Çözünürlüklü Çekim/Tripod Yüksek Çözünürlüklü Çekim arasında hızla geçiş yapmak için kamerada özel bir düğme de bulunur.

Live ND

ND64’e (6 adım) (ND2 – ND64) kadar ND filtresi kullananlar gibi yavaş deklanşör hızı efektleri elde edin. LV Simulation etkinleştirildiğinde, çekimden önce vizördeki ve LCD monitördeki yavaş deklanşör hızı efektlerini kontrol edebilir ve bir ND filtresini barındıramayan ultra geniş açılı lenslerde aynı efektleri elde edebilirsiniz.

Live Composite (Canlı Kompozit)

Bu ayarda, Lighten Composite, uzun pozlamalar çekerken genel olarak çok parlak olan görüntülerin yaygın sorununu önlemek için kompozit görüntüye yalnızca daha parlak bölümleri eklemek için kullanılır, bu da çok sayıda varyasyonla güzel Lighten Composite fotoğrafları sağlar. Bu özellik artık görüntü sabitleme ile uyumludur ve elde çekim sırasında kullanılabilir.

Focus Stacking (Odak İstifleme)

Bu özellik, odağı ön plandan arka plana odakta olan fotoğrafları kaydetmek için birden fazla çekim yapmak ve birleştirmek için değiştirir. Daha kolay kullanım için birleştirme süresi önemli ölçüde azaltılmıştır.

HDR Shooting (HDR Çekim)

Vurgular ve gölgeler de dahil olmak üzere geniş bir dinamik aralıkla tek bir çekim oluşturmak için farklı pozlamalardaki birden fazla görüntü birleştirilir.

AF/AE izleme ile maksimum 50 fps ardışık çekim için yeni geliştirilen otomatik odaklamanın yüksek hızlı performansı ve önemli ölçüde iyileştirilmiş performans

Dört bölmeli bir foto diyot konfigürasyonu, hem dikey hem de yatay yönlerde Çip Üzerinde Faz Algılamaya izin verir. 1.053 noktalı, tamamı çapraz tip, Çapraz Dört Piksel AF, tüm piksellerde ve tüm çekim aralığında çeşitli nesne modellerine odaklanmak için kullanılır. Yeni TruePic X işlemcinin yüksek hızlı hesaplama yetenekleri ve yeni AF algoritması, çerçevenin neresinde olursa olsun nesneye yüksek hızlı, yüksek hassasiyette odaklanmayı mümkün kılar. Ayrıca, bu model Yapay Zeka AF Bulma ile donatılmıştır.

Derin öğrenme teknolojisi kullanılarak geliştirilen bu özellik her zamankinden daha yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli nesne tanıma ve izlemeye ek olarak, bu model formül arabaları, motosikletleri, uçakları, helikopterleri, trenleri ve kuşları ve ayrıca hayvanları (köpekler ve kediler) tanıyabilir. C-AF’ye ek olarak, bu işlevsellik daha geniş bir sahne çeşitliliği çekmek için S-AF ile de desteklenir. Yüz Öncelikli/Göz Öncelikli AF’nin algılama hassasiyeti, izleme performansı ve yanıt verme hızı önemli ölçüde iyileştirildi.

Ayrıca, yaklaşık 20,37 MP’de 50 fps’ye kadar karartmasız AF/AE takibine ve 120 fps’ye kadar AF/AE kilitli ultra yüksek hızlı ardışık çekime ulaşan sıralı çekim performansında üstel iyileştirmeler yapıldı. Normal çekim sırasında mümkün olmayan çekimler yapmak için tasarlanmış Pro Capture’ı kullanırken, 50 fps’ye kadar (AF/AE izleme) ve 120 fps’ye kadar (AF/AE kilitli) ardışık çekimin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kamera gövdesi, yüksek hızlı, yüksek çözünürlüklü elektronik vizör ile birlikte gelişmiş toza ve su sıçramasına karşı dayanıklılık performansına sahiptir.

Toz geçirmez ve su sıçramasına dayanıklı performans, sağlam, hafif magnezyum alaşımlı gövde üzerinde uygun yerlere sızdırmazlık malzemeleri eklenerek, IP53 toz ve su sıçramalarına karşı koruma sınıfı ve -10°C’ye kadar donmaya dayanıklı performans sağlanarak elde edilir. Bu model kompakt, hafif ve toza ve su sıçramasına dayanıklı performansa sahip olduğundan, zorlu ortamlarda çekim yaparken güçlü bir müttefiktir. Çekim konforunu etkilediği için optimum vizör performansını sağlamaya özen gösterdik. Bu yüksek performanslı EVF, yaklaşık 5,76 milyon nokta çözünürlük, 1,65x’e kadar vizör büyütme, 0,005 saniyelik görüntüleme gecikmesi ve 120 fps yüksek hızlı görüntüleme performansı ile donatılmıştır. Yalnızca optik vizörün en iyi yönlerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda dijital vizörün avantajlarını sunarak, karanlık yerlerde bile nesneleri görüntülemeyi ve pozlamayı kontrol etmeyi mümkün kılar. OM SYSTEM OM-1’de menü ekranı konfigürasyonu tamamen yeniden tasarlandı. Öğeler bölündü, birleştirildi ve yeniden sınıflandırıldı ve istenen işlevleri bulmayı kolaylaştırmak ve ilk kez kullananlar için ayarları değiştirmeyi kolaylaştırmak için açıklamalar basitleştirildi.

İçerik oluşturucular için gelişmiş video işlevleri (10bit 4K 60p, Full HD 240p)

Kompakt, hafif gövde ve endüstri lideri görüntü sabitleme sayesinde sabit elde video kaydı mümkündür. Yaratıcı video işlevleri arasında akıcı, yüksek çözünürlüklü videolar için 4K 60p ve maksimum 240p’de Full HD videolar içeren yüksek hızlı film bulunur. Kamera ayrıca 30 dakikadan uzun video klipleri kaydetmek için H.264 (8bit), H.265 (10bit) ve Çoklu Kare Hızını destekler. Gelişmiş post prodüksiyon görevleri için harici cihazlara 12 bit 4:4:4’e kadar RAW veri çıkışına ek olarak, OM SYSTEM OM-1, renk derecelendirme sayesinde görüntüleme ifadelerinde daha fazla özgürlük için OM-Log’u destekler. Kullanıcıların çekimleri aşırı veya az pozlamadan vurguları ve gölgeleri yakalamasına olanak tanır. Daha kolay HDR video kaydı için yeni HLG (Hybrid Log Gamma) video resim modu eklendi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0