Sony NEX-7 ISO Testi

Sony’nin bir süre önce duyurduğu ve Türkiye’de de satışa sunulan en yeni aynasız modeli NEX-7 ile basit bir ISO testi yaptık. NEX-7 Exmor HD CMOS (APS-C) sensör ile 24.3 milyon piksellik bir çözünürlük sunuyor.

Nikon J1 İnceleme
Full Frame Aynasız!
Üç Aynasız Model

Sony’nin bir süre önce duyurduğu ve Türkiye’de de satışa sunulan en yeni aynasız modeli NEX-7 ile basit bir ISO testi yaptık. NEX-7 Exmor HD CMOS (APS-C) sensör ile 24.3 milyon piksellik bir çözünürlük sunuyor. Bu yeni sensör ve Bionz görüntü işlemcisi ile dikkat çeken NEX-7, yüksek ISO değerlerinde de daha az noise (kirlilik) değerleri verebiliyor. NEX-7’nin ISO aralığı 100 ile 16.000 arasında değişiyor.

NEX-7_front_lg

Makine, diğer NEX gövdelerinde olduğu gibi esnek ve kolay kullanım imkanı sağlıyor. Tabi sadece hafif bir gövde değil, yüksek kalite arayanları da memnun edecek özelliklere sahip olan NEX-7, saniyede 10 kareye kadar seri çekim hızına sahip. Yukarı aşağıya hareket edebilen 3 inç (921K) LCD’nin yanında pek çok profesyonel için olmazsa olmazlardan biri olan vizör de (EVF) sunan NEX-7, ayrıca Full HD video da çekebiliyor.

NEX7ISOtest

NEX7ornekfoto

YORUMLAR

WORDPRESS: 0