Pentax K-5 II

Pentax K-5 II

Pentax K serisi fotoğraf makinelerinin yeni modeli Pentax K-5 II DSLR fotoğraf makinesi satışa sunuldu. Yeni model, kompakt sağlam ve fonksiyonel gövdesi ve yüksek kalitede görüntü üretimi ile beğenilen K-5’in varisi olmak için tasarlandı.

Nikon D3200’e kablosuz mobil adaptör
Sony A58 DSLT
Canon EOS 750D ve 760D

Pentax K serisi fotoğraf makinelerinin yeni modeli Pentax K-5 II DSLR fotoğraf makinesi satışa sunuldu. Yeni model, kompakt sağlam ve fonksiyonel gövdesi ve yüksek kalitede görüntü üretimi ile beğenilen K-5’in varisi olmak için tasarlandı. K serisinin amiral gemisi modeli olarak K-5 II, çeşitli çekim koşulları ve fotoğrafik gereksinimleri karşılayabilmek için yeni geliştirilen, daha geniş pozlama alanında çalışan AF sensörü başta olmak üzere birçok gelişmiş fonksiyona ve kullanıcı dostu özelliğe sahiptir.

a K 5II Black front - Pentax K-5 II

Yeni bir SAFOX X AF modülü

K-5 II, yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyete sahip SAFOX X AF modülüne sahip. Işığın zayıf olduğu durumlarda yüksek performans sergileyen AF sensörü sayesinde yeni modül, geniş bir pozlama alanında çalışan AF (-3 EV +18 EV arası) sunuyor. SAFOX X, f5.6’ya ek olarak f2.8 seviyesine dayanan ışık akışında çalışabiliyor. Bu, çok hızlı objektifler kullanırken AF doğruluğunu ciddi miktarda arttırıyor. Güncellenmiş bir AF algoritmasıyla birlikte, önceden belirlenmiş noktadan uzaklaşsa bile komşu odaklama sensörlerinin topladığı uzaklık verilerini değerlendirerek nesneyi otomatik olarak izleyen seçili alan genişletme fonksiyonu gibi kullanışlı özellikleri de içeren bir AF performansı sunuyor.

3 inç LCD

K-5 II, yaklaşık 921.000 noktalı, 3” geniş ve hava boşluksuz LCD ekran ile donatılmış. LCD ekran ve (anti-parlama filmi ile kaplı) ön cam panel arasında kalan benzersiz reçine tabaka, ışığın yansımasını ve dağılmasını önleyerek hayalet görüntülerin oluşmasını engeller ve parlaklık kaybını büyük ölçüde azaltır. Sertleştirilmiş camdan yapılan ön panel, çizilmelere veaşınmaya karşı dayanıklıdır.

16 milyon piksel

23,7×15,7mm boyutlarındaki sensörü ve 16,28 milyon pikseli ile K-5 II’nin CMOS görüntü sensörü, yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Yüksek performanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (Pentax Real Image Engine) II görüntü motorunu bir araya getiren K-5 II, standart ayarlarda ISO 100’den ISO12800’e veya özel ayarla genişletildiğinde ISO 80’den ISO 51200’e varan geniş bir hassasiyet alanına sahip.

K5 4 - Pentax K-5 II

Toz geçirmez, hava şartlarına dayanıklı sağlam gövde

K-5 II’nin dış kaplaması sağlam fakat hafif magnezyum alaşımdan, ana gövdesi ise oldukça sert paslanmaz çelikten yapılmış. Gövdesine eklenen 77 özel yalıtım contası sayesinde toz geçirmez, hava koşullarına ve soğuğa dayanıklı bir yapıya sahip olan fotoğraf makinesini,-10 derece soğukluk gibi zorlu açık hava şartlarında bile güvenle kullanabilirsiniz. K-5II ayrıca, 1/8000 saniyelik deklanşör hızı sağlayan ve 100.000 çekime kadar dayanıklılık sunan güvenilir deklanşör birimine de sahip.

Saniyede yedi kareye kadar yüksek hızda seri çekim

K-5 II’nin yüksek hızda seri çekim modu ile maksimum hızda, saniyede 7 kare ile tek bir seferde (JPEG formatında) 30 fotoğrafa kadar kayıt yapmak mümkün. Böylece, sporcular, sahne sanatçıları ya da vahşi yaşam gibi hızlı hareket eden öznelerin görüntülerini net ve canlı biçimde yakalamak artık daha kolay.

Pentax SR mekanizması

K-5 II, bulanık olmayan,net görüntüler üretmek için fotoğraf makinesinin sallantısından oluşan ters efekti etkin biçimde telafi eden geliştirilmiş SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahip. Bu görüntü sensörü kaydırma-tipi SR mekanizması, film formatı için tasarlanan makineler de dahil olmak üzere neredeyse tüm Pentax değiştirilebilir objektifler ile uyumlu.

Yeni Mesaj
Büyük Mesaj

YORUMLAR

WORDPRESS: 0