Redier: Stil sahibi fotoğrafçılar için stil sahibi askılar

Redier: Stil sahibi fotoğrafçılar için stil sahibi askılar

Fotoğraf makinesi askıları konusunda çok az firmanın faaliyet gösterdiği ve pek fazla seçeneğin olmadığı bu alanda artık yeni bir oyuncu var; Redier.

Kingston Fotoğraf Yarışması kazananları belirlendi
MSI CREATOR M16
Fotoğrafçılar için neden RAID öneriyoruz?

Fotoğrafçılar için günümüzde ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak herhangi bir teknik donanıma ulaşmak oldukça kolay. Fotoğraf endüstrisinde faaliyet gösteren yüzlerce farklı firma, tripodlar, filtreler, hafıza kartları, piller, vs. gibi binlerce teknik aksesuar üretiyor ve birçok alanda genellikle onlarca seçenek bulabilmek mümkün oluyor. Fotoğraf makinesi askıları ise bu genellemeye bir istisna. Çok az firmanın faaliyet gösterdiği ve pek fazla seçeneğin olmadığı bu alanda artık yeni bir oyuncu var; Redier.

manset resim - Redier: Stil sahibi fotoğrafçılar için stil sahibi askılar

Redier’in başlangıcı; plastik tokası kırılan bir askı, günü kurtarmak için kullanılan ayakkabı bağcıkları ve Beyrut’ta basit bir kafede, lekeli bir peçetenin üzerine karalanmış bir kaç tasarıma dayanıyor. Reklam fotoğrafçısı F. Aydın Yunusoğlu ve Funda Yunusoğlu’nun stil sahibi, rahat ve dayanıklı, ‘mükemmel askı’yı tasarlamak fikriyle yola çıkarak 2013 yılının ilk günlerinde temellerini attıkları proje, 2013 Eylül ayında hayata geçirildi ve Redier fotoğraf makinesi askıları meraklılarla buluştu.

03 - Redier: Stil sahibi fotoğrafçılar için stil sahibi askılar

Redier, kumaş ve hakiki derinin beraber kullanıldığı ‘Tela’ isimli ve sadece %100 hakiki deri kullanılan ‘Corium’ adını taşıyan iki farklı koleksiyonda toplam 29 farklı ürün sunuyor. Tüm ürünlerin ortak özellikleri ise %100 el yapımı olmaları!

02 - Redier: Stil sahibi fotoğrafçılar için stil sahibi askılar

Tüm aksesuarlar gibi, fotoğraf makinesi askılarını da kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar düşünülerek hazırlanan ürünler sadece stil sahibi değil, aynı zamanda son derece de rahatlar. Tüm ürünlerin enleri 45mm, yani standart askılardan 5mm daha geniş. Bu sayede fotoğraf makinesinin ağırlığı daha geniş bir alana dağılıyor ve boyundaki/omuzdaki stres azalıyor. Bununla beraber, hakiki nubuk deri olan arka parça, eşsiz dokunuşu ile neopren ve benzeri malzemeler gibi uzun kullanımlarda boynu yakmıyor.

Askıların bir diğer önemli özelliği ise; ‘Redi-Loop’ adı verilen ‘kolay-tak-çıkar’ sistemleri. Redier fotoğraf makinesi askılarını, ihtiyaç duyulmayan veya istenmeyen durumlarda çıkarmak için sadece birkaç saniye yeterli. Aynı şekilde, yine birkaç saniye içinde geri takılabilen askılar böylece standart askıların tak-çıkar çilesinin de önüne geçmiş oluyor.

4model - Redier: Stil sahibi fotoğrafçılar için stil sahibi askılar

Redier fotoğraf makinesi askıları ile ilgili detaylı bilgi için ve sipariş için www.redier.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0