Samsung NX Mini

Samsung NX Mini

Samsung, aynasız fotoğraf makinesi NX serisi içerisinde yeni bir sınıf oluşturdu. NX Mini adı verilen bu yeni sınıfın ilk ürünü de böylece tanıtılmış oldu. Kullanıcıların her zaman yanlarında taşıyabilecekleri kadar küçük ve hafif bir model olan NX Mini, beş farklı renk seçeneği ile de özellikle kadınların dikkatini çekebilecek bir ürün.

Fujifilm X-T2 duyuruldu
Sony Aynasız Full Frame İki Model duyurdu
Leica M ve M-E

Samsung, aynasız fotoğraf makinesi NX serisi içerisinde yeni bir sınıf oluşturdu. NX Mini adı verilen bu yeni sınıfın ilk ürünü de böylece tanıtılmış oldu. Kullanıcıların her zaman yanlarında taşıyabilecekleri kadar küçük ve hafif bir model olan NX Mini, beş farklı renk seçeneği ile de özellikle kadınların dikkatini çekebilecek bir ürün. 3 inç büyüklüğündeki 180 derece dönebilen LCD ekranı ise son günlerde moda olan selfie çekimleri için oldukça ideal.

nxmini1 - Samsung NX Mini

NX Mini’nin önemli bazı özellikleri ise şöyle: 196 gram ağırlık, 1” büyüklüğünde BSI-CMOS 21 milyon piksellik çözünürlük sunan sensör,  dahili Wi-Fi, NX-M bayonet ile diğer NX objektifleri kullanabilme imkanı, RAW görüntü formatı, 1/6000sn enstantane hızı, 6fps çekim hızı, 1920×1080 video kayıt formatı, microSD hafıza kartı kullanımı.

nxmini2 - Samsung NX Mini

NX Mini ile birlikte tanıtılan 3 yeni objektif ise şunlar: 9mm f/3.5, 17mm f/1.8 ve 9-27mm f/3.5-5.6.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0