Saramonic Blink900 B2 Kablosuz Mikrofon

İçerik üreticilerinin yakından tanıdığı bir marka olan Saramonic, Blink900 B2 kablosuz mikrofon modelini duyurdu.

Ultimate Ears WONDERBOOM
3 Legged Thing Ellie L Bracket
Logitech POP Keys Klavye ve Mouse

İçerik üreticilerinin yakından tanıdığı bir marka olan Saramonic, Blink900 B2 kablosuz mikrofon modelini duyurdu. Blink500 Pro B2 modeli ile adından sıkça söz ettiren Saramonic markasının yeni mikrofon çeşidinde kapsül değişikliğine gidilerek eski mikrofonlara göre hassasiyet ve kalite artırılmış. Bu mikrofon sayesinde broadcast kalitesinde ses alabilmek artık mümkün. Blink900 modeli 2.4GHz kablosuz frekansı kullanıyor. Saramonic Blink900 ile toplamda 2 kişiye kadar DSLR, aynasız fotoğraf makine, video kamera, akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi teknolojik ürünler üzerinden kayıt alabilmek mümkün. Yeni geliştirilen teknoloji ile birlikte Blink900 modeli artık otomatik olarak ekran parlaklığı ve otomatik olarak gain kontrolü yapabilmekte. Oldukça küçük bir yapıya sahip olan bu ürünün en güzel özelliklerinden birisi hafifliği, kayıt kalitesi ve mesafesinin artırılması. Seçilebilir 3 adet (160Hz/120Hz/80Hz) low-cut filter ile birlikte belirli frekans aralığındaki sesleri filtrelemek de mümkün. Ayrıca bu esnek kayıtları yaparken kulaklık çıkışı ile beraber sesleri eş zamanlı olarak dinleme imkanınız da bulunuyor.

Blink900 B2 - Saramonic Blink900 B2 Kablosuz Mikrofon

Toplamda 6 saate kadar çalışma süresi olan Blink900 B2 modelindeki harici şarj yuvası artık Type-C olarak güncellenmiş. Bu sayede hem daha global hem de daha hızlı bir şekilde ürün kendi kutusu dışında da şarj edilebiliyor. Yeri gelmişken Saramonic’ in Blink900 B2 modelinin yine Blink500 Pro B2 modellerinde olduğu gibi kablosuz şarj kutusu ile gelmesi ayrı bir güzellik katmış oldu. Blink900 modelinin eski mikrofonlara oranla çekim mesafesi 2 kat artırılmış. Artık 200 metreye kadar kesintisiz bir şekilde ses alabileceğiniz tarzda tasarlanarak rakiplerine oranla büyük bir fark oluşmuş. Kurulum anlamında da çok zorlanmadan saniyeler içinde ürünü hazırlayıp hemen kayda girebilirken gimbal üzerinde fazla bir ağırlık sağlamadığı için de dengeyi bozmadan mükemmel bir kayıt almanız artık çok kolay hale gelmiş.

Q0A2933 - Saramonic Blink900 B2 Kablosuz Mikrofon

LCD ekranında bulunan renk farkı ve yeni gelen level metre ile ses patlamalarının ne durumda olduğunu, eksik ya da fazla gelen bir ses var ise müdahale ederek sorunu ortadan kaldırmanız gerektiğini size sunuyor. Ürün içerisinden seçilebilecek olan mono ve stereo ses çıkışı ile seçiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Blink900 B2 içerisinden çıkan mikrofon kapsülü dışında kendisinin üzerinde de yine dahili bir mikrofonu bulunmakta. Bu sayede istendiği takdirde ister harici kablo ister cihaz üzerinden konuşma yapabilirsiniz.

Blink900 B2 packing list - Saramonic Blink900 B2 Kablosuz Mikrofon

Saramonic Blink900 B2 modelinin içerisinden farklı cihazlar ile kullanabileceğiniz 4 adet kablo dahili olarak geliyor. Bu ürünleri şu şekilde listeleyebiliriz:

 • 5mm TRS kablo (DSLR, aynasız kamera ve video kameralar için)
 • 5mm TRRS kablo (Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar için)
 • 5mm TRS to Lightning kablo (SR-C2000 model ve iOS / Apple akıllı telefonlar ve tabletler için)
 • 5mm TRS to USB-C kablo (SR-C2001 type-c uyumlu Android cihaz ve diğer ürünler için)

BLINK900 B2 KUTU İÇERİĞİ

 • Blink900 TX Transmitter x2
 • Blink900 RX Receiver x1
 • DK3G Lavalier Mikrofon x2
 • Şarj Kutusu x1
 • 5mm TRS – TRS kablo x1
 • 5mm TRS – TRRS kablo x1
 • 5mm TRS – Lightning kablo (SR-C2000) x1
 • 5mm TRS – Type-C kablo (SR-C2001) x1
 • Bütünleşik mikrofon için windshield x2
 • Lavalier mikrofon için windscreen x2
 • USB-C şarj kablosu x1

YORUMLAR

WORDPRESS: 0