Sony’den Power Zoom Yetenekli 18-110mm

Sony, yeni power zoom yeteneğine sahip 18-110mm f/4 Super 35mm / APS-C formatlı objektifini duyurdu. Lens, altı asferik elemanın ve 3 Ekstra Düşük Dağılımlı (ED) cam elemanların da aralarında olduğu, 15 grupta 18 elemandan oluşuyor.

Deneysel Lomography Lens Kitleri
Sony FE 50mm f/1.4 ZA
Nikon AF-S 200-500mm f/5.6E ED VR

Sony, yeni power zoom yeteneğine sahip 18-110mm f/4 Super 35mm / APS-C formatlı objektifini duyurdu.

1474484619_vx9136Yüksek kaliteli SEL18110G G Lens, PXW-FS7 profesyonel video kameradan α7 serisi ve α6300 gibi değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinelerine kadar, en seçici profesyonel kullanıcıları tatmin edecek görüntü kalitesi sunuyor. Lens, altı asferik elemanın ve 3 Ekstra Düşük Dağılımlı (ED) cam elemanların da aralarında olduğu, 15 grupta 18 elemandan oluşuyor. Aynı zamanda, profesyonel 4K film çekimlerine özellikle uygun oldukça yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi sunan, son derece girift 7 kanatlı dairesel diyafram açıklığı tasarımı da lensin öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor.

SELP18110G, objektifin film çekiminde kullanımı sırasında görüntüde istenmeyen kaymaları ortadan kaldırmak üzere geliştirilen Smooth Motion Optics (SMO) tasarımından ve yapısından yararlanan, Sony’nin ikinci objektifi olma özelliği taşıyor. SMO, objektif kalitesinin film kalitesi üzerinde önemli etkisi olabilecek üç özel unsurunu ele alıyor. Bunlar, odaklama sırasında bakış açısındaki değişikliklerin bir iç odak mekanizması tarafından en aza indirildiği edildiği Odak Soluması, zoomlama sırasında odakta meydana gelebilecek küçük kaymaların odak takibindeki hassas ayarlama sayesinde ortadan kaldırıldığı Odak Kayması ve son olarak zoomlama sırasında görüntüdeki eksene bağlı kaymaların bir sabit uzaklık tasarımıyla azaltıldığı Eksensel Kayma.

Yeni objektifin yüksek kullanılabilirlik düzeyi ve sessiz çalışması, ürünü profesyonel film prodüksiyon ortamlarına entegrasyonu konusunda cazip bir hale getiriyor. tatminkar, tepkisel ve profesyonel his sağlayan optimal torka sahip Lensin üç ayrı halkası, odaklama, zoomlama ve diyafram açıklığı üzerinde kontrol sunuyor. Hem servo zoom hem de tepkisel manuel mekanik zoom tam olarak destekleniyor ve zoom halkasının yönü kullanıcının kendi tercihlerine uygun şekilde değiştirilebiliyor. Herhangi bir değişim sırasında objektif uzunluğunun sabit kalması, lensin mat kutularla ve diğer objektif aksesuarları ile birlikte kullanılmasını kolaylaştırıyor. α objektiflerde ilk defa olarak, SELP18110G, doğrudan objektife entegre edilen 0.8mm pitch focus gear sayesinde standart odaklama aksesuarları ile doğrudan uyumluluk sağlıyor.

Profesyonel film yapımcıları ve fotoğrafçılara yönelik SELP18110G Super 35mm / APS-C power zoom objektif, Aralık 2016’dan itibaren temin edilebilecek.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0