Sony NEX-7 ISO Testi

Sony’nin bir süre önce duyurduğu ve Türkiye’de de satışa sunulan en yeni aynasız modeli NEX-7 ile basit bir ISO testi yaptık. NEX-7 Exmor HD CMOS (APS-C) sensör ile 24.3 milyon piksellik bir çözünürlük sunuyor.

Sony’den yeni aynasız: NEX-F3
Samsung NX200
Samsung Türkiye Smart Fotoğraf Makinelerini Tanıttı

Sony’nin bir süre önce duyurduğu ve Türkiye’de de satışa sunulan en yeni aynasız modeli NEX-7 ile basit bir ISO testi yaptık. NEX-7 Exmor HD CMOS (APS-C) sensör ile 24.3 milyon piksellik bir çözünürlük sunuyor. Bu yeni sensör ve Bionz görüntü işlemcisi ile dikkat çeken NEX-7, yüksek ISO değerlerinde de daha az noise (kirlilik) değerleri verebiliyor. NEX-7’nin ISO aralığı 100 ile 16.000 arasında değişiyor.

NEX 7 front lg - Sony NEX-7 ISO Testi

Makine, diğer NEX gövdelerinde olduğu gibi esnek ve kolay kullanım imkanı sağlıyor. Tabi sadece hafif bir gövde değil, yüksek kalite arayanları da memnun edecek özelliklere sahip olan NEX-7, saniyede 10 kareye kadar seri çekim hızına sahip. Yukarı aşağıya hareket edebilen 3 inç (921K) LCD’nin yanında pek çok profesyonel için olmazsa olmazlardan biri olan vizör de (EVF) sunan NEX-7, ayrıca Full HD video da çekebiliyor.

NEX7ISOtest - Sony NEX-7 ISO Testi

NEX7ornekfoto - Sony NEX-7 ISO Testi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0