OPPO’dan 10x kayıpsız zoom teknolojisi

OPPO, akıllı telefon endüstrisinde ses getirecek yeni 10x kayıpsız zoom teknolojisini tanıttı.

İnceleme: OPPO Enco W51
OPPO ve Hasselblad Stratejik Ortaklıklarını Duyurdu
OPPO, Görüntüleme Çözümlerine Odaklanıyor

Son 10 yıldır kameralı cep telefonları üreten OPPO, akıllı telefon endüstrisinde ses getirecek yeni 10x kayıpsız zoom teknolojisini tanıttı.

oppo1 - OPPO’dan 10x kayıpsız zoom teknolojisi

Çin’de düzenlenen “2019 Geleceğin Teknolojisi İletişim Konferansı”nda 10x kayıpsız zoom teknolojisini tanıtan OPPO, bu çığır açan yeniliğini 25-28 Şubat tarihleri arasında Barselona’da yapılacak Dünya Mobil Kongresi’nde (MWC 2019 – Mobile World Congress) dünya sahnesine çıkaracak.

Üçlü kamera sorunsuz bir şekilde 10x zoom sağlıyor

OPPO yeni 10x zoom teknolojisini kullanabilmek için, “Ultra Geniş Açı + Ultra Clear Master + Telefoto”dan oluşan üç kameralı bir çözüm geliştirdi. Ultra geniş açılı kamera, geniş açılı vizöre benzersiz bir özellik katan 15.9 mm’lik eşdeğer odak aralığına sahip. Sistemde birinci kamera fotoğraf kalitesini sağlıyor. Yüksek büyütmeli zoom özelliğini desteklemek için orijinal “peep-up yapısı” ile birlikte 159 mm eşdeğer odak aralığına sahip telefoto kamera, kaliteli uzun mesafeli çekimler gerçekleştiriyor.

Her üç kamera da kendi avantajlarını en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışıyor. Röle biçiminde 10x zoom elde etmek için çeşitli zoom aralıklarında görüntüleme kalitesi optimize ediliyor. OPPO, tüm aralıklarda görüntü kalitesini korumak için hem standart hem de telefoto fotoğraf makinelerinde çift OIS optik görüntü sabitleme özelliği sunuyor.

oppo2 - OPPO’dan 10x kayıpsız zoom teknolojisi

Üçlü kamera yapısına ek olarak, OPPO’nun öncü “periskop yapısı” da 10x kayıpsız zoom elde ederken önemli bir görev üstleniyor. Periskoptan ilham alan tasarım, telefonun genişliğini ve kalınlığını, mercek setinin yanal düzenlemesi ve kırılması yoluyla tam olarak kullanıyor.

OPPO, kamera modülünün güvenilirliğini sağlamak için endüstri standartlarında düşme testleri uyguladı. Ayrıca her turda ön ve arka tarafta 10.000 kez ve geri kalan dört tarafta 2.000 kez olmak üzere toplam 28.000 damla testi gerçekleştirildi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0